Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    Hi!

    Sorry, hogy lámer kérdést teszek fel, ráadásul nem tudom, megfelelő topic ez erre, vagy sem. Nem találtam megfelelőbb topicot.

    _MyAudio MA C50 tipusú mp3 lejátszót bár érzékeli az XP, detektálta, adott neki új betűjelet mint meghajtó, azonban filekezelőben rálépve mindig azt jelzi, hogy
    nem tudja megnyitni (mármint a lejátszó memóriájának tartalmát)
    (üres mező jelenik meg eközben).
    Vadi új a készülék is, és a micro SD kártya is.

    _A Micro SD kártya tipusa:
    PNY (Premium) , mirco SD, HC

    _Honlapja:
    pny.eu

    Majdnem teljesen biztos vagyok abban , hogy a micro SD kártya behelyezésével bénázok, de inkább legyen ez a valóság, mintsem kiderüljön, hogy a készülék hibás.
    (XP ilyen szempontból jó állapotban van, mivel pendrive-t felismer, ami szintén USB-s ugyebár.)

    ___Kérdéseim:

    1)
    Hogyan kell megfelelően behelyezni a micro SD kártyát? Az eladó szerint (aki bizonytalankodott) a kártya feliratrésze legyen felül és egyidejűleg a lejátszó nyomógombos része szintén felül, miközben behelyezem.
    Ennek ellenére mindig kissé ferdén megy be ez esetben, és
    nem tövig (nem tudom, tövig kell -e bemennie),
    ha viszont forditva helyezem be a kártyát (lejátszó alja van felül, és a kártya feliratos része felül), akkor simán becsusszan, de szintén nem tövig, illetve tövig is lehet nyomni, a rugó engedi, de ha elengedem, ismét visszaenged pár milliméterrel. Nekem ez utóbbi verzió tűnik megfelelőnek, mégse érzékeli XP.

    2)
    Ha tövig be lehet helyezni, az a megfelelő behelyezés?

    3)
    Lehet, hogy -egy pendrive-val ellentétben- kizárólag formattálás után fogja a microSD kártyát érzékelni a WinXP ?? Mert ha igen, akkor itt a bibi.
    Ha viszont nem feltétel a formázás, akkor még
    mindig nem tudom, miért nem érzékeli az XP filekezelője
    a lejátszó memóriáját (a microSDkártyát).

    4)
    Ha mégis a készülék, illetve a kártya a (gyári) hibás, kész vagyok szembenézni a ténnyel. Az áruházban az illetékesek szavai szerint csereszavatos fél évig, blokk ellenében.

    5)
    L i n k ezen mp3 lejátszó tipushoz, fotóval:
    http://www.myaudio.hu/index.php?page=products&id=1069

    L i n k ezen microSDkártya tipushoz:
    pny.eu

    Előre is köszi a segítséget!

    Mzx

Új hozzászólás Aktív témák