Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vhw

    addikt

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.
    A merevlemezem 3 partícióra van osztva, anno a "C" partícióra a régebbi gépemen, egy asus alaplappal instaláltam fel az XP-t, később lecseréltem az alaplapot és a "D" meghajtóra instaláltam fel újra az XP-t (érintetlenül hagyva a C partíciót). Ma úgy döntöttem formázom a C partíciót, ne foglalja a helyet rajta az XP feleslegesen. Ám hogy töröltem a C partíciót nem bootol be az XP, a D partícióról (biosban a merevlemez van megadva elsődleges boot eszköznek). Próbáltam a XP cd rendszerhelyreállítójában javítani a hibán. Itt fel is ismeri hogy a D partíción fel van telepítve az XP, de nem hajlandó elfogadni. Kéri hogy válasszak a telepített oprendszerek közül, mivel csak egy van; "1" nyomok, az enterre kéri az adminisztrátori jelszót (emlékeim szerinte nem adtam meg ilyet) tehát üresen hagyva a mezőt újra entert nyomva ez a sor következik: D:\WINDOWS>

    beírom a 'bootcfg' parancsot, majd '/scan', felismeri hogy egy windows van felrakva.
    Ha hozzá akarom adni a rendszerindítási menühöz, megadva hogy;
    Load Identifier: Microsoft Windows XP Professional
    OS Load Options: /fastdetect

    ez a hibaüzenet következik: 'Error: Failed to add the selected boot entry to the boot list.'

    viszont, hogy ha beírom a '/list' parancsot, ott már szerepel az előbb megadott oprendszer :F

    ha a '/rebuild' parancs után ismét megadom az oprendszer típusát és a /fastdetect opciót, ismét a fenti hibaüzenet jön.

    a '/default' parancs után, megjelenik két lehetőség, az imént kétszer beírt két oprendszer, bármelyiket választom: 'Error: Failed to set default boot entry.'

    a '/disableredirect' után ezt kapom: 'Error: Failed to update headless redirection configuration"

    Ezek után mit lehet tenni hogy hajlandó legyen bootolni az XP? :F Esetleg én írtam be fent rossz paramétereket?

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • vhw

    addikt

    A 'fixboot' parancsra: 'FIXBOOT cannot find the system drive, or the drive specified is not valid'

    A 'fixmbr' után:
    Caution
    This computer appears to have a non-standard or invalid master boot record. FIXMBR may damage your partition tables if you proceed. This could cause ll the partitions on the current hard disk become inaccessible. If you are not having problems accessing your drive, do not continue.'

    Akkor esetleg ez megoldhatja a problémámat? Vagy nem ez lenne a megoldás módja?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • vhw

    addikt

    válasz vhw #35645 üzenetére

    Közben megoldódott a probléma, valóban rossz paramétereket adtam meg először, azért nem fogadta el. :(((

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • vhw

    addikt

    válasz brd #35647 üzenetére

    Nem, más kiutat nem látva újra felinstaláltam a C partícióra az XP-t, innentől elindult a gép. Ám ezelőtt minden indításnál feltette a kérdést hogy a két intstalált oprenszer közül melyik induljon, most egyből kérdés nélkül a frissen felrakott indult. Ekkor újra elindítottam a rendszerhelyreállítót a cd-ről. 'D:\WINDOWS>bootcfg /scan' parancsra kiírta a frissen felrakott C partíciós XP Load Identifier,OS Load Options adatait, majd 'D:\WINDOWS>bootcfg /add' parancs után a D partíción lévő XP-nél ugyanezeket kellett megadni (konkrétan
    Load Identifier: "Microsoft Windows XP Professional"
    OS Load Options:/noexecute=optin /fastdetect ) [lehet az oprendszer azonosítónál idézőjelek nem voltak olyan fontosak, hanem a load option-nál kellett a '/fastdetect'-en kívül mást is beírni]
    ezután ezt kellett beállítani alapértelmezettnek és így már indult rendesen. :)

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Új hozzászólás Aktív témák