Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Azt hiszem, a problémám ide illene a legjobban...Adott egy gyári HP gép (nem notebook...2,4-es Celeron, 40 gigás vinyó, stb, stb). Nos, és kicseréltem benne a DVD olvasót egy LG-re (a srácnak az volt a régi gépében, és meg volt vele elégedve). Ez után kezdődött a tánc. Belépéskor a jobb alsóban megjelenik mindig az új hardver ikon, de nem adja fel a kis buborékot, mely szerint talált volna valamit. Az eszközkezelőben ezzel egyidejűleg ott figyel a DVD. A srác PS2 emulátora pedig indítás után kifagy, pontosabban a win fagy csontra kékhalállal. Van, amikor akkor, amikor indítja az emulátort, van, amikor játék közben vagy kilépéskor.

    Igaz, hogy hardvercsere történt, de egy DVD-nek azért nem szabadna ilyes súlyú beavatkozásnak lennie. Szóval én arra gyanakszom, hogy az xp-ben szállhatott el valami. Továbbá, lehet szerintetek az a hiba oka, hogy a srácnak nem sima, hanem Blade Edition XP-je van?

    Mit lehetne tenni szerintetek? Előre is köszi :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Steelmanus #10959 üzenetére

    A gépet kompletten vették, már ez az xp volt rajta. A csere is csak azért történt, mert a gyári nem olvasott be mindent, és karcolta a lemezeket, mint a rosseb.
    Lehet hogy kap majd egy format-ot, és felnyomok egy hivatalosat. De eltte megpróbálom a Te verziódat.

    Az emulátor miért vacakolhat, ha eddig nem csinálta szerinted?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Lenne egy nagy gondom...
    Adott egy XP Home rendszer, és rajta ücsörög egy megosztott mappa. Namármost azt szeretném elérni, hogy ezt a mappát ne tudja mindenki megnyitni (15 gép van össz. a hálózatban, de csak a fele elég lenne, akinek lenne jogosultság). Viszont úgy szeretném megoldani, hogy akinek van joga a leskelődésre, és a fájlok módosítására, az tegye vígan, de akinek nincs, az ne tudjon bejönni...és ezt ha lehet úgy, hogy a joggal rendelkezőknek se kelljen jelszót meg ilyesmit bepötyögni.

    Az itt leírtakat végigvittem, meg is jelent a Biztonság fül. A Csoport vagy felhasználó nevénél ott van az is, hogy Mindenki, de viszont azt nem tudom kiügyeskedni, hogy egyesével pakolhassam be a számomra szükséges júzereket. A Hozzáadás gombra klattyantva csak az én gépem látszik ugyanis, tallózni nem tudok a hálózaton, még a munkacsoporton belül sem :(

    Létezik erre megoldás? Előre is köszönöm :R Ja és a többi gépen, ehhez hasonlóan szintén XP Home szuszog.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #32118 üzenetére

    Tehát ha jól értem: így, hogy szeretnék adni még 6 gépnek jogot, hogy lássák a mappámat, létre kell hoznom 6 felhasználói fiókot? Mert ha igen, ez nem gond, az viszont már az lenne, ha ezeket meg is kell tartani...vagyis arra célzok, hogy azután, miután hozzá tudtam adni a kérdéses júzereket a listához, és hozzáférhetnek a megosztott mappához, törölhetőek-e a pluszba létrehozott fiókok?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #32120 üzenetére

    Kicsit összekavarodtam, meg már itthonról írok, nem XP Home elől, de megpróbálom leírni, hogy mi nem tiszta nekem abban, amit írtál :B
    Szóval, eljutottam idáig (nem saját kép, a winportal-ról nyúltam :) ):

    Itt az a gondom, hogy ha rámegyek a hozzáadás gombra, nem tudok hozzáadni további felhasználót. Csak az én gépemet láttam, és kapufa...az meg már ugye benne volt a listában. Úgy jó lenne, hogy ha a Hozzáadás alatt megjelenne a hálózati csoportba tartozó felhasználólista, és abból kiválasztom, de ilyen nincs :(

    Bocsi a lámaságért, de nem igazán látom, hol bénázom el a dolgot :B :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne...XP Home alatt lehet-e olyat csinálni, hogy a bejelentkező képernyőn csak bizonyos felhasználói fiókok legyenek láthatóak, ne pedig az összes? A kérdés ehhez a problémakörhöz kapcsolódik, cigam kollégának hála :R , már csak ez az egy kis apróság van, ami nem tiszta nekem.

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #32259 üzenetére

    Bocsi, hogy megint kérdezek, de hülyebiztosra szeretnék menni :D :B Tehát van X, Y, Z felhasználó, ami nem kell, és így létrehozok 3 db, X, Y, Z dulpaszót...és mindegyiknél 0. Jól értelmezem? :B

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Lenne egy (szerintem) láma kérdésem...arról van szó, hogy tegnap felénk volt pár szép pillanatnyi áramszünet, és ennek hatására megmurdelt az xp. Vagyis nem teljesen, csak egy fél pillanatra bevillanó kékhalál után újraindul. És ezt folyamatosan csinálja, csökkentett mód vagy egyebek ide vagy oda. A d347bus.sys fájl hiányzik neki, vagy nem tudom, mert a csökkentett módos indulásnál ott zökken meg a folyamat. Annyit már kiderítettem, hogy ezt a Daemon tools rakja fel és / vagy használja, de arról nem találtam semmi érdemit, hogyan is tudnám ezt helyrehozni...

    Linux alól megpróbáltam a d347bus.sys és a d347prt.sys fájt áthelyezni, de ezek után sem javult meg...hogyan tudnám megúszni újratelepítés nélkül?

    Köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz brd #34131 üzenetére

    Ezt az ESC-es módszert is kipróbáltam, és úgy se nyekken meg :O A registryből meg nem tudom, hogyan tudnám így kiszedni a dolgot, hogy nem tölt be a win...esetleg linux-al is bele tudok túrni? Bár jó eséllyel gondolom, hogy nem :D

    A rendszervisszaállítás emlékeim szerint nem volt bekapcsolva, de eddig soha nem is volt rá szükségem...lehet, hogy be, de nagyobb az esély rá, hogy nem.

    McKane: gondoltam én is a helyreállításra, de pont ugyanazért nem akartam belevágni, amit te is írtál...

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz brd #34134 üzenetére

    Egy vinyóm van sajna :( De annak a hibája nem tudom, mennyire valószínű, mivel a linux szépen megy a gépen.

    Nem gondoltam amúgy, hogy ennyit kell matatni a rendszerben...a McKane által leírt, telepítő CD-ről való helyreállítás mennyiben lehet működőképes?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34137 üzenetére

    A lemez egy vagy több helyreállíthatatlan hibát tartalmaz. Kapásból ezt dobta fel, semmi előzmény nélkül.

    :O

    brd: IE 7/8 nincs fent a gépen, mivel abszolút nem használok explorert...lehet megpróbálom majd a cuccokat átmásolni egy másik partícióra, de megvárom, cigam nem-e tud valami egyszerű, de nagyszerű megoldást :)

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34139 üzenetére

    A smartmontools ezt adta:

    smartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce Allen
    Home page is http://smartmontools.sourceforge.net/

    === START OF INFORMATION SECTION ===
    Model Family: Western Digital Caviar Second Generation Serial ATA family
    Device Model: WDC WD3200AAKS-00VYA0
    Serial Number: WD-WCARW1789054
    Firmware Version: 12.01B02
    User Capacity: 320.072.933.376 bytes
    Device is: In smartctl database [for details use: -P show]
    ATA Version is: 8
    ATA Standard is: Exact ATA specification draft version not indicated
    Local Time is: Tue Jul 20 19:55:05 2010 CEST
    SMART support is: Available - device has SMART capability.
    SMART support is: Enabled

    === START OF READ SMART DATA SECTION ===
    SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

    General SMART Values:
    Offline data collection status: (0x84) Offline data collection activity
    was suspended by an interrupting command from host.
    Auto Offline Data Collection: Enabled.
    Self-test execution status: ( 0) The previous self-test routine completed
    without error or no self-test has ever
    been run.
    Total time to complete Offline
    data collection: (8760) seconds.
    Offline data collection
    capabilities: (0x7b) SMART execute Offline immediate.
    Auto Offline data collection on/off support.
    Suspend Offline collection upon new
    command.
    Offline surface scan supported.
    Self-test supported.
    Conveyance Self-test supported.
    Selective Self-test supported.
    SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering
    power-saving mode.
    Supports SMART auto save timer.
    Error logging capability: (0x01) Error logging supported.
    General Purpose Logging supported.
    Short self-test routine
    recommended polling time: ( 2) minutes.
    Extended self-test routine
    recommended polling time: ( 104) minutes.
    Conveyance self-test routine
    recommended polling time: ( 5) minutes.
    SCT capabilities: (0x303f) SCT Status supported.
    SCT Feature Control supported.
    SCT Data Table supported.

    SMART Attributes Data Structure revision number: 16
    Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
    ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
    1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
    3 Spin_Up_Time 0x0003 154 148 021 Pre-fail Always - 5283
    4 Start_Stop_Count 0x0032 099 099 000 Old_age Always - 1191
    5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
    7 Seek_Error_Rate 0x000e 200 200 051 Old_age Always - 0
    9 Power_On_Hours 0x0032 090 090 000 Old_age Always - 7732
    10 Spin_Retry_Count 0x0012 100 100 051 Old_age Always - 0
    11 Calibration_Retry_Count 0x0012 100 100 051 Old_age Always - 0
    12 Power_Cycle_Count 0x0032 099 099 000 Old_age Always - 1183
    192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 110
    193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 1191
    194 Temperature_Celsius 0x0022 110 102 000 Old_age Always - 37
    196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
    197 Current_Pending_Sector 0x0012 200 200 000 Old_age Always - 0
    198 Offline_Uncorrectable 0x0010 200 200 000 Old_age Offline - 0
    199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0
    200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 200 200 051 Old_age Offline - 0

    SMART Error Log Version: 1
    No Errors Logged

    SMART Self-test log structure revision number 1
    No self-tests have been logged. [To run self-tests, use: smartctl -t]


    SMART Selective self-test log data structure revision number 1
    SPAN MIN_LBA MAX_LBA CURRENT_TEST_STATUS
    1 0 0 Not_testing
    2 0 0 Not_testing
    3 0 0 Not_testing
    4 0 0 Not_testing
    5 0 0 Not_testing
    Selective self-test flags (0x0):
    After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk.
    If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.

    A chkdsk-nak a súgója szerint nincs /F kapcsolója, csak /R és /P. Bár sajnos ugyanazt az eredményt adta így, /R /P-t vagy csak /R-t beírva, mint azelőtt :(

    És igen, a linux kifogástalanul működik (10.04-es Ubuntu), bár az is kapott a jóból, amikor linuxon voltam a win halál után, elszállt a csomagkezelő, meg ilyenek, de már sikerült kijavítani, hála a PH-nak :) :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34141 üzenetére

    A /?-et kiadva adta ki ezt a 2 opciót :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34143 üzenetére

    /F-re az történt, hogy szerinte nincs ilyen kapcsoló. És igen, a telepítő CD-ről indítottról beszélünk.

    A vinyót meg szomorúan hallom :( :O Még csak 2 és fél éves :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34145 üzenetére

    Újabb érdekes fejlemény...beletörődtem, hogy újrarakom az egészet, mennék oda, hogy kiválasztom, hova pakoljam a win-t. Erre kiírja, hogy van 1 db 130 ezer valahány megás partícióm :Y Ami azért érdekes, mert ilyen méretű korábban nem volt...ez mit takarna? Hogy ha újrahúzom, akkor a rendszerpartíciótól függetleneknek is búcsút mondhatok? Mert azok megvannak, Ubuntu alól látom őket, és el is érem...

    Ez egyre rosszabb :O

    Live xp-m nincs, a vinyóra nem tudom így fejből, mennyi gari volt, ha 3 év, akkor talán...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34147 üzenetére

    Ezt helyre lehet állítani format meg minden nélkül valahogy? Vinyót nem igazán van lehetőségem kunyerálni, mivel a sógoromék legközelebb csak 2-3 hét múlva járnak erre...a környéken másnak meg nincs nagyobb méretű vinyója.

    Csak azért, mert ellennék én linuxon bőven, max. nem játszok (plusz 1-2 kisebb megkötés)...de akkor is. Így nem az igazi...

    Utánanéztem, 3 év szervizgari van a vinyóra...2011 márciusig.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34149 üzenetére

    "elképzelhető, hogy a bootmanager-t is piszkálni kell utánna, hogy tudjál választani win és linux között."

    Azt tudom, hogy ha úgy rakok fel win-t, hogy előtte linux volt a gépen, akkor nem tudok oprendszert választani - fordítva viszont, meglévő win mellé linuxot felhúzva igen. De ennek a helyreállításával már van tapasztalatom :)

    Az ubuntut tudom így, live CD-ről futtatni szerencsére, ez győzött meg, hogy érdemes lehet felrakni (a nyomtatón és a tv tuneren kívül minden ment pöccre - a tunert viszont azóta is lusta voltam bekalapálni a rendszerbe :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz cigam #34151 üzenetére

    Így már értem :) Lehet a gyorsabb, ám anyagiakban drágább megoldást választom, jelesül kiírom DVD-re, ami nagyon nélkülözhetetlen, aztán meg majd meglátjuk, miből élünk...Ha gariztatható a vinyó, akkor mindenképpen.

    Másik vinyóval azért egyszerűbb lenne a dolog, mert akkor mindenféle live CD nélkül mentenék, és jóccak :U De megoldom, muszáj lesz :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Ehhez, illetve az egész xp-s gondhoz kapcsolódóan lenne még egy kérdésem. Szóval az a tényállás, hogy kaptam egy külső vinyót, amire le tudom menteni azokat a cuccokat, amelyek nekem kellenének, utána meg mehetne fel az új win. Namármost így, hogy a partíciós tábla (is) sérült, ha az xp telepítés során törlöm azt a 130 giga körüli (ál) partíciót, akkor a telepítés során vissza tudom majd állítani az eredeti partíciós állapotot?Magyarán: látom-e és fogom-e tudni használni a ~300 gigát (a többi a linux ugye), vagy csak ez a 130 körüli marad meg? Igaz, linux alól látom az egészet, de az mégis más... :U )

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Először csak problémaként kezdtem írni, de inkább tapasztalatként írom. A mai reggelem elég kellemetlenül indul, mert sorozatban dobálja az újraindulásokat a gép, kb. 2 percenként :O Letöltöttem a Blue screen view nevű programot, amire ezt az eredményt kaptam:

    A gépen jogtiszta Windows XP Home fut, aktuális frissítésekkel. És a lényeg: 2 napja telepítettem a lejáró licenszű Kaspersky IS helyére a Microsoft Security Essentials-t. Nos, tegnap nem volt vele semmi gond, ma pedig ez fogadott. Eltávolítva a MSE-t a gép úgy néz ki, jó :U Hogy ennek mi az oka, azt nem értem, mindenesetre elég fura, hogy a Microsoft rendszere és vírusölője nyírja egymást :(

    Tanulság: új vírusölő (ami szerintem Comodo lesz). Viszont ha van valakinek tippje, miért történt ez a mizéria, akkor azt megköszönném :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy win 7-es vagy xp-s kérdés-e ez pontosan, de szerintem inkább az utóbbi, ezért itt tenném fel. Adott egy új PC, Windows 7 professional 32 bit-es rendszerrel, amely egy hálózat tagjaként működik, és a többi PC-n nagyrészt Windows XP van. A probléma az, hogy megosztottam egy mappát, illetve egy nyomtatót a Windows 7-es gépen, ez viszont az XP-seken nem mindig látszik (ha betallózom a teljes hálózatot, akkor igen), viszont a win 7-es gép lát minden egyéb XP-set. De igazából nem is ez a probléma, hanem az, hogy a megosztás jelszóval védett, és hiába írom be a win 7 megosztási beállításainál kapott 10 karakteres jelszót, nem jegyzi meg a többi gép tartósan. Tehát beírom a felhasználónevet, jelszót, be tudok lépni, elérem a megosztást és a nyomtatót gond nélkül, egy idő után viszont ezek érvényüket vesztik (függetlenül attól, hogy volt-e kikapcsolva vagy újraindítva a win 7-es gép). Az az út meg elég kellemetlen, hogy ha nyomtatni szeretnénk, akkor minden alkalommal be kell írni a jelszót az összes gépen... :U

    Hogyan tudnám megoldani azt, hogy egyszer elég legyen a felhasználó-jelszó párost megadni, és ne kelljen minden alkalommal?

    A számítógépek azonos munkacsoportban találhatóak, és a windows 7-es gépen be van kapcsolva a hálózatfelderítés, illetve kikapcsolt állapotban van a jelszóval védett megosztás.

    Köszönöm a segítséget! :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #38346 üzenetére

    Erre esetleg van valakinek tippje?
    Ami még plusz infó lehet: otthoni csoportot hoztam létre a win 7-en, és van, amelyik xp-s gép tökéletesen látja és kezeli a win7 megosztását, más nem. Pl. az enyém sem, de a szomszédos gép minden további nélkül, hiába lógunk azonos switch-en :U Vagy éppen más switch-nél is létezik olyan, hogy az egyik gépnél minden pöpec, a másikon meg a jelszóért sír. Ami még számíthat: arra gyanakodtam első körben, hogy köze lehet ahhoz, hogy nincs lejelszavazva egy felhasználói fiók, de ez sem változtatott érdemben a helyzeten.

    A gépek azonos munkacsoportban vannak, ha még ez fontos infó lenne. Továbbá ha most próbálok (XP alatt) új hálózati hely hozzáadása... pont segítségével megadni a kérdéses megosztást, az se megy, mert csak addig jutok, amíg a gépet kiválasztom, a mappát nem leli...ha a teljes hálót betallózom a Sajátgépben, és úgy választom ki, megadva a jelszót, akkor OK a dolog, de viszont nem ajánl fel semmi olyasmit, hogy ezt megjegyezze...Nem tudom, mennyire érthetően írtam :B

    Van valakinek ötlete? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #38405 üzenetére

    Ezt ha lesz egy kis szabadidőm, átrágom alaposabban, köszönöm :R Viszont azt nem értem sehogy sem, hogy miért van az, hogy egyes XP-s gépekkel semmi gond nincs ilyen téren, látják a megosztást (ill. a gépen lévő megosztott nyomtatót is tudják használni), mások pedig nem...van olyan gép ráadásul, amely nagyjából a win 7-es gép megérkezésekor lett újratelepítve (XP került rá vissza) és lát mindent, van olyan "régi xp-s", amely szintén, viszont van olyan "régi xp-s", amely nem :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #38405 üzenetére

    No...most jutottam odáig, hogy válaszoljak is kissé bővebben. Átrágtam a megosztásokkal kapcsolatos doksit, és az alapján megcsináltam, amit kellett. Viszont egy dolog feltűnt...az XP nem ajánlotta fel a jelszó megjegyzését, amikor beírtam a gép nevét, és a jelszót. Valahogy így:

    Holott ugye így kellene kinéznie, eltekintve persze az angol XP-től:

    Gondolom ez az oka annak, hogy amikor ismét bekapcsolom a gépet, akkor hiába csatoltam fel a kérdéses win7 megosztást hálózati meghajtóként, nem jelenik meg :( Mintha semmit nem csináltam volna...és megint ugyanott vagyok, hogy ha használni szeretném a megosztást, akkor be kell újfent pötyögnöm a jelszót a gépnévvel együtt az elsőként linkelt ablakba.
    Nem tudom, hogy lehet-e ennek az az oka, hogy a dolgot XP Home alatt próbálom, de amiatt zárnám ki (a témában laikusként) ezt a lehetőséget, hogy más, ugyancsak Home-ot futtató gép alatt semmi probléma nincs, és a kezdetektől fogva minden állítgatás nélkül hozzáférek a win7-es megosztáshoz. Itt meg szenvedek.
    A rendszer naprakészen van tartva, és a vírusölő is azonos az én, "nem jó" gépemen, és a másik, minden piszkálás nélkül jól kezelő megosztásos géppel.

    Ilyenkor mit lehet még elkövetni? :F :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz LamerGyuri #38524 üzenetére

    Megcsináltam, és bepipáltam a Bejelentkezéskor újracsatlakozás rublikát is. De ez szívat, mint a fene :(

    brd: ha jól emlékszem, a win7-ben azt adtam meg a mappának, hogy mindenki használhatja korlátozás nélkül. Ez nekem rejtély, miért csinálja ezt...és miért csak ezen a 2 gépen. Ha mindenhol nem jó lenne, még beletörődnék, hogy így jártam, de hát nem :O

    Továbbá még ilyet kapok (az előbbi esetnél figyelmetlen voltam, mert átrakta magát a win7 készenlétbe, vagy nem tudom milyen állapotba pontosan, tehát a tulaj hosszabb ideje nem használta). És hogy ismét "megy" a gép, ezt kaptam a csatlakozásnál:

    De legalább a felhasználónevet már beírta :(

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz brd #38542 üzenetére

    Na várj...most összekavarodtam :B Szóval ha jól értem, úgy kellene csinálnom, hogy a win7-es gépen (ahol van a megosztott mappa) kellene létrehozni ezt a fiókot, vagy megváltoztatni a felhasználónevet Lalira? Vagyis nem elég az, ha a PC neve ez, a felhasználói fiók neve az, ami a lényeg? Csak mert a gépen egy fiók van, plusz a vendég nyilván.

    Köszi ismét a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Megosztással kapcsolatban lenne egy kis gondom. Adott egy XP Professional-t futtató gép, illetve egy Win 7 Home premium-ot futtató laptop. Az XP-s gépen megosztottam több mappát, is, viszont egy mappát úgy szeretnék, hogy csak ez az egy gép tudja elérni a benne lévő fájlokat, a többi hálózatba kötött ne. És ez az, ami nem igazán megy...a többi mappával nincs gond, azt a win 7 remekül kezeli, de ezt valamiért nem akarja, azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom...

    Az XP-s gépen létrehoztam már a win7-es gép felhasználói fiókját, le is jelszavaztam, azonos mindkettőn a jelszó. A munkacsoportok szintén azonosak. Az egyszerű fájlmegosztást szintén kikapcsoltam. Viszont egy gondom van: valamiért az xp nem ajánlja fel a másik létrehozott felhasználót, hogy annak is adjak jogot :F És ha jól sejtem, ez lenne a kulcsa a dolognak. Sajna most nem a kérdéses gép előtt ülök, de ez rémlik igencsak erősen, és szerintem ez volna az egész dolog kulcsa.

    Hogyan tudnám összelőni a két gépet? Köszönöm előre is a választ :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz easy...rider #39350 üzenetére

    Emlékeim szerint 2 XP (home) gépen 1-2 éve sikerült összelőnöm ilyen módon a megosztást, hogy csak bizonyos gépeknek volt hozzáférése. De XP és 7 között ez az első alkalom, hogy így csinálom...és el is akadtam sikeresen :(

    kraftxld: mit értesz azon, hogy küzdős, és külön felhasználóval a tuti? Csak mert a win7-es gép felhasználóját felvettem mint xp-s felhasználói fiókot...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #39349 üzenetére

    Erre tud valaki bővebb választ adni? Mert nekem továbbra sem nagyon megy a dolog... :( :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Nem ehhez kapcsolódóan, de még egy kérdésem lenne. Azt el lehet-e érni valamilyen úton, hogy egy adott gép megosztott mappáját CSAK vele azonos munkacsoportú gépek láthassanak? Ugyanis itt 2 munkacsoport van...így az egyik fölösleges lenne ebből a szempontból, hogy lássák (és kezeljék) a többiek megosztását. Szintén Xp prof-ról lenne szó (mármint ezen a gépen lennének a kérdéses megosztások), de hogy bonyolítsam, a munkacsoportban van még XP Home, és Win 7 home premiummal szerelt gép is :B

    Köszönöm a választ erre a kérdésre is :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák