Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Graphics #14796 üzenetére

    Nnna, ezt meg megnéztem a megfelelő file-okban (ugyanis az automatikus APN beállításokat az érintett SIM által közreadott MCC+MNC info alapján a ROM-ban levő file-ból szedi ki) és a helyzet az, hogy úgy néz ki a 3 magyar szolgáltató közül az internet-et is adó APN-eknél nem mindben van benne a SUPL és szolgáltatófüggő, hogy a default tartalmazza-e a SUPL szolgáltatást is vagy nem (kis info milyen APN-type-ok vannak). Nem tudom a Xiaomi fejlesztők mennyire friss adatokat pattintottak ebbe az XML-be. A file ami tartalmazza a beállításokat az a /system/etc/apns-conf.xml és egy terminál emulátorban kiadott grep 216 /system/etc/apns-conf.xml parancs szépen kiadja a magyar szolgáltatók APN-jeinek a beállításait.. akinek van ingere összenézheti a szolgáltatók beállításaival hogy mi egyezik és mi nem, van-e benne SUPL vagy nem. Voda // Telekom // Telenor - és a legszebb, hogy pl. a Voda alapból csak a default-ot írja de csak SUPL-el megy a hotspot ha jól veszem ki az internet népének szavából.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák