Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz DaveHutt #123038 üzenetére

    "Ahol csökken, ott sem játszhatatlanra. Ez nem PC."

    Örülök, hogy neked jobb tapasztalataid vannak, de én azért Battlefield 1-ben nem egyszer megéltem olyan masszív és tartós frame dropokat, ami alatt konkrétan teljesen játszhatatlan volt. :( Elismerem, hogy az esetek 98%-ban teljesen játszható tartományban fut a játék, közel a 60 fps-hez, de nekem az a 2% inkább játszhatatlan szint.

    Majdnem mindegy melyik mapról van szó, ha több jármű és 20+ játékos összeverődik szűk helyre, mindenhol robbanások vannak, ki van lőve pár füstgránát, akkor a játék bele tud nézni a 25 fps alatti tartományba is.

    PS4 Pro-n ennyire durván nem esik le. Meg lennék lepve ha a One X-en másképpen lenne.

    De a GTA 5, Assassins Creed-ek, Elder Scrolls Online, Fallout is 30 fps-re vannak belőve és gyakran megesik velük, hogy 20 fps-re esnek (egy-egy rövid drop erejéig akár alá is). Ez már darál, kellemetlen élmény. Persze tudom nem mindenkinek, mert van aki észre sem veszi (főleg aki világ életében csak konzolozott).

    Szerintem érdemes a helyén kezelni mindkét platform alap konzoljait. Tényleg értelmetlen PC-vel hasonlítani, ennyi pénzből PC-n még ilyen játékélményt sem kap az ember, ár-érték arányban remek darabok 60k körül, de aki úgy jön ide aggódva, hogy "tartja-e az fps-t", annak érdemes tisztán látnia, hogy ezek a gépek már 2013-ban is alulméretezettnek számítottak.

    Most is, mint máskor is azt tudom mondani: A benchmark nem az ördögtől való. Digital Foundry teszteket érdemes nézegetni. Mindenkinél mást jelent a játszható és játszhatatlan.

    (#123034) Moby: A Fallout a tökéletes példája a telibe szarásnak és a rossz optimalizációnak. A Beteshda a kettősségek kiadója, egyes játékai (Doom, Wolf) gyönyörűen futnak, mások meg olyanok, mint egy rakás fekália. Aztán a Fallout 4-re is azt mondják sokan, hogy észre sem vették, hogy szarul fut.... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák