Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Polllen #2845 üzenetére

    Hát a pendrive verzió sajnos nem mindig működik jól, ezért ajánlott a telepítés natívan és úgy korrekt képet kap az ember. Engem csak a kockán elért eredmények miatt érdekel a PC-s verzió, amúgy nem biztos, hogy szarakodnék vele.

    Node tegnap éjszaka/hajnalban még rávettem magam a Star Wars VII után, hogy megpróbáljam felrakni a Win10 és Ubuntu Server mellé a Voyage MPD-t. Mivel a Voyage telepítője nem tud partícionálni, csak formázni (az egész meghajtót) ezért előkészítettem egy partíciót neki, amit gépen kívül először Ext4-re formáztam, de kiderült, hogy ezzel nem megy, így az újrarakás kapcsán újra formáztam Ext2-re.

    Erre felment ugyan a Voyage, de furcsán, mert csak a lényeg, az MPD nem volt telepítve, se az alsa, de szerencsére Debian repókból ez pikpak megvolt, függőségeket felraktam még mellé, frissítettem a rendszert, + a Mézga Aladár által leírt beállítást végigcsináltam (fstab módosítás, mpd.conf szerkesztés) és végre működik. :)

    A bibi csak az, hogy HDMI-n nem sikerült hangot kicsikarni belőle, de USB-n probléma nélkül zenél. A HDMI azért nem megy, mert a HTPC-mben lévő N3150-es lapon 3 digitális videó kimenet van: Diplay Port, DVI és HDMI. Ezek linux alatt mind ugyan azt a hardverazonosítós kapják (hw:0,0), és még nem jártam utána, hogy hogyan lehetne valahogy megkülönböztetni őket, mert mindegyiket HDMI-nek írja (HDMI 0,1,2) és az Ubuntu Serveres Kodi-n a HDMI 2 az effektív HDMI kimenet.

    Aladár esetleg ötlet? :U :B

    Ja, és milyen a hangja? Fa**a, hozza a kockás Voyage MuBox szintjét csuklóból. :D
    És még meg sem néztem, hogy a szokásos trükkök (folyamat priorizálás, többmagos rendszerben az mpd egyik maghoz rendelése, cron + adatbázis mentés, stb.) alkalmazva vannak-e, de még elleszek ma este ezzel.

    + Egy Volumio felületet lehet megpróbálok rárakni, mert az alap Meshlium sem megy (mert nincs telepítve szvsz.) és akkor böngészőből lehetne simogatni (most MPDroid-dal vezérlem telefonról).

    Szóval én ajánlom a natív telepítéses próbát! :K

    (#2846) Dorian:

    Lásd: (#2840). Ezek után feladtam a próbálkozást. Lehet majd megpróbálom egy külön hdd-re felrakni és akkor nem szívok a multiboot-tal. Aladár véleménye alapján nem olyan nagy durranás, (neki elhiszem, próbálta) így lehet nem is fektetek bele több energiát. Bár a zenés/filmes rendszer egyben csábító, ugyan ezt lehet megcsinálom az Ubuntu Server-en is. :DDD Múltkor arra is felment repóból az MPD és szépen elvolt a háttérben, sőt Kodi filmlejátszás közben simán ment a zene USB-n, akár DSD on-the-fly átkódolással PCM-be. :K :C Viszont itt a real-time kernelt bukom, nem tudom, hogy van-e olyan friss RT kernel, ami a Kodinak is jó. Ennek majd még utána járok.

    (#2847) PuMbA:

    Ki fogom próbálni, csak eddig nem desktop módon használtam a HTPC-met és utána kell néznem a telefonos vezérlésnek. + Win10-re akarok még tolni egy JRiver-t is. Állítólag jó a hangja meg a képe is, csak szoknom kell az árát. :B Linuxos licensz lenne a legolcsóbb, azt még lehet be is vállalom majd egyszer.

    És ahogy látom van már ARM procis cuccokra is JRiver. ;] Debian alapokon lehet elindulok a kockával.

    Kíváncsi leszek az összevetésre, hogy a Voyage-hoz képest mit tud a Win10.

    Ui.: Még két napig lehet nálam hallgatózni. Locsolkodás után az ajánlat véget ér.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák