Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz sz.balazs.95 #374 üzenetére

    Nekem ez a kis gépecske most csak próba idejére van rendszeresítve, én is egy kicsit komolyabb netbookot fogok hozzá beszerezni fillérekért.

    A kijelző a leglényegesebb!!! A többi teljesen mellékes, hiszen az én kis 300 MHz-es, 128MB ramos gépecskémmel is vígan megy a dolog.

    Viszont a kijelzője gyenge... csak 800x480-as felbontást tud max. Én olyan netbookot fogok keresni, ami max. 10 colos, de legalább 1280x800-as felbontást tud. A többi hardver teljesen mellékes... lehet egy sima egymagos celeron is, kevéske memóriával, épp csak annyival, amennyivel elindul rajta egy minimális Linux, amivel már tudok csatlakozni. Ilyen Linuxom direkt van erre a célra, semmit sem tud, bejön egy kis alap grafikus felület és mindössze csak egy program van rajta, egy távoli csatlakozáshoz való kliensprogram, ami tud mindenféle távoli protokollok szerint csatlakozni (VNC, Windows remote desktop, SSH, telnet, stb).

    Egy 32MB-os flashdiszken van az egész! :DDD

    A mostani kis gépemen a WinCE 6.0 van erre a célra, rajta a gyári CetSC alkalmazással, amivel szintén tudok többféle kiszolgálótípusra csatlakozni (próbáltam, megy Linuxra is az xrdp cuccon keresztül bármire).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák