Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papooo

    senior tag

    válasz Segabit #15062 üzenetére

    Eszközkezelőből írd ki az ismeretlen hardverek azonosítóját és guglizz rá.
    Jó eséllyel más gyártó oldalán találsz hozzá drivert.

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

  • Upo

    addikt

    válasz Segabit #15062 üzenetére

    Én annak idején a popómat vertem volna a földhöz örömömben, ha ilyen lett volna a chuwi tabhoz mint itt. Fent van a rá való telepítő ISO, abban nyilván minden driver a helyén van.
    [link]
    Az a baj ezekkel a tabokkal, hogy tele vannak gpio-s és i2c buszos eszközökkel, azért nem valószínű hogy jó más gyártó drivere hozzá. Minden portnak, címnek, flag-nek, konfig bitnek egyeznie kell, mert különben nem lesz jó. Szerencsétlen esetben még tönkre is lehet tenni a hardvert, ha mondjuk egyik gyártónál a driverben levő konfig pl. elforgatási beállítást csinál az adott pinen, a másiknál ha oda írsz akkor checksumos lesz a képernyő panel vagy érintő firmware, amit soha az életben nem tudsz megcsinálni, mert a gyártók ilyeneket nem adnak ki.
    Itt meg nemcsak win10 image hanem gyári driver is van, nagyon sok típusnál csak a működő rendszer alól kivarázsolt driver csomagok terjednek.
    Szerintem próbáld a gyári telepítővel.
    Egyébként nem véletlenül nem jelennek meg hardver eszközök. Meg lehet próbálni kézzel ráhúzni, de macerás és időigényes feladat. Nem mindegy hogy mit mi után és milyen sorrendben próbálsz telepíteni. A gyári driver csomagban levő összes drivert fel kell rakni, akkor lesz jó. Ha a win felismert valamit, akkor azt le kell erőszakkal cserélni. Bizonyos driver telepítés után megjelennek újabb ismeretlen eszközök, utána már lehet azokat is telepíteni. Hang, érintő, szenzorok tipikusan ilyenek. Aztán olyan is van, hogy próbálod adrivert frissíteni, de kiírja hogy nem sikerült. Ez azt jelenti, hogy nem volt jó a sorrend, függ valami olyan hardver eszköztől, ami még nem kapta meg a gyártói drivert. Olyankor tovább kell haladni más eszközre és azt telepíteni, a kihagyottakat meg megpróbálni később.
    Nem fehér embernek való meló, papír-ceruza, hardver azonosítókat felírkálni, jelölgetni hogy a letöltöttek közül melyiket sikerült már felrakni. Akkor kész, ha mindegyik letöltött ki van pipálva, ha hiányos marad akkor lehetnek később olyan fantom hibák hogy az ember leteszi a haját. Fűszerezve azzal, hogy van amikor egy eszköznek 2 újraindítás is kell, egy nem elég.
    Szerintem kizárólag olyan készüléknél érdemes nekifogni, ahol semmi más lehetőség nincs.
    Én itt neki nem állnék mert van gyári telepítő iso amiben minden benne kell hogy legyen, felrakod és működik. Biztos hogy töredék idő alatt megvan a driveres szarakodáshoz képest.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák