Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pataslogeza

    aktív tag

    válasz Cs1csó #84186 üzenetére

    A build upgrade nem megy.
    Szerintem félre értettél, vagy én fogalmaztam félre érthetően.
    Win10 van az összes gépemen és a családban is én raktam win10-et minden gépre amint lehetett, szóval nincs bajom az új dolgokkal. A gond az, hogy mivel tudom, hogy sikertelen lesz a funkció frissítés, ezért nem akarom hogy minden nap kinlódjon vele a gép és le akarom tiltani a frissítést, de nem lehet mert 24 órán belül visszakapcsolja. Nem azt csinálja amit mondok neki, hanem amit ő akar, önálló életet él. Nekem ez nagyon ellenszenves. Nem én vagyok a gépért, hanem a gép van értem és csinálja azt amire én utasítom.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Cs1csó #84186 üzenetére

    Nehogy megharagudj,de szerinted ez válasz..?
    Miért nem lehet elfogadni ha valaki, bizonyára nyomós okkal, megkérdi hogy hogyan lehet kikapcsolni az upgradet, Te pedig a válasz helyett gyakorlatilag lebaszod, kifejted a Te véleményedet a témáról, Linuxot ajánlasz neki. Ha nem tudod a választ, ne írj semmit, ha tudod írd meg, de ne degradáld le az illetőt.

    A Linux ebben a témában pont rossz ajánlás mert abban ha tök egyszerűen kikapcsolod a frissítéseket akkor az be is tartja, nagyon sokan őskövület disztrókkal és programokkal nyomulnak Linux vonalon. Kijött a 19.0 Tara, és képzeld én még mindig a 18.3-at használom. És összedőlt a világ..?

    Valamint a környezetemben lévő összes Wines pc frissítget, updatel de 2 darab le van fagyasztva egy régebbi buildon mert bootolásnál kékhalálokat produkálnak frissítés után. Akkor dobjam ki a 2 pc-t mert nem 1803 kompatibilis...? Mielőtt jön a következő ajánlat, miszerint öreg vasak, vegyél újat, vegyél ssd-t stb, közlöm hogy mindkettő win10 kompatibilis, 2 évesek sincsenek és ssd van bennük.

    És ami az én véleményem, mivel a Microsoft (persze okkal, mert nem fognak a gyártók egy ezer éves vashoz új drivereket írni) minden egyes új builddal csökkenti a régi vasak támogatottságát, nagyon sokan nem új pc-t vesznek hanem leragadnak az utolsó működő verzión.
    Tudod milyen vasakkal nyomulnak még ma is emberek? El se tudod képzelni. Tegnapelőtt erőszakoltam fel egy egy minimal windows hetet egy olyan laptopra amin büszkén díszeleg a Vista felirat. Hány éves lehet..? És a tulaj elzárkózott a legalább 2 giga ramra bővítéstől is, ingyen adtam neki egy kallódó ramot, valamint ezeréves 5400-as hdd kerreg benne. Egy ilyenen Te idegorvos segítsége nélkül átélnél egy w10 build upgradet? És mielőtt tanácsolod hogy vegyen újabb laptopot, nem, nem fog venni.

    Bocs az offért és bocs ha valakit megbántottam csak arra akartam célozni ha valaki valamit kér, kérdez akkor ne elvezessük hanem arra válaszoljunk.

Új hozzászólás Aktív témák