Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szaki2

    tag

    válasz Antonio #150 üzenetére

    Szia! A wot blizre gondolsz? Van sima wot is pc-re, azt nem ismerem. Blitzben a nyomás az, amikor mindig low tier vagy. Kb 5000 game után jön be, hogy megszünik a kedvező sorsolás (MM). Plusz a kíváncsiság is hajtóerő. :) igen, idővel rutinná válik az irányítás, de van traning room, csinálsz magadnak egyet azon a pályám amelyiketeg szeretnél ismerni és gyakorolhatsz rajta, plusz a pályát is megismered. Hol érdemes hull down helyezk3dni, hol vannak tereptárgyak, ami mögé érdemes bebújni pl amíg újratölt az ágyú. Egy tanács: sose állj ki nyílt terepre, mindig legyen a közelben fedezék. Ha lőttél, húzódj fedezékbe töltés idejére, és csak addig bújj wlő, amíg lősz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dewri

    aktív tag

    válasz Antonio #150 üzenetére

    Nincs nyomás, simán lehet alacsony szinten is szórakozni évekig... Igazából azért megy feljebb az ember, mert magasabb szinten több xp és kredit jön be egy meccsért. Meg hát a régi legendák is magasabb szinten vannak, mint a Tigris, Párduc, KV-1, stb. Szóval úgy van ahogy mondod, ha följebb mész, akkor erősebb ligában csinálod ugyanazt... De mivel erősebbek a tankok, többet bírnak, nem 1-2 lövés és vége, hanem azért lehet jókat is meccselni.

    Én személy szerint kizárólag PC-n játszom (nemcsak ezt, hanem mindent...), így az irányítással nincs probléma, a klasszikus billentyűzet+egér nem nagyon okoz gondot...

    A részletekben nem érdemes nagyon elmerülni, mivel a játékban van úgynevezett gold ammo (arany lőszer), más néven prémium lőszer (régen ez fizetős volt, de hogy ne legyen akkora pay to win a game, most csak jóval több játékbeli pénzbe kerül mint egy sima lőszer). Emiatt a páncélzat gyakorlatilag már semmit nem ér, mert mindenki mindenhonnan beüt. Az ősidőkben még számított hogyan mozogsz a vassal, mostmár mindegy, még a hármas-négyes szintű alaptankok is goldoznak, nemhogy a magas szintűek, tehát a páncél már csak lassít, nem véd (régi szép idők, mikor a KV-4 még mozgó erőd volt, nem ingyenfrag...). Így rá kell találni melyik az a tank, ami tetszik, amivel tudsz érvényesülni (amelyikkel a legtovább túléled az aranyesőt...) és azzal játszani...

    Illetve talán annyi, hogy vannak a páncélvadászok, amiken többnyire nincs torony, így emiatt egészen más játékstílussal kell velük játszani, mint a tornyos tankokkal. Szerintem a blitzben nem is igazán használhatók, a kis pályákon nem sok jó leshely van, illetve nagyon hamar a nyakadra másznak, a szinte mindig "csodálatos" csapatoddal pedig semmire nem mész ha rádmegy 1-2 gyorsabb tank. Ha van ismerősöd akivel tudsz szakaszban játszani, úgy lehet értelme, mert akkor van aki figyel rád.

    A wot blitz kicsit másabb mint a sima wot. Itt csak +1 szinttel nagyobb tankok jöhetnek szembe, nincsenek tüzérek, a pályák kisebbek, nyíltabbak, és csak 7 perc egy kör. A sima wotban +2 szint jön szembe (elég sokszor esélytelen bármit kezdeni velük a jóval nagyobb hp és átütés/sebzés miatt...), vannak tüzérek (akik felülnézetből látják a térképet és félpályáról egy helyben ülve rommá lőnek ha nem lapulsz folyamatosan takarásban...), a pályák nagyok, sok a búvóhely (rutinosak azzal kezdik, hogy beülnek a szokott helyeikre, és onnantól vadkacsavadászat van, ahol te vagy a vadkacsa...), mindezt 15 percben, tehát jó sokáig el lehet kínlódni... És persze mindkét játékban vannak a prémium, azaz valódi pénzért megvehető tankok, de jelentős különbség, hogy a blitzben jóval kedvezőbb akciók is előfordulnak, ezért elég olcsón hozzá lehet jutni akár nyolcas szintű tankokhoz is (akár ládából is eshet, wotban ilyen sosem volt...), a sima wotban eléggé zsebbenyúlós árak vannak. Cserébe ott a prémium tank közel halhatatlan kategória, itt a blitzben viszont meglepő módon csak félistenek... :)

    Én ajánlanám a blitzben a német ágról a VK 36.01-et, Tigrist, Tigris P-t, ezek elég jól játszható tankok. Angol vonalon a Black Prince szintén jól működik. Ezeknél a páncél képes jól működni, tűrhető az ágyúk átütése és a tűzgyorsaság is. A Black Prince tetű lassan halad, de ha odaér akkor oda van érve... :) A Tigris 2 sem rossz. A többi nemzet nehéztank vonala szerintem nem éri meg, mert vagy lassúak, vagy gyengék, vagy van az ágon olyan tank, amit kínlódás átlépni, hogy esetleg jobb legyen. A táras tankokat szintén nem ajánlom itt a blitzben, mert ha a tár kifogy és nekiáll tölteni, a kis pályák és a 98%-ban "remek" saját csapatok miatt hamar eljön a halál... Jómagam a nehéztankokat szeretem, így a többi típust annyira nem ismerem, hogy jót/rosszat mondjak róluk, nekem nem jönnek be, de ettől még lehetnek jók, ki kell próbálni.

    Íme egy saját nehéztankos válogatásom abból az időből, amikor még játszottam wargaming termékkel...

    [link]

  • Antonio

    senior tag

    válasz Dewri #152 üzenetére

    Kis idő már eltelt de köszönöm a kimerítő választ :)

    Úgy látom a leírtak alapján a WOT blitz talán játszhatóbb (?)
    Itt nincs igazán gold ammo (3 fajta lőszer van, az alap/ingyenes :Armor- Piercing ez kisebb átütő erővel de nagyobb romboló erővel rendelkezik mind a 2. fizetős APCR (ez Blitz féle Golden ammo?) ami nagyobb átütést de kisebb rombolást ad, ill a 3. High Explosive ami szinte nulla átütő erővel de nagy felszíni rombolással rendelkezik (totál felesleges esetleg nyílt páncélzatú AT -k ellen jó) sose próbáltam szinte csak alap lőszert használom. Tehát itt még nincs ilyen probléma hogy bárki bárkit kilő. És cempelni se nagyon lehet (úgy ahogy te írod), illetve vannak erre jó pályák/és kevésbé alkalmasak de folyamatosan figyelni kell, tehát nincs az hogy végig ott ücsörögsz egy helyben. illetve van egy kisebb havas pálya ami AT menyország van 1-2 pont ahonnan a pálya 2/3 a belátható na ott végig lehet darálni az egész társaságot 1 helyről anélkül hogy elmozdulnál ha a társaid kellően le tudják foglalni az ellent.
    Egyébként azóta már végig mentem egy német ágon pont amit te is írtál VK 36.01-et, Tigris i-Tigris II =>E100. És valóban a legkönnyebb nehéz tankkal játszani bár ez az E100- ra már nem mondható, mert igaz hogy brutal tűzerővel rendelkezik, de lassú és a lőszer csere (min álltalában a nagy vasaknál) siralmasan lassú, szóval ha egyedül maradsz a pályán akkor egy könny/közepes tank könnyen kicsinál.

    Ilye szempontból a tigris I/II pláne sokkal jobb mert ezek még gyorsak kellően páncélozottak
    és lőszer csere is még gyors, de a hátulütőjük hogy nagyon alacsony a credit coeifficient -jük magyarul nem lehet keresni velük. pl E-100 nak 28% ami lópikula.

    erre csak most figyeltem fel úgyhogy most csak magas CC -vel rendelkező tankokkal játszom
    Úgy hogy van 3 db (tier 6-os) (kék) collector tankom (pénzért/aranyért még nem vettem) ezeknek brutál magas a CC jük. a kedvencem a Kryos (ez egy upgradelt JP IV erősebb páncéllal) nagyon lehet vele pénzt termelni, és játszani is könnyű vele, ha nyerünk általában az első 1-2 helyen vagyok vele. Szinte csak ezzel játszom manapság. Bár CC-je csak 77% jelenleg (Blitzstars.com szerint) nekem ennél jóval magasabb /pillanat, pl Spark nak (másik kedvenc) pl 128%. ... és a kettővel hasonlóan keresek.... kár hogy nincs collectors nehéz páncélsom.

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Dewri

    aktív tag

    válasz Antonio #153 üzenetére

    Itt a "gold lőszer" az az APCR. Sajnos itt is sokan használják. A VK100.01 tanknak örültem, hogy itt ki tudtam fejleszteni (a rendes wotban esélyem nem volt rá...), de első körben rommá lőttek ilyen lőszerrel olyan tankok amiket nem is láttam, szóval hamar kuka lett belőle... Tehát a szupernehezekkel itt sem érdemes játszani, mert ugyanúgy szétszedik, meg kell találni a megfelelő vasat. Ha még játszol. Én már régen nem...

  • Komiszbarbar

    friss újonc

    Eladnám WoT Blitz fiókom: 120 tank, tier 10: 11db, 9: 9db 8: 15db 7: 17db 6: 19db 5: 14db 4: 5db 3: 4db 2: 7db 1: 8db, könnyű tank 23db közepes tank 43db nehéz tank 34db TD 9db, 11 a zaciban, 10 tier: E100, JGPZ E100, LT100, Obj 140, T62A, IS7, Chieftain Mk6, TVP T50/51, Progetto 65, 60TP Lewandowski, Kranvagen
    32759 csata, rakatnyi medál, 1 hónap prémium, 33db 9h prémium. Elérhetőség:
    +36303933025

  • 5leteseN

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tableten nyomnám a Blitz-et, de egér+billentyűzettel.

    Lehet?
    Hogyan?

  • Lion81

    tag

    válasz 5leteseN #156 üzenetére

    Én az Octopus nevű alkalmazást használtam amíg működött.Most valamiért nem akar.Mást nem találtam :(

    TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz Lion81 #157 üzenetére

    Android 11, próba Szelence...

    1: Bármi a tapasztalat, jönni fog a hír,
    2: Bármi a tapasztalat, Kösz! :R

  • lolchief70

    aktív tag

    válasz 5leteseN #158 üzenetére

    Szia!

    Van valami megoldás az általad felvetett kérdésre?
    Ha igen engem is érdekelne. Köszi.

  • Botond148

    friss újonc

    válasz Dewri #101 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van, ez a játék még nagyából élvezhető, mivel nincsenek idegesítő lövegek, és még egy kicsit könnyű is AZ ELEJÉN.
    De mikor felmész T8-T9-be akkór már más a helyzet!
    Nem elég, hogy 10-ből 7 vereség, még a játék előnyt is ad, hogy feltornázd magad 76%-85%-ig, majd kú*d meg az édesanyád, visszaesel 56%-ra és még nem elég most sem, hogy 14 sec az újratőltés és egy lomha fos a Tiger II (2 napja játszom és ez alatt fejlesztettem ki prémium fiókkal) hülyék a csapattársak és még a geller (lepattanó) is idegesítő, de azért be be csúszik a win is.
    Egy szó mint 100, azért valamivel könnyebb a fejlődés blitzbe mint a nagy wotba, amíg szenvedsz ott egy T10-ig 47%-al az kb. 15.000 csata!! :R

  • Dewri

    aktív tag

    válasz Botond148 #160 üzenetére

    2 év után bementem tegnap. Anno valami olcsó aranyozásból meglett a Löwe, de egy kört nem mentem még vele, így most ránéztem, az ugye t8 prémium német nehéztank. Azt kell mondjam egész kellemes. Elviselhető a tűzgyorsaság, jó a sebzés, sokmindent beüt, a páncélja is jó. Volt olyan kör, ahol 3ezer fölött sebeztem, egy másikban 2200 körül pattintott. Egy Tigris 2 ellen 1v1-ben alulmaradt mert sehol nem tudta beütni a frontot, még a kupolát se, ez mondjuk érdekes volt, de wg játék, engedjük el...

    Van most egy mázsa prémium napom, meg mindenféle booster, így vesztes körökre is 50-80ezer kreditek jönnek vele, ami nem gyenge. A t5 Excelsior is hoz 54ezret egy buktára...

    Az eltelt 2 évben semmit nem változott egyébként a helyzet: 7-2 bukták, ha nagyritkán győzünk akkor is ilyen szinten, tehát a "kiegyensúlyozott" MM továbbra is dolgozik... Szobanövény csapattársak szinte minden körben, mindegy hova megyek, mit csinálok, ezek véletlenül se támogatnak, vagy elhullanak 3 percen belül és kapom a nyakamba egyszerre a 3-4 fullos ellenfelet... Azért 2 év kihagyás után szinte minden körben a top3-ban vagyok az nem túl bíztató szerintem...

  • AMD Power

    titán

    Challange-nél az a Object 244 Discount mit jelent?

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák