Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wieler

    csendes tag

    Szia Mindenki!
    Segítségre lenne szükségem, mert kezd kiborítani egy tp-Link router és félek, véletlenül földhöz fogom csapni vagy kétszer..... A problémám: sima 54Mb-es router wifivel, vettem hozzá 2 db usb-s wifi adaptert. Az egyik asztali gépemen hibátlanul mükszik az 1. számú adapter, de egy másik gépen, egy Dell, bankból leselejtezett gépen nem akar menni. Driver rendben, látja a routert, max a térerő, csatlakozás gobra katt, majd 5 perc szüttyögés és kiírja, nincs hálózat, vagy korlátozott. Tulajdonságokban automatikus ip-re van állítva! A vicc, hogy minden beállítás ugyan az, mint az 1. számú gépnél, de nem akar menni! Ha viszont a DHCP tartományon belül beállítok egy ip-t a gépen, összejönnek a dolgok, de akkor sem tudok netezni, max a routerbe tudok konfigurálni. Ja, és a két adapter megcserélésével is ez a szitu. Valaki segítsen, mert már a kezemben tartom a cuccot és tényleg földhöz vágom, feláldozom a nagy Wifi Istennek!!!!!
    Előre is köszönöm!

  • wieler

    csendes tag

    A DHCP kiosztás 100-199-ig van, kábellel meg nem tudom kipróbálni, mert a gép a szomszédban van és nem nagyon akarom mozgatni (nehéz eset a szomszéd). A titkosítás annyi, hogy mac szűrőt használok egyenlőre. Sima XP van a Dell gépen, az enyémen is és azon nagyon jó! Az érdekesség a dologban, tesóm hívott ma és ugyanilyen problémája van, azzal a különbséggel, hogy ha kb a wifi antennát bedugja a dvd meghajtóba a laptopján, csak akkor van net. Ha 20 cm-t elveszi a routertől, már nincs net. Szerintem inidán temetőre építették a lakást, mind a kettőt :D

  • wieler

    csendes tag

    válasz breal11 #14329 üzenetére

    Megnéztem pár weblapot és találtam pár különbséget a két kártya közt:
    Tx output power: 19dBm 20dBm
    A 910-es alapban megy Windows 7-en
    az egyik mimo technológiát használ, a másik qss, gyors, biztosan telepíthető.
    Igazán semmi különbség azon kívül, hogy az egyik zöld, a másik kék :DD
    A két oldal linkje, ahol össze tudod hasonlítani:
    http://www.ostelsat.hu/kartya_802_11n_tp-link_pcmcia_tl-wn910n_300mbit-s_N3231.htm
    http://www.ostelsat.hu/wireless_cardbus_adapter_tp-link_tl-wn811n_802_11n_-_300mbps__N2931.htm

Új hozzászólás Aktív témák