Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w.miki #50200 üzenetére

    Fel kéne frissíteni az XP-t, pont feletted volt másnak is ez a problémája.

    [link]

  • w.miki

    veterán

    válasz quailstorm #50201 üzenetére

    Hát ez nem tűnik olyan egyszerűnek :(
    Esetleg más megoldás nincs erre az SSL hibára?
    Mintha régebben jó lett volna...

    Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w.miki #50202 üzenetére

    Időgép. A régebben jó voltra csak az a megoldás. Azóta már átállt az internet komolyabb TLS-re.

    Vagy POSReady vagy elfelejted az XP-t.

    Egyébként a kriptográfiai megoldások terén igencsak nem áll jól az XP, szóval legjobb, ha nem azzal szórakozol netezni.
    Friss böngésző sincs már rá.

    [ Szerkesztve ]

  • w.miki

    veterán

    válasz quailstorm #50203 üzenetére

    Win7-ből tudsz ajánlani valami gyenge gépre való változatot?

    Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w.miki #50204 üzenetére

    Hivatalos megoldás nincsen. Egyébként saját tapasztalatom szerint az Ultimate sem tragikus pl. egy Athlon XP-n addig, amíg nem kérsz tőle lehetetlent.

    Használhatsz Win7 ThinPC-t ha telepítés előtt akarod kihajigálni a dolgokat, de szerintem felesleges/később bajok lehetnek appokkal. Sima W7 Pro-ból is le lehet tiltogatni ami nem kell. Ha van 1GB RAM (és nincs vírusirtó), akkor már elketyeg a W7. Nyilván ha ráraksz egy Chrome-ot és megnyitod a facebookot akkor elhasal, de ugyanúgy elhasalna Linuxon, XP-re meg már friss böngésző sincs.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz quailstorm #50203 üzenetére

    Nem válaszként írom, csak neked címezve. Erről a régi gép témáról jutott eszembe, hogy létezik olyan számítógép normál ATX házzal, ami csak BIOS-t támogat, de mondjuk fullra ki van maxolva... úgy értem az alaplapja fullra kimaxolható? Mittomén hány giga ram... tippre 16 giga meg ilyenek... Talán 2010 lehetett az utolsó év, amikor még volt ilyen.

    Vagy hol lehet annak utánanézni, hogy melyik az a legjobb alaplap, amiben még nem volt UEFI?

  • Frawly

    veterán

    válasz w.miki #50202 üzenetére

    Jó, nem 1×1, de nem is olyan baromi bonyolult. Nem kell félni tőle, csak pár registry szerkesztés az egész, annyira nem feketemágia. Most beletetted a gépbe a munkát, meg feltelepítetted az XP-t, ennyit szerintem még kibirhatsz, hogy legyen eredménye a munkádnak.

    Ja, régebben jó volt, mert kisebb TLS verziót használtak a weblapok, most meg mindenki váltott újabbra.

    Win7-ből a Home Premium 32 bitest ajánlom.

    (#50206) cocka: a 2010 utáni gépeken is ki tudod kapcsolni az UEFI-t, ha engedélyezet benne a CSM / Legacy / BIOS módot. Majd most 2020-ban jönnek ki az első olyan új inteles lapok, amelyeken nem lehet kikapcsolni.

    Ha XP is kell, akkor utoljára az Intel 4. generációs Core i-t támogató lapokhoz volt utoljára XP-s chipsetdriver, AMD-nél AM3+ foglalatig. Általában onnan ismered meg, hogy DDR3-asak, bár lapja is válogatja. Bár XP-t ilyen gépre nem érdemes tenni, mert nincs optimalizálva sok magra, szálra, újabb utasításkészletekre, meg 32 biten ott a 4 GB-os RAM korlát, szóval szuboptimális. XP64-ezni nem sok értelme van, se driver hozzá, alkalmazások is problémázhatnak rajta. Ha meg tényleg kell a 16 GB RAM, és nem ragaszkodsz az XP-hez, akkor meg lényegében bármit beszerezhetsz, mert a modern OS-eknek nem gond az UEFI sem. Az UEFI-től nem kell félni, mert jó dolog. Gyorsabb vele a bootolás (kihagy egy csomó hagyományos BIOS POST tesztet, meg nem töltöget be mindenféle hagyományos BIOS rutint, ami csak feleslegesen foglalja a memória), van benne egy csomó extra funkció (screenshot, online update, stb.). Az UEFI boot is kevésbé problémás, csak a Secure Bootot nem kell mindenáron erőltetni, akkor kezesbárány. GPT partíciókon nem kell többé ilyen elsődleges, kiterjesztett partíciókkal, MBR-rel, meg partíció bootflagekkel szórakozni.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz cocka #50206 üzenetére

    Core2Quad legvége lesz az szerintem. DDR3 van már, annyira nem vészes a teljesítmény, mai belépőszint még meg van, meg teszkóslaptopot még megveri.

    De XP még simán megy Sandy, Ivy, Haswellen.
    Szent őrülteknek későbbieken is, de annak nem sok értelme.

    Ha nagyon fullos XP gép kell valamiért (nem értem miért), akkor Core2Quad, vagy Nehalem vagy Sandy amit néznék. Esetleg ilyen Phenom II X4.

    Retrózni mondjuk az adatlapos gépem jó, a Core2Quad+GTS450 mindent tud, ami 2010 előtti. Oké, lehetne mondjuk GTX460 vagy GTX660.

  • cocka

    veterán

    válasz quailstorm #50208 üzenetére

    Nem kell, hogy XP legyen, ha futtat 8.1-et vagy 10-et már jó, csak ne legyen az alaplapja UEFI-s. :D

    Bár igazából az XP miatt is, mert fizikailag két külön hddről bootolást akarok, ahogy most is van. És sokszor arra szoktam az xpt használni, hogy letörölgessek olyan fájlokat, amiket egyébként 8-ból nem enged. De ha UEFI lenne, akkor csak bonyolítaná a helyzetet, így meg jó BIOS-ból, ahogy van. :D

  • w.miki

    veterán

    válasz quailstorm #50203 üzenetére

    Elvileg ezt végigcsináltam.
    TLS 1.2 bepipálva a többi ki.
    Az Opera 36 mégis érvénytelen tanúsítvány ablakot dob, ha megpróbálok megnyitni egy https oldalt :(
    Ha még van ötletetek, azt megpróbálom, vész esetén Win7 lesz.
    Bár én nem próbáltam, de sok helyen olvastam, hogy gyengre gépre jobb az XP, mint a Win7.

    Edit: Viszont a FireFox 59, az jó, az nem üzenget! Ezek szerint valami Opera beállítás lesz a hibás.
    FireFox-hoz egy kis erőforrás igényű adblockert tudnátok ajánlani? Ami tudja a hufiltert, és a youtube ad block-ot?

    Illetve pár tippet még kérhetek XP gyorsításhoz?
    Pl. hogy a virtuális memória legyen fix érték, a vizuális hatásokat kapcsoljam ki, stb....

    [ Szerkesztve ]

    Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

  • akaido

    addikt

    válasz w.miki #50210 üzenetére

    [link] Sok xp tipp csoportosítva.

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w.miki #50210 üzenetére

    Opera36 / utolsó Chrome sokkal sokkal régebbi, mint az utolsó működő FF.
    Amit még frissítenek is, az a Goanna alapú NewMoon browser.

    De utoljára Decemberben neteztem XP-ről, most nem igazán tudok tesztelni.

  • Frawly

    veterán

    válasz cocka #50209 üzenetére

    Nem bonyolít semmit. Beállítod a BIOS-ban a CSM / Legacy módot. Így úgy fog működni, mintha BIOS only alaplap lenne. Épp úgy fog bootolni az XP.

    Azt nem értem, hogy konkrétan miket akarsz törölgetni.

  • lotuska

    tag

    Sziasztok. Friss SP3 32 bit rendszert telepitettem. Semmi mas nincs a gepen(meg driverek sem). Internethez nem vagyok csatlakozva(nem is voltam). Window update kereso kikapcsolva. A Proci folyamatosan 100% kozeleben dolgozik (System Idle Process). Valakinek van otlete mi lehet a gond? Celeron 2.8 ghz, 2x512mb ram. Azt olvastam lehet hardveres is a problema, de konkretumokat nem talaltam. Koszi szepen elore is a segitseget!

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz lotuska #50214 üzenetére

    Az idle processnek az a dolga, hogy ne csináljon semmit a szabad processzoridőben.
    Nem látom a problémát.

    [ Szerkesztve ]

  • lotuska

    tag

    válasz quailstorm #50215 üzenetére

    Ertem. Koszi szepen. :R

    Annyi kerdesem lenne meg, hogy alap dolgokra (nem youtube facebook), hanem ph es hasonlo oldalak megnyitasahoz melyek az alap security update-k es mely bongeszovel erdemes probalkozzak?

    Koszi szepen megegyszer.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz lotuska #50216 üzenetére

    Először mindent rakjál fel Windows Update-ből, amit fel tudsz. Utána POSReady2009 registry tweakkel szintén kb. mindent, vagy majd utólag kikeresed innen a fórumból amire panaszkodtak (én le vagyok maradva).
    Böngészőt tekintve meg NewMoon, amit már párszor linkeltem. [link]
    YouTube-hoz kell FFMPEG külön!

    Ezen kívül még a Firefox 52.9 ESR-t raknám fel. Ha meg nagyon kell Chrome, akkor meg az utolsó XP-Vista Yandexet.

    Egyébként lehet jobban járnál, ha netezésre felraknál a gépre egy Linuxot. Mondjuk Puppy JWM-el.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz quailstorm #50217 üzenetére

    Szerintem csak egyetlen update-re volt panasz, az pedig az Office 2010 nem tudom mikori update-je, amit a .NET miatt elcsesztek és onnantól kezdve működésképtelenné válik a 2010 XP-n, holott ha nem update-eled, simán megy.

    Megoldás: fel kell tenni egy Office 2007-et, ami talán alapfeladatokra még ma is megállja a helyét, azt felupdate-eled végig és azt nem fogja elcseszni egyik update se.

    Az Office 2007 update-ek nélkül nem jó, mert pl. Excelben hibásan számol meg hasonlók. :)

    Az ominózus update óta szerintem nem nagyon volt miről lemaradni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz cocka #50218 üzenetére

    Én elég sokat használtam 2010-et XP-n, egyetemen is az a legrégebbi, amit használunk. Nem mennék már vissza 2007-re, inkább kihagynám azt az egy frissítést.

  • Frawly

    veterán

    válasz #90384640 #50220 üzenetére

    Még mindig használod azt a szegény 900 megahecces cerkát? Az a netbook már 11 évvel ezelőtt is egy durva vicc volt, mikor még a hwsw-n irkáltál róla :DDD Szerintem azóta sem jobb, hogy retró géppé érett, 12 éves gép, 16 éves procival.

    Max. valami hobbigépnek elmegy minimállinuxot vagy BSD-t tanulgatni, meg lynx/elinks böngészővel nézegetni szöveges weboldalakat, esetleg BBS-ezni. De YouTube nézésére nem való, az is bloatabb lett, mint 11 éve, nőttek a videók felbontásai, bitrátái, átálltak h264-ről VP9-re, HTML5-re, stb.. De az egész web is bloatabb lett, XP is bloatabb lett minden SP-vel és minden újabb update-tel, POSreadyvel is. Nagyon nem érdemes rajta a netezést erőltetni, PaleMoon ide, NewMoon oda.

    Mikor egy gép ilyen gyenge, és ennyire elavult, azon már az XP sem segít. Az XP ma már csak retrózni jó, pl. régi játékokhoz, de arra meg ez az eee PC 900 nem volt jó sose, meg cégeknek legacy appokat futtatni, amilyeneket meg magánemberként neked nem kell futtatni.

    Mondanám, hogy retróként tegyél rá Win98-at vagy DOS-t, de azokhoz meg nem lesz driver.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz Frawly #50221 üzenetére

    Youtube csak részben állt át VP9-re. Azért a videók túlnyomó részénél elérhető a sima h264 is, többnyire 1080p-ig, de láttam már olyat is, hogy 2160p-nél is felkínált h264-et.

    Természetesen egybegyúrt streamet továbbra is csak 360p-ben és 720p-ben biztosít. A többit össze kell legózni.

    Lásd: youtube-dl -F "<a youtube videó linkje>"

  • Frawly

    veterán

    válasz cocka #50222 üzenetére

    Jó, nyilván be lehet állítani, hogy 360p h264-et játsszon le, meg mindenféle trükköt bevetni, de akkor sem böngészésre való. Főleg nem XP-re, már az is bloat lett az SP3-mal meg még az utána következő update-ekkel. Egy normálisabb kétmagos proci, és 2 GB RAM minimum az XP-nek is, ha minden update fent van. Ha böngészni is akar az ember kicsit is normálisan, akkor 4 GB RAM meg egy 2 GHz körüli 2 magos proci a minimum. A szóban forgó gépen a 0,9 GHz-es, egy magos, egy szálas Celeron M proci van, és mindössze 512 MB RAM, amibe az XP és egy modern, friss böngésző együtt nem fér bele, nem hogy még fülek meg más alkalmazás a háttérben.

    Mondom, erre BSD vagy minimállinux való, amik boot után esznek <100 MB RAM-ot, és ilyen terminálos, szöveges felületű progikkal használni, esetleg netes videók 360p-ben mpv-vel, ami meghívja a youtube-dl-t. Meg be RDP-zni meg be SSH-zni távoli gépekre, BBS-ezni, IRC-zni, szövegszerkeszteni vim/nvim (Emacs talán már necces), fájlkezelésre Vifm/mc, stb.. Ezekre jó egy ilyen kicsi gép. XP-hez, 3DS Max-hoz, virtuális gépekhez, amikhez Flesi használta, arra nem való már. 10 éve még eldöcögtek ezek rajta, mikor még nem voltak olyan bloatak.

  • Frawly

    veterán

    válasz #90384640 #50225 üzenetére

    Ja, tudott ilyet, 9 évvel ezelőtt, ha megnézed a videó dátumát. Most próbáld meg egy friss XP installal, ne nLite-tal kiherélt, orosz crackes akármivel, rendesen SP3-as MSDN XP-t húzz fel rá (privátban tudok adni hozzá működő termékkulcsot) és telepítsd fel rá az nem hivatalos SP4-et meg POSready update-eket, vagy eleve XP Posready 2009-et tegyél fel, és nézd meg azon (ehhez is tudok normálisan működő kulcsot adni, nem kell crack). Mostani, XP-re elérhető legfrissebb Chrome-mal. Nem hogy a 3D kocka nem nagyon fog forogni rajta, csak diavetítésben, hanem már a weboldalak is alig fognak megnyílni, mert a gép tekerni fogja a swapot. Nem hogy még YouTube is menjen benne akadásmentesen, meg még screencapture rá. 2009-2011 környékén még ezt megcsináltad, ma már nem lehet ilyen gépen.

    Persze, azt nem is vitatom, hogy Win10-zel még rosszabb lenne, az alá SSD is kötelező, anélkül használhatatlanul lassú még i7-es procival is.

    Pl. pont a Chorme az, aminek ma már nagyon kell a 4 GB RAM. Firefoxszal, IlyenOlyanMoon-nal 1 tabnál talán beleférsz 2-be is, de az nyögvenyelős lesz. Normál emberek nem azért neteznek, hogy swapra, meg betöltési időkre várakozzanak, erre kell a 4 GB RAM, nem user error.

    Ma már ilyen használt 2-3. genes Core i5 gépeket utánad dobnak 4 GB RAM-mal nagyon minimális pénzért, de C2D-sakat még annál is jelképesebb áron. Azokon azért a Win10, Ubuntu, stb. is használható sebességgel megy, meg forog a 3D kocka, benne a Chrome-ban futó YouTube videóval, meg 3DS Max-szal. Ezen a 16 éves procijú, 12 éves gépen max. a szemeid tudod forgatni már modern GUI OS-sel, meg modern, mainstream böngészőkkel.

    Tudom miről beszélek, használtam hasonló netbookot, Asus eee PC 1001HA-t, abban már kétmagos Atom N2600 van, tiedéhez képest dupla órajellel, dupla cache, 6× FSB, meg dupla annyi memória, 1 GB RAM. Win7, XP SP3 használhatatlan sebességgel ment rajta, talán az XP a határon volt használhatóságban, de ez is 5 éve volt. De még a 32 bites Arch Linux IceWM-mel vagy LXDE-vel is kicsit nyögvenyelős lett, ahogy elindult egy PaleMoon rajta, nem sok memória maradt, sokszor swapre kellett várni, KDE, Gnome3, Unity, stb. élből felejtős volt rajta. Végül is el lehetett használgatni 5 éve, de már akkor is rettenet kínos volt. Mondom, nem is az OS volt kihívás, mert a Linux, XP elfutott rajta, hanem a böngészni is akartál, meg netán meg 1-2 dolgot a háttérben futtatni, Double Commander, szövegszerkesztő, terminál, fénysebességgel fogyott az 1 GB memória is.

    Én ilyen eee PC-re NetBSD-t vagy Void Linuxot, esetleg Alpine vagy Kiss Linxot tennék, vagy konzollal használva vagy dwm/bspwm-mel. Akkor is csak ilyen terminálos, konzolos, Text User Interface-es molyolásra, nem komoly dolgokra, lynx, mailra NoeMutt, irssi IRC, telnet BBS, terminálos TUI játékok (pl. minesviper, nudoku, Zork-klón szöveges kalandjátékok, Sokoban, ncurses tetris, stb.), háttérben mondjuk curseradio-val OPML Icecast rádiókat hallgatva, cmus-ban zenét futtatva, esetleg mpv-vel YouTube-ot hallgatva. Ilyen felállásban lehet alap Python, Bash programozást tanulgatni, vim használatát. Esetleg pihenésként egy kis DosBox, ScummVM, vagy Vice C64 emuláció, Higan SNES emuláció, simh és hasonló. De nagyjából itt ki is merülnek a lehetőségek egy ilyen 12 éves zsebgépnél.

    Persze, még mindig rámegy a legújabb Mint 19.3, Ubuntu 20.04 meg Fedora 32 is, de köszönet nem lesz benne, már bootkor a Swap Hegyek völgyeiben fogsz kirándulgatni, és több perc lesz, mire bebootol egyáltalán, és akkor még nem futtattál rajta semmit, nem hogy böngészőt, meg YouTube-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    Napokban panaszkodott valaki,hogy lubuntu (vagy vmi hasonlo linux garázsproject) dektop managere 600MB ramot zabál és fel volt háborodva az illetö

    4GB ram sokra biztos jo egy 32 bites oprendszeren mert max 3.2GB-ot fog látni,persze jöhetnek a mágiák a boot ini szerkesztéssel a PAE,4G kapcsoló és egyebek

    "Ez a gép konkrétan nem kicsit gyorsabb , így az XP-vel is pl., boot és használat tekintetében is mint azok amiket ma lehet kapni Windows 10-zel :W meg a bele pakolt mérhetetlen sok "fícsörrel" meg telemetriáva"

    Hülyeséget ne beszéljünk már,maga az oprendszer felépitése teljesen más a 90 es évek terméke és a hardwarek is pl háttértár
    Az ide/sata hdd átvitele 60-85 MB/sec egy NVME ssd olvasási sebessége 2500MB/sec irás 1000-2000/MB sec,ram i/o ugye gyorsult egy cseppet az eltelt közel 20 év alatt valamint a security témakörrt ne is firtassuk
    Üzemeltetek XP servert (2003 server) és rettegve lépek be rá,hogy él e még avagy már legyalázta valami virus/hacker stb

  • Frawly

    veterán

    válasz zolee001 #50228 üzenetére

    A 4 GB-ot úgy értem, hogy 2-3 gigánál több. Az nem baj, ha nem látja mind a 4 gigát. Ma már a RAM nem drága, főleg ha DDR2-3 RAM-ről van szó, egy 1-2 gigás modul ára jelképes, veszel belőle 2-őt, az se nagy pénz, régi hardvert ezzel ki is lehet maxolni, többet nem kezel jó néhány régi DDR2-es gép. Egyébként a 32 bites Linuxok kezelnek PAE-képes kernellel 4+ GB memóriát. Elvileg az XP is kezelte a PAE-t, de nem érdemes bekapcsolni azon, mert instabilitást okoz. De ez XP-s korlát, nem a 32 bit korlátja. Az, hogy mennyit lát az XP a 4 GB memóriából, az annak is függvénye, hogy a gépben milyen hardvereszközök vannak, azoknak mennyi RAM-ja és ROM-ja van összesen. Ha csak egy integrált vagy régi GPU van, akkor láthat akár 3,5-3,8 GB-ot is, ha egy nagyobb VRAM-os GPU, vagy sok kártya van, akkor lemehet akár 3 GB alá is, amit használni tud. Ja, ez valóban szívás, ebben az esetben az adott gépbe elég 2+1 gigás memóriamodul. De a vita onnan indult, hogy a szóban forgó netbookban 512 MB memória van mindössze, nem bővíthető, oda van forrasztva! Az már XP SP2 alá is nagyon sovány volt, épp, hogy elég.

    XP alatt mindenképp korlát egyébként, hogy egy process 2 GB-nál több memóriát nem használhat, de ez sem 32 bites korlát, hanem XP-s. Ezt lehetett egy időben 3G kapcsolóval enyhíteni, de az megint instabilitást okozott.

    Az NVMe 2-4 GB/sec-os átvitele meg teljesen felesleges, ha nem másolsz nagy fájlokat, nem dolgozol velük speciális alkalmazásban, mert kb. SATA2 sebességtől bottleneck van, és a CPU, memória, stb. a szűk keresztmetszet, nem a háttértár sebessége. Ezt nyugodtan kipróbálhatod magad is, feltelepítesz egy RAM drive szoftvert, abba telepítgess programokat, nyugodtan mérd le stopperrel, hogy egyik program sem fog róla gyorsabban futni, mint mondjuk egy SATA3 SSD-ről. SSD-t mindenbe érdemes tenni, talán a szóban forgó netbookba nem érdemes, annyira nem ér már pénzt.

    De igen, az XP-nek korlátja, hogy se NVMe-t, se UEFI bootot nem kezel. GPT-t elvileg igen, de bootolni nem tud róla. Már pedig idővel egyre több lesz az UEFI only gép. Meg az új hardverekhez már nincs XP-s driver évek óta, stb.. Egyre több program nem fut nem hogy XP-n, de már 32 biten sem egyáltalán, pl. Chrome, Handbrake, Goldwave, Virtualbox, VMware, stb. új verziói mind 64 bit only szoftverek lettek. Kivéve megint a Linuxot, ahol egyiket-másikat forráskódból le lehet forgatni 32 bitre, de ez megint nem XP-s téma.

    Egyébként az XP-vel nincs semmi baj, csak nem jó már fő gépre, fő OS-nek. De másodlagos gépekre, legacy és retró rendszernek teljesen jó, régi programokat futtatni, olyan játékokkal játszani, amik utoljára XP-vel futottak jól (pl. Far Cry, ahol pl. a vízfelületen a táj visszatükröződik, ez csak XP és Win9x alatt működik), XP alatt még támogatott az EAX, meg egy csomó olyan régi hangkártya és hardver, amit az újabb Windowsok nem kezelnek, stb.. Ilyen célra teljesen jó, főleg mióta abandonware lett. Lassan már annyira elavult, hogy még a vírusok sem fognak rajta futni, már nem is nagyon támadják. Ennek ellenére XP-s géppel valóban nem javasolt netre kimenni, különösen nem online bankolni meg online vásárolni.

    Igazából netbookra is teljesen jó, csak nem erre a fél giga RAM-os, egy magos cerkára, amiről beszélünk, hanem a min. 2 giga RAM-os, min. két magos atomos gépekre, amik hardverben elég erősek hozzá. Meg normálisabb C2D-os, C2Q asztali gépekre se rossz választás, ha XP-s korabeli játékokkal játszik valaki és van a gépben valami használható (nem integrált, hanem egy normálisabb dedikált) GPU. Vagy pl. olyan gépekre, amiket csak offline használnak, mondjuk csak egy darab ipari berendezést, laborműszert, CNC gépet hajt, amikhez nincs driver újabb Windows alá, vagy valami cég által íratott saját XP only szoftver fut rajta, esetleg olyan gépre, amit csak ilyen dedikált terminálnak használnak, pl. könyvtárakban katalógusböngészésre, garázsban, műhelybe zene/rádióhallgatásra, pdf nézésére, stb.. Tehát megvan a helye, használati értéke, csak tudni kell milyen szerepkörben, milyen gépen érdemes használni.

    Igazából még SSD-t is alá lehet rakni XP-nek, csak arra kell figyelni, hogy Linux alól legyen particionálva az 1024K-s partícióeltolások miatt, meg SATA driverrel legyen telepítve lehetőleg AHCI módban az XP. Meg ha az SSD gyártójának nincs XP-re manuális TRIM-progija, akkor pár havonta be kell rajta bootolni (mondjuk pendrive-ról) egy live Linuxot, és azon az SSD partícióinak felcsatolása után kiadni a sudo fstrim -a -v parancsot, ami TRIM-ezi rajta a szabad helyet.

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz #90384640 #50230 üzenetére

    Windows neptune (1999) soha nem jelent meg,1 verziót élt meg majd törölve lett a project és helyette lett a windows 2000
    Ha láttad már (gondolom nem) sok olyan dolog van benne ami csak késöbb az xp ben debütált )fejlesztés kezdete )1998,szóval az xp gyökerei ide vezethetöek vissza,ennyit erröl
    Mily meglepö,hogy a sata csatoloval megáldott hdd/ssd képes müködni egy sata porton ami a chipset(gy.k déli hid) által vezérelt és annak a sávszélessége ill keresztmetszete határozza meg a hdd/ssd sebességét
    A PCIe (nvme) csatlofelületü ssd direktben csatlakoznak a PCIe portra (kikerüli a chipsetet de csak gyengébbek kedvéért ismét) és azért tudnak olyan gyorsak lenni (3200MB/sec)
    A code végrahajtási mechnizmus,acl-ek,memoriakezelés (DEP,)stb kicsit (vagy inkább nagyon) magas lenne neked de az internet archive oldalain tudsz olvasni róla
    A security témát hanyagoljuk szerintem

  • zolee001

    őstag

    válasz #90384640 #50233 üzenetére

    Nagyvonalakban,bootol az OS,ebben az esetben az XP,már benn vagy a desktopon ellenben a windows firewall szolgáltatás késöbb indult el,r-go amig nem volt tüzfal addig teljesen védtelen volt a oprendszer.
    Vistától kezdve ezen változtatott az MS,amig a servicek le nem jelentik a "running" állapotukat addig nincs hálózati kapcsolat

    Mivel a mai W10 is valahol NT alapokra "épül" magyarul sok sok legacy app van benne és potom 6 éve nincs patch de sok kodbázis még azonos igy pofonegyszerü "feltörni"

    metasploit,ennyit segitek,egy ovodás tud klikkelni hármat majd az "áldozat" ip cimét beirva már benn is vagy,a legtöbb idöt az igényli,hogy melyik lyukon akarsz bemenni és mit akarsz ott (remote cmd avagy a látványos vnc dll bejuttatásával)
    Az Intel,AMD meg az összes többi hiba az szégyen valóban de azok föleg az elszeparált virtuális gépeket érinti,az xp-t föleg manapság az igen divatos smb-n közlekedö zsarolovirusok (meg egyéb más) miatt security probléma.
    Nekem tök mindegy mit használsz de a hozzászólásaid és xp imádatod nagyfoku tájékozatlanságot mutat amivel talán jobb nem villogni mert csak mosolyt csal az emberek arcára

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zolee001 #50234 üzenetére

    "ovodás tud klikkelni hármat majd az "áldozat" ip cimét beirva már benn is vagy"

    Ha az az ovodás a családtagod aki lakáson belül ténykedik akkor igen.
    Más esetben a router NAT azért megvéd, vagy (router nélkül) a pppoe szélessáv betárcsázó progit a felhasználó még nem indította el. Azaz nincs net. Úgyhogy kicsit árnyaltabb ez a dolog.

  • cocka

    veterán

    válasz Frawly #50224 üzenetére

    már az is bloat lett az SP3-mal meg még az utána következő update-ekkel.

    Hát nem tudom. Nálam 8 giga rammal meg vinyóról (igaz, hogy sshd) pillanatok alatt betöltődik. Mondjuk a pagefile-ja meg ssdn van. :)

    akkor 4 GB RAM

    LOL, de a 8-ból is csak 3.25-öt lát úgy, hogy a videókártya ramja külön van, tehát nem vonódik le ebből. Összesen 4 gigát tud megcímezni és 2 gigás a kártyám. Ja hát arról a nüansznyi kis infóról se feledkezzünk azért el, hogy a kernel ram meg a progik ramja hogy oszlik el. Mert tudtommal progiknak max. 2 giga különíthető el, a maradékot meg kernelre és cache-re használja.

    A boot.ini-ben finomhangolható pl. így: /3GB /userva=2560

    telepítsd fel rá az nem hivatalos SP4-et meg POSready update-eket

    LOL, SP4 az enyémen sincs, pont azért, mert nem volt hivatalos (plusz asse tudtam, hogy létezik) csak posready meg SP3.

    Nem hogy a 3D kocka nem nagyon fog forogni rajta, csak diavetítésben, hanem már a weboldalak is alig fognak megnyílni, mert a gép tekerni fogja a swapot.

    Hát meg amit belinkelt az is totál lagos. 15 fps megvan lol
    Én most fogok kipróbálni valami ezeréves HP-t a leggagyibb procival felnyomom a ramot 4 GB max.-ig, mert csak annyit támogat, aztán berakok egy jóféle ssdt és meglátjuk így mi lesz.

    Ma már a RAM nem drága, főleg ha DDR2-3 RAM-ről van szó,

    Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Legutóbb néztem mennyibe kerül 8 GB 1600-as DDR3-as PC-hez való ram. Darabáron min. egy tizes, párban meg 28k volt a minimum. Á nem is drága.

    Ha csak egy integrált vagy régi GPU van, akkor láthat akár 3,5-3,8 GB-ot is, ha egy nagyobb VRAM-os GPU, vagy sok kártya van, akkor lemehet akár 3 GB alá is, amit használni tud

    Eddig én csak pont fordítva tapasztaltam. Ha integrált GPU van, akkor annak a ramméretét szépen levonja az elérhető fizikai ram méretéből. Fentebb írtam rá a cáfolatot. ??-2=3.25... valahogy nem jön ki a matek.

    GPT-t elvileg igen, de bootolni nem tud róla.

    XP-re ez maximum úgy igaz, hogy felrax valami mókolt third party drivert, ami támogatja GPT olvasást-írást. Amit írsz az inkább a 7-8-10 trióra igaz abban az esetben, ha az alaplapon nincs UEFI csak natúr BIOS. De később aztán megértettem miért kellett a GPT-nek a létrehozható partíciók számát jelentősen növelni. Mert a windóz létrehozza a protected MBR-t meg a recovery partitiont meg a saját kis boot partícióját meg a rendszerpartíciót. El is lett pazarolva a 4 és mindezt úgy, hogy te még saját adatpartíciót nem is hoztál létre, ezt csak a rendszer defaultba hányta oda. Ezek közül kb. a recovery felesleges, mert ha amúgy is használsz pl. Macriumot, akkor teljesen felesleges. Nem fog bootolhatatlanná válni a rendszer, ha törlöd a recovery partíciót és az így felszabadult unallocated helyet átcsoportosítod másik partícióra.

    másodlagos gépekre

    Vagy ha az alaplap leírása szerint kompatibilis a géped mind legalább egy Win 8.1-gyel és egy Win XP-vel is, akkor megteheted, amit én is csináltam. Hogy 2 külön vinyó és az egyikről bootol az új rendszer, a másikról bootol a régi. XP-t amúgy főleg az ntfsre beragadó néha letörölhetetlen fájlok törlésére használom, mert ott még lehet a Total Commanderben saját tulajdonba vételt kérni meg jogokat szerkeszteni stb.. (Vista óta ezt a funkciót kukázták) (természetesen csak 2 tera/hdd méretig)
    Ja meg XP-n még rendesen fut az Unlocker meg az UrlSnooper is. Meg 16 bites progik.

  • zolee001

    őstag

    válasz Doky586 #50235 üzenetére

    Prübáld ki nyugodtan,a nat az egy dolog,persze nem biztatok senkit illegális tevékenységre
    Minden ismert oprendszer program stb sebezhetösége listázva volt/van,anno egy a képen látható web felületen varázsló vezetett végig majd összekattintgattad és mint emlitettem egy óvodás is képes volt megnyomni a launch exploit gombot,majd azt csináltál a kedves avagy nem kedves user gépével amit akartál
    (pl boot.ini végére a maxmem=32)

    A fenti web interfacet ma már ne keresse senki ugyanis az agyhalott 1.0 userek ellen csak cli változat van
    (Anno az MS hivatalos tanfolyam 1 napos része volt a "buta Xp" kontra "okos Vista" és tulképpen az Ms tanitotta meg ,hogyan kell bejutni egy oprendszerbe

    Alap hálózati ismeretek,az smb sebezhetöség hogyan jut be routerek mögötti hálózatokba tüzfal stb stb védelmet megkerülve?
    Ugye ugye:-)
    Ennyit a nat és társairól

  • Frawly

    veterán

    válasz cocka #50237 üzenetére

    Nem olvasol figyelmesen. A memóriakezelésnél leírod, amit én is leírtam elég részletesen. Még egyszer: azt, hogy 4 GB RAM-ból mennyivel lát kevesebbet, azt meghatározza, hogy a gépben milyen hardverelemek vannak, azoknak milyen ROM-jai, RAM-ja, VRAM-ja van, mert a 4 GB címkorlátba ezek is belatartoznak. Természetesen a 8 GB-ból is csak annyit lát, amennyi a 4 GB-ból fennmaradó szabadon címezhető. Ezek szerint a te gépedben lehet egy 512 MB VRAM-os GPU meg még néhány eszköz kártya, ROM-okkal, így csak 3,2-őt lát, a 4 GB-ból és a 8-ból, meg a 128 gigából is annyit látna.

    Egyebekben azt írom én is, hogy 4 GB elég az XP-nek bőven, már 2 is. Erre leírod, hogy nálad 8-cal is megy. Mintha nem ezt írtam volna én is. Én a kollégának írogatok, aki azt vallja, hogy nála az 512 MB RAM is elég, ez az, amit kötve hiszek.

    RAM áraknél én a 1-2 gigás modulokról írtam, nem a 2×4 és 1×8 gigás modulokról, az persze, hogy drágább, főleg, ha DDR3 és még drágább, ha DDR4. Főleg DDR2 RAM-okról volt szó, azoknál 2 ezres egy 2 gigás modul. De 1-2 gigás modulok DDR3-ból sem drágák, mindenki szabadul tőle, mert nem akarják a korlátozott számú memóriacsatikat kis kapacitású modulokkal lefoglalni.

    A GPT nem arról szól, hogy a Windows sok saját partíciót hozzon létre, hanem 4 partíció után ne legyél a trükkös logikai, kiterjesztett partíciósémába beleszorítva, amit később nehéz átméretezni, ez főleg akkor fontos, ha sok OS van multibootban telepítve. GPT-nél csak „sima” partíciók vannak, nincs ilyen elsődleges, másodlagos, logikai, meg nincs bootflagekkel és MBR kódokkal szórakozás. Helyette lehet 128 darab partíciód, az EFI partíción akárhány OS-indító kódod (egymás mellett kulturáltan megférnek .EFI fájlként, nem írogatják át egymás alatt az MBR-t a 0. szektorban), és a partíciós tábláról is több másolat van. Meg az UEFI-nek az is a lényege, hogy 64 bites módban indul a gép, nem vált vissza 16 bites valós módra, nem csinál meg egy csomó hagyományos BIOS POST tesztet, ami a bootolást lassítja. Meg NVMe-hez is kötelező az UEFI boot. Meg mivel nincs ott a 16-20 bites, 1 MB-os, valós módos korlát, így az UEFI-be több feature-t tudnak belevinni, grafikus felület, egérkezelés, hálózatkezelés, online frissítés, stb.. Természetesen a Win7-10-nek nem kötelező sem a GPT, sem az UEFI boot, ugyanolyan jól bootolnak MBR partíciós tábláról Legacy BIOS / CSM boottal is. De a GPT-UEFI-nek több előnye van.

    Letörölhetetlen fájlok törlésére teljesen felesleges egy egész XP-t tartani, ahhoz kiírsz pendrive-ra egy Live Linuxot, és arról bebootolva törlöd a fájlt, még saját tulajdonba sem kell venni. De szerintem Windowsra is van valami 3rd party tool, ami enged ilyen törölhetetlen fájlokat törölni, anélkül, hogy akármi mást be kéne bootoljál.

    A 16 bites progik a mai napig mennek Win8-10 alatt is, de csak a 32 bites verzió alatt, a 64 bites alatt nem. Ez nem a MS, és a Windows korlátozása, hanem a 64 bites x86 architektúra lett így megtervezve, hogy 32 bites módban tudja futtatni a 32 bites és 16 bites kódokat, 64 bites módban csak a 64 bites és 32 bites kódokat tudja futtatni, a 16 biteseket akkor már nem tudja natívan futtatni. XP alatt nyilván megy, mert az 32 bites volt, de épp így menne 32 bites Win10 alatt is.

  • lajos111990

    csendes újonc

    sziasztok! 1 magos 2.8proceszor 2x 512 ram ddr1 80gb és xp van fentmeg linux hogy tudok androidot felrakni rá mert nem engedi vagy ha fel is rakja nem indul

    L

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz lajos111990 #50242 üzenetére

    Felejtsd el. Core2-n már indul, de inkább 3-ik generációs Core i-széria és újabbakra javasolt.

  • cocka

    veterán

    válasz Frawly #50241 üzenetére

    Na várjunk csak.

    Ezt írtam:
    a 8-ból is csak 3.25-öt lát úgy, hogy a videókártya ramja külön van, tehát nem vonódik le ebből. Összesen 4 gigát tud megcímezni és 2 gigás a kártyám. [...] Eddig én csak pont fordítva tapasztaltam. Ha integrált GPU van, akkor annak a ramméretét szépen levonja az elérhető fizikai ram méretéből. Fentebb írtam rá a cáfolatot. ??-2=3.25... valahogy nem jön ki a matek.

    Itt arra próbáltam rávilágítani, hogy ha valóban van az alaplapon valami integrált videókártyának nem nevezhető hulladék, akkor annak a tényleges méretét általában le szokta vonni a ramból.

    Ezek szerint a te gépedben lehet egy 512 MB VRAM-os GPU

    De ott írtam, hogy 2 gigás a kártya. És nincs külön integrált GPU-m, ha kiveszem a kártyát a gépből, nincs kép. Meg hogy a dedikált videóramokat nem szokása levonogatni az össz elérhető fizikai ramból. Te meg ha jól értem azt állítod, hogy de igen. Ha ez igaz lenne, eleve 3.25-öt sem írna ki. A másik pedig az, hogy ez a durván 3.25 GB egyébként nem csak saját tapasztalat, beírod a google-be, hogy 3.25 GB ram xp és özönlenek a találatok. Biztos csak véletlen, hogy ennyi embernek vannak hasonló méretű hardverelemei.

    Egyebekben azt írom én is, hogy 4 GB elég az XP-nek bőven, már 2 is. Erre leírod, hogy nálad 8-cal is megy. Mintha nem ezt írtam volna én is.

    Ebben nem is volt vita köztünk.

    mindenki szabadul tőle, mert nem akarják a korlátozott számú memóriacsatikat kis kapacitású modulokkal lefoglalni.

    Hát igen, főleg ha kevés is van azokból a slotokból.

    hanem 4 partíció után ne legyél a trükkös logikai, kiterjesztett partíciósémába beleszorítva, amit később nehéz átméretezni,

    Hál istennek sose voltam rászorulva, hogy 4-nél több primary kelljen. Azzal meg inkább csak azt akartam kifejezni, hogy ha te önszántadból nem akarsz létrehozni a már meglévő mellé még legalább 1 adatpartíciót, a rendszer a GPT miatt juszt is létrehoz neked 4-et. (mondván, mind szükséges, de valójában csak 2-re van szükség) Így persze hogy lehet fikázni az MBR-t, hogy hát még ennyit se tud. Ezzel szemben a klaszterméret függvényében MBR-nél a rendszer létrehoz 1-et vagy 2-t. A maradék kettő lehet saját adatpartíció.

    ez főleg akkor fontos, ha sok OS van multibootban telepítve

    Én megelégszem kettővel is, csak én nem mókoltam egy háttértárra a rendszereimet, hanem két külön HDD-n van. Szóval nekem extra GRUB-ok meg egyebek sem kellenek, ott a BIOS-ban a boot menü.

    Meg NVMe-hez is kötelező az UEFI boot.

    De amúgy azért kissé vicces NVMe-t az XP-s topicban emlegetni.

    ugyanolyan jól bootolnak MBR partíciós tábláról Legacy BIOS / CSM boottal is.

    Hát pontosan így használom, mert nincs UEFI support.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz cocka #50244 üzenetére

    Így értem már mit írsz, és valóban igazad van, ezt rosszul tudtam. Az integrált GPU vesz csak le. Most néztem a neten egy olyan videót, ahol XP-s gépet raktak össze, 1 GB VRAM-os dedikált Radeon 4870-essel vagy ilyesmivel, és ott is látott 3,2 GB RAM-ot. Én úgy tudtam, hogy ilyenkor csak 3-at lát vagy 2,8-at vagy ilyesmi. Ezek szerint a dedikált VRAM külön van. De a többi még mindig áll, hálókártyák, Wi-Fi-kártya, hangkártyák (akár integrált, akár dedikált), lemezvezérlők, ROM-ja mind vesz le, sőt, a dedikált videókártyának is a ROM-ja (de ezek szerint nem VRAM-ja) ezért gépfüggő, hogy mennyi RAM marad használhatóban, lehet akármi 3,8 és 3,2 között. De ez még mindig bőven jó, mert a 3,2 is több, mint a 2-3, és a 2×2 GB nem kerül sokkal több pénzbe, mint a 2 meg a 2+1. Ha meg 3,5-3,8-at tud használni a rendszer, az meg már jelentős előrelépés a 3-hoz képest is. Ezért mondom, hogy érdemes belepattintani azt a 4 giga RAM-ot, amit a vonatkozó DDR2-es gépek általában maximumként lekezelnek, némelyik a 8-at is kezeli, de azt már XP-hez nem érdemes meglépni, hacsak nem a 64 bites verzióhoz. Vagy ha csak 2 GB RAM-ot fogad a gép, nekem volt ilyen régi Fuji laposom, akkor abban is megéri kimaxolni, mert sokat fog segíteni, a 0,5-1 GB RAM-hoz képest. De onnan indultunk, hogy a kollégának a korai eee PC-jében csak 512 MB RAM van, az is odaforrasztva, azon nem nagyon bővítesz semmit.

    Az NVMe-t nem is én hoztam fel. Átlag felhasználónak nem is ajánlom, mert ha nem futttasz nagyon speciális programokat, akkor NEM lesz gyorsabb, csak benchmarkokon, de semmi nem fog tőle gyorsabban betölteni, csak a pénzed égeted el rá pluszba. Annyiból mégis releváns az NVMe, hogy vannak olyan ultrabookok, amikben a vékonyságuk miatt, csak M.2 SSD megy bele, nuku SATA SSD, nem megy bele HDD. M.2-es foglalat mögé sincs SATA vezérlő odadrótozva, azt is lespórolták, így csak M.2 NVMe SSD-t tudsz beletenni, na, ezen az XP-t élből el lehet felejteni, nem csak azért mert nem lesznek hozzá driverek, de bootolni sem fog.

    Az UEFI meg azért előrelépés, mert már önmagában is egy bootmanager. Pont ezért, hogy ne kelljen mindenféle GRUB meg NTLDR, közvetlenül tudja betölteni az OS-ek indítókódjait. Csak azok nem az MBR-ben vannak már UEFI bootnál, hanem egy FAT-ra (tipikusan FAT32-re) formázott partíción helyezkednek el, mappákban, .EFI kiterjesztésű fájlokként, és szépen megférnek egymás mellett. Meg GPT partíciós táblából is van több másolat, és benne sima partíciók vannak, nem kell ilyen elsődleges meg kiterjesztett, meg akármilyen aktív/rejtett partíciókkal szívni, sőt, még olyan is támogatott, hogy a partícióbejegyzések nem sorban vannak, meg egy partíció közbeékelődik egy másiknak, amit MBR-nél nem tudsz megcsinálni.

    Egyébként a MS simán tudott volna UEFI, GPT, NVMe, TRIM, USB3 támogatást applikálni az XP-be, mert nem egy olyan rettenet nagy technikai bravúr, de nem akarták, hogy az újabb Windows-verzióiknak konkurrenciája legyen. Épp ezért nem portolták át az IE9+ és Edge verziókat, ezért nem volt XP-n sose támogatott a DX10+ és a Vulkan.

  • Frawly

    veterán

    válasz #90384640 #50240 üzenetére

    XP-t nem érdemes kitolni közvetlenben a netre. Főleg, ha valami port van rajta nyitva szolgáltatáshoz. Meg fogod látni, hogy felnyomják.

    Meg egyébként én már semmit nem kötök a netre közvetlenül vagy 10+ éve. Nem biztonság miatt, de mindig mindenhol router volt, ahol laktam, annak a WAN portjába megy a netkábel. Persze, tudnék switchet toldani elé, de az megint plusz pénz, plusz szívás, érdemi előny nélkül. Így meg router mögött vagyok, látom a helyi hálózat gépeit, már azért is megéri, meg a NAT egy plusz biztonsági védelmi vonal kívülről, ami egy hardveres védelem, ezért kívülről szoftveresen törhetetlen. Szóval ha van több hálózati eszköz és gép a lakásban, meg okostelefon, stb. akkor egyszerűen nem motivál semmi, hogy ne a routert használd, és hogy azt megkerülve egyenesben elegyen valami kiengedve a neten.

    Ez kicsit olyasmi, hogy ha van autód, akkor nem busszal meg gyalog fogsz közlekedni mindenhová, hanem használod, amid van.

  • cocka

    veterán

    válasz Frawly #50245 üzenetére

    a dedikált videókártyának is a ROM-ja (de ezek szerint nem VRAM-ja) ezért gépfüggő,

    Hogy mije?! Már hogy lenne ROM, ha írható is?

    Maradjunk annyiban, hogy külön videokártya esetén, ha nincs integrált és megvan a 4 GB ram ÉS a vram mérete nagyobb, mint a hiányzó kb. 770 MB. Akkor alapból ennyit von le. Angol fórumokon azt fejtegették, hogy valószínűleg az XP kernelje korlátozza. Meg hogy hiába kapcsolodbe a PAE-t, az se hatja meg.

    Ennek alapján csak egyes windows serverek enterprise verziói képesek 4 GB-nál többet kezelni. Ennek a címkiterjesztésnek a használatával persze.

    [link]

    a vonatkozó DDR2-es gépek általában maximumként lekezelnek, némelyik a 8-at is kezeli,

    ja, de max. 2*4 vagy 4*2 kombóban, mivel ugye 1*8 nem létezik.

    a kollégának a korai eee PC-jében csak 512 MB RAM van, az is odaforrasztva, azon nem nagyon bővítesz semmit.

    Erről az jut eszembe, hogy mostanában nagy divat ez a táblagép-laptop kombó. Tárhely: 32 GB eMMC és adják hozzá a windóz 10-et. Há köszönöm és ha betelik mi újság? Nagy mókolások árán bele lehet erőszakolni egy ssdt, de amúgy ilyenkor merül fel a kérdés, hogy mégis mire gondolhatott a költő?

    M.2 NVMe SSD

    Azért jópofák ezek, mert ha nincs mellékelve valamilyen formában hűtés, akkor főzőlapot raksz a gépbe. Minél kisebb a felülete, annál hamarabb átforrósodik.

  • cocka

    veterán

    Ja még annyit akartam, hogy pl. ha VMWare-ben beállítasz egy XP-s gépnek 4 GB-t, akkor is csak 3-at lát. De ott vmiért szigorúan 3 a max., hiába állítasz be mondjuk 3.5-et.

  • zolee001

    őstag

    válasz #90384640 #50248 üzenetére

    penetration test a neve ha valakit megkérnek ,hgy tárja fel /törjön be egy rendszerbe
    Nézz utána az áraknak aztán ha fizetsz akkor megcsinálom,kezdetnek csekkolhatotod a srv.sys verziot,hogy mit mond:-)

    Komolyra forditva,hogy van e hiba a konfigodban...Van
    RDP-t nem rakunk ki a netre direktben,legalább egy cloudflaren keresztül tennéd ip maszkolással vagy RDP gateway ssl 443 porton

Új hozzászólás Aktív témák