Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrom

    tag

    Szia LK, látom nem jön össze a dolog.
    Amúgy merre lax? Mert ha gondolod, bevállalom a géped rendbetételét, TELJESEN INGYEN. :))
    Ugyanis ez a szakmám, tegnap is 1 gépet szervizeltem, 2 CoD között :D
    Szóval, vagy vegyél föl msn-re (az e-mail cím ott van).
    Vagy talán rakosgasd föl szépen a windows telepítés után az újjonan kijött frissítéseket, az update oldalról. Ez nagyon fontos, és sokat számít. Jah ha lehet akkor az SP2-őt ne !!!
    Jah és a Norton-t még most azonnal szedd le ha jót akarsz:
    1. Belasítja a gépet, iszonyat memória és proci túlterheléssel (keresés közbe duplája)
    2. Szinte a fontosabb vírusokat meg se találja
    Használj inkáb NOD32-őt, vagy AntiVir-t (ez ingyenes, és nem húzza le a gépet, és több vírust megtalál, mint a Norton.

    Másik dolog, ha eddig ment a géped rendesen, akkor a bios frissítés nem sokba játszhat szerepet a gép kifagyásában, és újraindulásában...szerintem. (hacsak nem valami hackelt biost raktál föl)
    Kicsit próbáld meg összegezni, mitől lehetnek az újraindulások.
    Van a windows-ban 1 olyan mód, hogy ne indítsa újra a gépet:
    Sajátgép ikon-->jobb egér gomb-->tulajdonságok-->Speciális fülecske-->Indítás és helyreállítás-->Beállítások-->majd vedd ki a pipát az Automatikus újraindítás elöl.
    Így látni fogod a ''KÉK HALÁLBAN'', hogy mi miatt indul újra. :)
    A Speciális fülecske alatt, még tudsz olyat is állíteni, a Teljesítmény részbe:
    azon belül megint Speciális fülecske, majd legalul Viruális memória, itt be tudod állítani, hogy esetleg memória túlcsordulásnál a vinyóra is pakoljon 1 kis memcsit.
    Szóval a legcélszerűbb, ha azt állítod be, hogy a Rendszer kezelje a lapozófájlt, majd katt a Beállít gombra. (ez csak kis simítás a hibán, de nem biztos, hogy ezzel majd megoldódik).
    Ha hardver-esen akad össze valamelyik driver akkor mást nem tudsz csinálni, mint azt a belső hardver-t kicserélni, valami stabilabbra.
    ATI- helyett ajánlom az Nvidia-t. alaplapi driver-eket is pakold fel, főleg telepítés után.
    nézd meg, hogy nem állt meg a ventillátor a videokártyán (habár az ATI kártyákon nem sűrűn van :DDD), a legtöbb esetben a proci túlmelegedés okozza az újraindulást, kifagyást. De lehet memória hiba is. Fontos, hogy egyfajta memória kártya legyen a gépbe, ne össze vissza más márkájú.
    nah fhuuu, egyenlőre ennyi.

  • Chrom

    tag

    válasz LK #20 üzenetére

    hát én az 5. pontnak adok 1 voksot.
    Sajnos ugye windows és windows között is van különbség.
    Mindenféleképpen próbálj meg olyat fölrakni, ami tartalmazza az SP1-javítást, +ne felejtsd el fölrakni telepítés után a winupdate oldalról az összes frissítést is.
    Az SP2-ről csak annyit, hogy azt akkor ajánlom, ha nagyon be akarod biztosítani a géped. Az kicsit visszafogja, leterheli...énszerintem.
    Azt inkább azoknak ajánlom, akik nem tudják, mivel bevédeni a gép biztonságát internetezéskor.
    6. pontot azért ajánlom, mert ismétlés a tudás anyja. :))
    Szóval rakd csak föl újra, és figyelmesen csináld, ne telepíts föl fölösleges dolgokat, csak ami kell.
    Jah ha lehet, és van rá időd, próbáld ki 1db memóriával a telepítést. Majd futtass rajta 1-2 dolgot, játék,..stb. Majd gép leáll, és rakd bele a másik memóriát, majd újra indítgass el dogokat, és ha megint kifagy akkor memória baja van.
    Talán összeakad a 2 memcsi, nem bírják egymást :D

  • Chrom

    tag

    válasz LK #23 üzenetére

    Az lenne a legtisztább, ha már egyből olyan XP-t raknál föl amibe benne van az SP1. Én nekem az a tapasztalatom, hogy azok sokkal stabilabbak. Ha tudzs ilyet szerezzél be sürgősen.

  • Chrom

    tag

    válasz LK #25 üzenetére

    Folyamatosan imátkozok a gépedért, hogy működjön mostmár stabilan. ;)
    Hogy minnél előőb jöhessél máá CoD-ozni... :))

Új hozzászólás Aktív témák