Hirdetés
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Honnan tudod, hogy a Windows 10 ébreszti fel mindig - pl. üresjáratban az automatikus karbantartás - mindig és nem valamilyen 3rd party program intéz hozzáférést a lemezhez, akár pl. a HDS, AIDA vagy más hasonló? + Ha készenléti módban van a HDD és a fájlkezelő meg van nyitva, ott tallózva a tartalma, vagy feladatkezelő/egyéb programban lemezinfók lekérdezve, akkor annyira nem meglepő, ha felpörög.
Aztán ha teljesen üres a HDD és még partíciók sincsenek rajta, azaz nincsen aktívan használva, akkor nem teljesen világos miért van egyáltalán csatlakoztatva a PC-ben. Ilyenkor adja magát a leválasztás (lehúzás), vagy akár a BIOS/UEFI-ben az adott port/lemez letiltása, stb. + Ha van ott Hot Plug opció, akkor a SATA hot swap képességet kihasználva akár a működő Windows alatt is leválasztható, eltávolítható, újracsatlakoztatható a HDD.
A felpörgések/leállások számának értéke közvetlenül nem befolyásolja a HDD állapotát, írja a SMART, illetve pl. a HDS is. Persze elvileg a sok felpörgés/leállás a mechanikát hosszabb távon igénybe veheti, de itt azért rövid idő alatt a több 1000 / 10 000 ilyen művelet mondható kritikusnak, meg az sem mindegy milyen HDD, a 2,5"-osok pláne bírják a strapát, lásd pl. a 62 ezres példát.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Igen, lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt információkat, példákat.
"regi Win7 majd az abbol kapott Win10 Pro termekkulcsat, bar kiolvastattam a ProductKey nevu progival, ha ez jelenthet barmi valosag alapot hozza, s az aktivalashoz majd."
Ha a 3V66T végű termékkulcsot sikerült kiolvasni, akkor az csak az általános termékkulcs, ami telepítéshez jó, ellenben aktiváláshoz nem, erről is volt már szó itt.
-
King Unique
titán
válasz Csupingo #133592 üzenetére
Azt, ami le van írva, a telepítésnél meg lehet adni és továbblép a telepítő, de ettől még nem feltétlen lesz aktivált a Windows 10, ha nincsen meglévő digitális licenc. Illetve ha van meglévő digitális licenc az adott hardvernél és kiadásnál (pl. Pro), akkor a telepítésnél a "Nincs termékkulcsom" opciót választva is az általános termékkulcs kerül megadásra.
Amúgy meg evidens, hogy ha már nyilvánosak ezek az általános termékkulcsok, akkor nyilván nem azzal a céllal, hogy ezekkel akárki ingyen aktiválja a Windows 10-et. Meg amúgy sem újdonság, pl. a Windows 8/8.1 esetében is van ilyen, mivel a Windows 8.1 a telepítésnél nem fogadja el a Windows 8.0 termékkulcsokat, csak utólag az aktiválásnál, az előbbihez ott vagy W8.1 termékkulcs, vagy általános termékkulcs kell.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz féldekás #133603 üzenetére
Ha teljesen elszeparált telepítés a cél, akkor a telepítés idejére akár le is lehet tiltani a BIOS/UEFI-ben a másik rendszermeghajtót, vagy ha nincs ilyen opció, akkor fizikálisan eltávolítani, erről is volt szó nemrég. Majd aztán indításnál a gyors bootmenüben lehet választani egyik vagy másik OS-t tartalmazó lemez/bejegyzés közül és úgy bootolni egyiket vagy másikat.
A fájlkezelőben csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg, ahol ha az a cél, hogy a másodlagos W10 fájlkezelőjében ne jelenjenek meg az elsődleges rendszer partíciói, akkor értelemszerűen a meghajtóbetűjel elvétele a megoldás, esetleg a lemezt/partíciót rejtetté tenni, stb. De ettől még nyilván "látja", érzékeli rendszerszinten egyik Windows a másikat, max. pl. el lehet rejteni a kötetet, hogy a fájlkezelőben nem jelenjen meg.
+ Ha már dual boot és nincs közös boot menü (Metro Bootloader) benne mindkét W10 indítóbejegyzésével, akkor javasolt lehet mindkét W10-nél kikapcsolni a gyorsindítást, az esetleges lemez inkonzisztencia, "összeakadás" elkerülése végett.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
How to Download and Install Media Feature Pack for N Editions of Windows 10
Mint a linkelt útmutató is szemlélteti, N kiadásoknál 1909-es verzió óta a gépházban az opcionális szolgáltatásoknál lehet hozzáadni az MFP-t, nem manuális letöltéssel és telepítéssel, mint a korábbi verzióknál. Ami normál esetben nyilván gond nélkül működik is. Az hogy céges környezetben milyen akadályozó tényezők vannak, mik vannak letiltva csoportházirend szinten stb., az már egyéni probléma, ami ügyben értelemszerűen a cég rendszergazdájánál, ottani IT supportnál kellene érdeklődni, tőlük várni a megoldást, szükség esetén akár engedélyeztetni a Store-t, stb. Ahol ha már céges laptop és munkaeszköz, akkor ugye az elsődlegesen nyilván arra való, nem pedig egyéb célú videólejátszásra és filmnézésre amihez adott lenne a saját, privát laptop / asztali PC, gondolom pont emiatt is nem véletlenül telepítettek a cégesre N-es kiadást.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Volt már szó itt erről többször is, nemrég egy másik esetnél is le lett írva és linkelve újra, hogy az egyéb forrásokból való licencek, termékkulcsok milyensége felől nyilván az azokat árusítóknál kellene érdeklődni nem itt próbálni kitalálni vajon lehet, aztán honnan javasolt biztosan jogtiszta licencet vásárolni, használt szoftverlicencnek milyen feltételeknek kell megfelelni, stb. Ahol a 2-3 ezres ár egy Pro, meg pláne Pro Retail termékkulcsért nem feltétlen reális, sejthető hogy milyen lehet az... Illetve ha már olcsó termékkulcs és hardverapró, akkor pl. az ebben a hozzászólásban linkelt forrás és az ottani árak inkább lehet okésabb, aztán hogy ténylegesen mennyire, az már más dolog. Meg ugye el kellene dönteni, hogy most csak egy olcsó termékkulcs kell otthonra az aktiváláshoz, vagy olyan termékkulcs és licenc, ami biztosan jogtiszta, mert ugye nem feltétlen egy kategória a kettő, illetve árban sem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gabber01 #133612 üzenetére
Hát mondjuk úgy, hogy azoknál a boltoknál, webáruházaknál az olcsóbb Pro lehet csak OEM kiadás, vagy még olcsóbban használt szoftverlicenc, meg ugye ki tudja honnan szerzik be... Amit a Microsoft árul, az meg új (nem használt szoftver) és Retail kiadás, ami nem meglepő ha drágább. Aztán ugye ez a komoly, megbízható bolt Windows 10 licenc szempontjából pl. a hivatalos viszonteladók, nem szimplán xy neves webáruház.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gabber01 #133614 üzenetére
Normál esetben igen, de ez EU jogalap értelmében akár az OEM is továbbértékesíthető használt szoftverként, pont ezt használják ki.
-
King Unique
titán
• How to Allow or Block Access to Microsoft Store App in Windows 10
• How to Enable or Disable Microsoft Store Apps in Windows 10Beállítható csoportházirend és registry szinten is az engedélyezés / tiltás, ahol értelemszerűen megnézed esetedben mi a helyzet, szükség esetén módosítod, vagy ha nincs hozzá jogosultságod, akkor meg a céges IT-hez fordulsz, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gabber01 #133619 üzenetére
Ha gyárilag W8/8.1/10 rendszerrel előtelepített hardver (pl. laptop), azoknál van technikailag ahhoz között UEFI OEM Key, W7 esetében csak matrica a termékkulccsal, sőt több helyütt pont W7, 8.1 termékkulcsokat is adnak olcsón a W10 aktiválásához. + A W10 esetében akár OEM licencnél is megoldható az újraaktiválás hardvermódosítás után, bár ez a korábbiaknál is megoldható volt telefonos automatán, ügyfélszolgálaton keresztül.
Igen, lehet kissé katyvasz, meg ugye az EU is jobban akarta tudni magánál a Microsoftnál hogyan lehet és kell a Windows licenceket értékesíteni... Aztán ugye vannak érdekes esetek, lásd pl. az előbb linkelt webáruháznál használt szoftverként hirdetett nem működő termékkulcsok (példa), stb. Ha valaki a reális ártól eltérően nagyon olcsón akar termékkulcsot venni, akkor az nem feltétlen csak az előbbi, illetve a bőség zavara és az esetleges tájékozatlanság miatt szokott lenni, hanem mert alapból minél olcsóbban akarja megúszni, de azért ott is lehet egy határ mi az még oké lehet és mi az ami már gyanúsan olcsó, sőt arról ugye pont nemrég volt hír, hogy egyes országokban már szankcionálják az utóbbit, amire elvileg akár hazai szinten is lehet esély előbb-utóbb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha megnyitod a Store-t, akkor látszik, hogy blokkolva van-e, vagy sem. Ha igen és nem csoportházirend szinten, akkor egyéb módon, ami ügyben a helyi IT supportnál kellene újra érdeklődni, mint már említve volt. Meg ha mindenki másnak normál kiadás van telepítve, akkor kérni, hogy neked is olyat telepítsenek az N-es helyett, ahol az utóbbinál eleve el kell játszani minden funkciófrissítés után újra az Media Feature Pack telepítését.
-
King Unique
titán
válasz gabber01 #133627 üzenetére
De, az átlag vásárlónak is adott a lehetőség vásárlás előtt tájékozódni (lásd Microsoft weboldala, hivatalos viszonteladók stb.), hogy mennyi reális áron egy jogtiszta Windows 10 licenc, termékkulcs, ami ha attól jelentősen, irreálisan olcsóbb, akkor felmerülhet a gyanú, hogy lehet nem véletlenül. Meg ugye nincs miről beszélni, ha a németeknél már szankcionálják, többek között pont erre is hivatkozva... + Attól, hogy a vásárolt olcsó termékkulccsal jó esetben működik a Windows 10 aktiválása, meg nem feltétlen lesz jogtiszta a licenc, illetve egy példával élve attól hogy van lakáskulcs és sikerül abba bemenni, még nem feltétlen az a személy a lakás tulajdonosa és jogszerű használója (példa).
Egyébként meg felesleges ezt tovább ragozni, számtalanszor ki lett vesézve a téma itt. Valamint leírva, hogy akiknek biztosan jogtiszta licenc kell és nem akarnak találgatni, akkor adott hogy elsődlegesen honnan, milyen forrásból javasolt vásárolni. Akiknek meg csak egy nagyon olcsó termékkulcs az aktiváláshoz, akkor adott annak lehetősége is, viszont akkor nem feltétlen kell nekiállni az előbbit fejtegetni, ennyi. -
King Unique
titán
Ha újratelepítés nélkül akarod megoldani a hardvermódosítást, akkor arról nemrég volt szó itt, lásd más esetét, az arra adott válaszokat: [link], ]link], [link].
"Most speciel arra gondoltam, ujra teszem ezt a Win 10 Pro-t a jelenlegi gepen es majd utana ezt a “szuz” oprendszerrel megaldott SSD-t teszem be az uj gepbe, amint azt osszeraktam."
Ha inkább újra akarod telepíteni a 0-ról, akkor meg azt kellene csinálni, illetve lehetőleg az ezen hozzászólásban leírtak, az ott linkelt útmutatók szerint. Meg egy frissen telepített W10-nél felesleges az előbb leírtakat eljátszani, azt áttenni a másik PC-be, ennyi erővel ott is mehetne a clean install. Illetve akkor célszerű az előbbi, ha egy belakott rendszerről van szó sok beállítással és sok telepített programmal, aminél emiatt kevésbé opció az újratelepítés a 0-ról, nem egy frissen telepítettnél.
"Ez most mit is jelent pontosan?"
Azt, ami oda van írva... A jelenleg használt Windows 10-verzió (1909?) támogatása hamarosan megszűnik, ezért újabb verzióra kellene upgrade-elni, illetve az már el is kezdődött, ahol az upgrade folytatásához, befejezéséhez újra kellene indítani a rendszert egy alkalmas pillanatban. Ahol ha sikeres volt az upgrade, a funkciófrissítés, akkor már az új Windows 10-verzió fogad, aminek verziószámát pl. a gépházban is meg lehet nézni. Ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer, illetve Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a digitális licenc, akkor pedig nem meglepő, hogy az a szöveg fog szerepelni az aktiválásnál.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz LilProphet90 #133642 üzenetére
• BitLocker prompting for recovery key after Motherboard Replacement
• How to Find BitLocker Recovery Key in Windows 10Ha PIN-kód volt beállítva a feloldáshoz, akkor vélhetően TPM-es a laptop, ahol ha cserélve lett az alaplap, akkor nem meglepő, ha ilyen probléma van, nem fogadja el a korábbi PIN-kódot, stb.
Meg kellene nézni, hogy UEFI szinten be van-e kapcsolva a TPM support + követni a linkelt útmutatót, valamint ha Microsoft-fiókkal vagy Microsoft Azure-fiókkal volt használva korábban a W10, akkor hogy oda nincs-e elmentve a helyreállítási kulcs.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
• A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után
• How to reactivate Windows 10 after a hardware changeA Microsoft-fióknak, az ahhoz kapcsolt digitális licencnek lehet előnye az újraaktiválásnál, lásd a linkelt leírásokat. De nem feltétlen kötelező, illetve ha Retail típusú licenc, akkor az elvileg átvihető másik hardverre, + a telefonos automata ügyfélszolgálat is opció lehet, stb.
-
King Unique
titán
válasz Redneck #133678 üzenetére
• How to View Windows Update History in Windows 10
• How to Uninstall a Windows Update in Windows 10
• How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10
• How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10Frissítés eltávolítása nemcsak a gépházban / vezérlőpultban oldható meg, hanem parancssorban és WinRE környezetben is. Ha megtörtént, akkor pedig lehet átmenetileg szüneteltetni vagy elrejteni, lásd a linkelt útmutatókat.
A KB5001330 számú frissítést persze hogy nem látod a listában, mivel az 2004 és 20H2 verziókhoz lett kiadva, ellenben esetedben 1909 van, az utóbbihoz való a KB5001337, a KB5001406 pedig csak egy SSU. Apropó 1909-es verzió, annak a támogatása a Home és Pro kiadásoknál májusban végét ér és ennek okán értelemszerűen újabb verzióra kellene váltani a további támogatáshoz.
Egyébként a cikkben ez a "bizonyos konfigurációkon", meg hogy pontosan milyen csillagállás kell a problémák jelentkezéséhez, szokás szerint még véletlenül sincs leírva és nem derül ki... Na mindegy, használok 1909 és 20H2 verziókat is, mindkettőre telepítve lett nemrég az áprilisi CU, de a leírtakat eddig nem sikerült tapasztalni és ennek okán a frissítés sem lesz eltávolítva.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz KisApám #133684 üzenetére
A honnan és hogyan kérdésre lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.
-
King Unique
titán
válasz ethical #133687 üzenetére
• A megjelenítési nyelv beállításainak kezelése Windows 10-ben
• Útmutató - Windows 7/8.1/10 magyar nyelv telepítése (magyarítása)
• How to Add a Language in Windows 10Vagyis látható a linkelt leírások, útmutatók alapján, hogy nyilván megoldható az utólagos magyarítás is. Ha esetedben nem, akkor vélhetően azért, mert nem megfelelően csináltad, + szükség esetén nem jelentkeztél ki-be, vagy indítottad újra a rendszert stb., ilyen egyszerű...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz PlatiaAmos #133691 üzenetére
Hol, a PC boltban / szervizben, milyen ISO-val és milyen kiadást (Home/Pro/egyéb) + milyen verziót (20H2/egyéb), driverek rendben vannak, a rendszer naprakészre lett frissítve, milyen egyéb szoftverek (pl. 3rd party antivírus program) lettek még telepítve, BIOS szükség esetén frissítve lett, hardverek (pl. RAM, tápegység, HDD/SSD) rendben vannak és nincsen hardverhiba, stb.
Az említett gyorsindítás meg alapesetben pont hogy leállítás-indítás esetén okozhat esetlegesen (már akinél) problémát, nem újraindításnál, amikor eleve teljes leállítás történik.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz morgonc83 #133695 üzenetére
A nem megfelelő telepítés eredménye miatt került a HDD-re a rendszer számára fenntartott partíció, amiről már volt szó itt többször (példa)...
Ha BIOS/MBR, más néven Legacy/CSM szerinti telepítés, akkor annál utólag viszonylag egyszerű lehet a rendszerindítás javítása pl. ezzel a módszerrel. Ha UEFI/GPT szerinti, akkor ott viszont macerásabb és problémásabb lehet, meg az utóbbinál a C mellett legalább egy EFI-rendszerpartíció (ESP) is szükséges (utólag annak létrehozása) a rendszermeghajtóra. De ha friss telepítés a W10 az SSD-re és még nincsen belakva, akkor adott a clean install lehetősége is, illetve lehetőleg az előbb linkelt módon, modern hardvernél értelemszerűen UEFI szerint, + ha már eddig sem sikerült odafigyelni a telepítésnél erre, akkor most biztos ami biztos alapon a telepítés idejére letiltani UEFI-ben a HDD-t, vagy akár fizikailag eltávolítani, ha úgyis az volt a cél.
A W7, annak standard (eredeti, nem mókolt) telepítője meg ugye alapjáraton nem kezeli az NVMe SSD-ket, alapból külön drivert igényel stb., annál nem meglepő, ha a telepítésnél nem listázta ki. Meg manapság amúgy sem feltétlen kellene muzeális W7-et telepíteni, ami lakossági vonalon ugye több mint 1 éve már EOL.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Reflax #133704 üzenetére
Ez a téma nemrég már ki lett tárgyalva pont a te esetednél.
-
King Unique
titán
válasz morgonc83 #133705 üzenetére
Tehát ha UEFI-s telepítés és a HDD-n van az ESP, akkor az pont a problémásabb eset, bár nem lehetetlen megoldani, lásd TenForumrs-on egy hasonló esetet. Előtte viszont nem árthat egy rendszermentés, bár hogy így összevissza vannak a partíciók több lemezen, az sem feltétlen lesz egyszerű...
-
King Unique
titán
Mik ki nem derülnek utólag, ha a normál felállás - 1 kérdést egyszerre csak 1 topikban feltenni - helyett egyszerre 2 topikban (+ ebben) fut ugyanaz a téma és 2 topikból kell kihámozni a lényeget...
Ahol már az sem teljesen világos, hogy ha eleve UEFI-s a laptop, akkor miért nem aszerint van bootolva a W10 telepítője és próbálva a telepítés, miért van letiltva a Secure Boot és a CSM erőltetve, de mindegy.
Aztán nem derült ki, hogy az UEFI boot menüben a bootolási sorrend megfelelően van-e beállítva, azaz a célmeghajtó-e (HDD) az elsődleges, meg nyilván nem a pendrive-ot kell fixen beállítani, azt elég a POST-nál F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben kiválasztani, ami itt is részletezve van.
+ Ha ennyire abnormálisan működnek a dolgok azon a laptopon, akkor az is kérdés, hogy nincs-e esetleg valamilyen hardverhiba, meg hogy szükség esetén a BIOS frissítve lett-e, stb.
+ Ha nem megy a standard telepítés pendrive-ról xy okok miatt, akkor adott az alaphelyzetbe állítás és a repair install lehetősége is."igen, MediaCreationTool20H2! Rufus-al hiába csinalom arrol a telepitorol egyaltan nem bootol be :/ ebbol tudok szerezni regebbit?"
De, normál esetben nyilván bootol az, meg ha megfelelően van csinálva... Viszont ha 4+ GB-os
install.wim
fájlt tartalmazó ISO az alany és UEFI-NTFS módszerrel lett kiírva, a laptopnál az UEFI FW viszont UEFI módban csak FA16/32 fájlrendszereket támogat, akkor nem meglepő, ha nem működik, illetve bekapcsolt Secure Boot mellett nem megy, erről is volt már szó itt, + hogy milyen microsoftos forrásokból lehet W10 ISO-t letölteni."a notebookban nem ker serial-t es nem ajanlja fel, hogy valasszak windows verziot (home, pro, stb...) viszont ezen a proba telepitesen amelyet az asztali gepen csinaltam ott ezek a lepesek is elojottek"
Ezen nincsen semmi meglepő, gyárilag Windows 10 Home rendszerrel előtelepített a laptop, vagyis UEFI OEM Key van, onnan olvassa ki a Windows 10 telepítője a termékkulcsot, automatikusan aktiválódik, sőt a telepítésbél pont ezért nem jelenik meg az aktiválás és a kiadásválasztó ablak sem, erről is volt már szó itt többször (példa). Az asztali PC-nél meg nyilván nincsen UEFI OEM Key, ott azért jelennek meg az előbbiek a telepítésnél. Ennyi!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #133715 üzenetére
Ja, most nézem a másik topikban korábban érdeklődtél és ott nem sikerült megoldani, azért itt is, akkor az úgy más.
• FIX: BSOD Error 0x0000001 Your PC needs to be repaired
• Fix: 0xc00001 error code in Windows 10Lehet az ilyen hibakódnak több oka is, lásd a linkelt leírást, ahol a rendszermeghajtó (HDD/SSD) hibája is egy a több közül.
-
King Unique
titán
A másik topik alapján volt írva a CSM stb. beállítások, amik ugye itt először nem lettek említve, csak most utólag.
A nem tudsz róla és a ténylegesen nincsen hardverhiba vagy ki tudja milyen probléma annál a laptopnál, nem feltétlen ugyanaz, meg pláne ha a HP laptopban gond nélkül működött a telepítés arra a HDD-re, az ASUS esetében meg nem...
"a megfelelo csinalasrol nincs informaciom, a rufus alap beallitasait hasznaltam! hozzateszem, soha sem csinaltam meg igy, windows iso tartalmat egy ntfs particiora masolva majd a particiot diskpart-al aktivva teve eddig meg minden gepet tudtam telepiteni, amihez szerencsem volt! ISO-m van, MSDN elofizetesem van!"
Pedig linkelve lett többször hogyan kell, TenForumrs komplett útmutatók ott vannak hozzá, stb. + Az is le lett írva, linkelve hogyan, milyen beállítással kell használni a Rufus programot a bootolási, telepítési módtól függően. Az NTFS fájlrendszer meg alapesetben Legacy/CSM telepítéshez jó és oda kell az aktív partíció vagy boot code is a pendrive-ra, ellenben UEFI-nél FAT16/32 kell, illetve utóbbinál az NTFS max. akkor működik natúrban, ha támogatja az UEFI FW.
Más az, amikor gyárilag W10-zel előtelepített laptopnál UEFI OEM Key van és amiatt nem jelenik meg az aktiválás és nem kér termékkulcsot a telepítő, meg megint más a digitális licenc, meg hogy utóbbinál megjelenik újratelepítésnél az aktiválás ablak, de nem kell termékkulcsot megadni, amít világosan le is ír a telepítő.
A Rufus használata az előbb linkelve lett, ahol ha az
install.wim
4,1 GB (MCT-s ESD ISO-nál kisebb azinstall.esd
), akkor ott ráadásul darabolni kell FAT32 használatához, Rufus annál GPT-UEFI séma esetén a már említett UEFI-NTFS módszert használja ami csak kikapcsolt Secure Booot mellett működik, stb.
A 1909-es verziót esetleg max. tesztelési célra lehet kipróbálni, de annak támogatása a Pro kiadásnál most májusban véget is ér és ennek okán eleve újabb verzióra kell váltani.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A Rufus a GPT-UEFI sémánál alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot, ha nagyobb az
install.wim
fájl 4 GB-nál, akkor van csak NTFS opció, ami nem meglepő. Ilyenkor használja az UEFI-NTFS módszert, ami létrehoz egy FAT fájlrendszerű segédpartíciót rajta a szükséges boot fájlokkal és úgy már működik a bootolás UEFI-nél NTFS-t nem támogató hardvernél is, de csak kikapcsolt Secure Boot mellett. Ha esetedben nem, akkor vagy valami nem megfelelően lett beállítva, vagy buta a laptop, a rajta lévő UEFI, ennyi.
Az MBR-BIOS séma is NTFS-re formázza a pendrive-ot, ami Legacy/CSM szerinti bootoláshoz és telepítéshez oké is, ellenben UEFI szerintinél csak akkor, ha az adott laptopnál támogatja az NTFS-t az UEFI firmware, ellenkező esetben nem, ez is le lett már írva, linkelve világosan az előző válaszokban.
+ Ha már említetted előzőleg a letöltött ISO felcsatolását a fájlkezelőben és a tartalmát 1:1-ben a pendrive-ra másolni módszert, akkor az értelemszerűen most is opció lehet, FAT32-höz - ha UEFI-s telepítés a cél és annál csak FAT16/32-t támogat a laptop - előtte darabolniinstall.swm
fájlokra stb., ez is világosan le van írva a linkelt anyagokban.
+ Ott van pl. a Ventoy, annál a létrehozás és a szükséges partíciók létrejötte, valamint előtte a Secure Boot támogatás bekapcsolása után elég csak rámásolni magát az ISO-fájlt és kész, mehet a bootolás CSM/UEFI szerint.De amúgy nem világos mi szükség az előbbi ragozására ha az MCT-vel készített telepítési adathordozó bootol, illetve ha "SYSTEM_PTE_MISUSE" hibaüzenet van, akkor azt kellene megszüntetni a BIOS/UEFI-ben a megfelelő opció be/ki kapcsolásával, szükség esetén frissíteni stb., lásd az alábbi leírást.
How to Fix the SYSTEM PTE MISUSE BSOD on Windows?
Ahol ha annál a laptopnál nincsen ilyen lehetőség, illetve advanced módban sem, akkor kb. ennyi volt a történet, vissza lehet adni a tulajnak, vesződjön vele ő tovább, vigye be egy márkaszervizbe, aztán ott majd megoldják, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Hát mondjuk visszaállítják a szervizben az eladáskori gyári alapállapotba, amit akár magad is megtehettél volna, ha nem törlöd a gyári recovery partíciót, ahol annak megléte esetén a Windows 10 alól indított alaphelyzetbe állításnál is választható a restore factory settings.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133746 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz Redneck #133744 üzenetére
Akkor még csökkentett módba és a WinRE környezetbe bootolva, valamint a W10 telepítőről bootolva parancssorban lehetne megpróbálni. Ha ezekkel sem megy, akkor jó eséllyel már nem lehet azt a frissítést eltávolítani.
Egyébként 1909-es verzióra azóta kijött a havi választható kumulatív frissítés (KB5001396), de az még lehet nem tartalmazza az előbbire a javítást.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Orionk #133757 üzenetére
Le lett írva itt már számtalanszor, hogy funkciófrissítés telepítése után 10 nappal eleve automatikusan törlődik a Windows.old mappa és ezzel a korábbi Windows 10-verzió amiről az upgrade történt, sőt akár előtte is bármikor törölhető manuálisan, stb. Vagyis a válasz nyilván az, hogy igen, fel fog utána szabadulni az a lemezterület.
Egyébként meg nem teljesen világosan amit írsz, ha jelenleg nem akarsz upgrade-elni, akkkor nem upgrade-elsz, beállítható a funkciófrissítés halasztása és addig nyilván nem kerül semmi lefoglalásra. Ha esetedben már lefoglalásra került az a ~ 15 GB, akkor meg már értelemszerűen elkezdődött a funkciófrissítés, amit ez esetben nyilván be kellene fejezni, újraindítani a rendszert, stb. + Ha jelenleg 1909-es verzión vagy és Home/Pro kiadás, akkor annál amúgy sem sokáig halasztható már, mivel most májusban véget ér a támogatása és a további támogatáshoz eleve újabb verzióra kellene váltani.
A funkciófrissítés során normál esetben nyilván nem törlődnek az adatok, személyes fájlok az C-n, ahogyan általában egy in-place upgrade-nél sem, meg alapértelmezetten ilyenkor a személyes fájlok, telepített programok stb. megtartása van beállítva. Ha a user annyira parázik, akkor meg lehet előtte rendszermentést készíteni + a személyes fájlokról is külön, sőt a fontos fájloknál, adatoknál elég alap dolog, hogy eleve több helyen legyenek tárolva, ne kizárólag csak a C meghajtón a felhasználói mappákban.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133763 üzenetére
Mondjuk mi lenne, ha feltelepítenéd rendesen azt az 1.9.11-es MPC HC (vagy 1.5.7 MPC BE) verziót és beállítanád alapértelmezettként, aztán akkor azzal történne a videófájlok lejátszása, ahelyett hogy ilyen-olyan portable verziókkal vesződsz?
-
King Unique
titán
válasz KovyZoly #133775 üzenetére
• How to Manage Microsoft Family Settings for Child in Windows 10
• How to Manage and View Activity of Microsoft Family Child Member on Windows 10, Xbox One, and Android Devices
• How to Manage Web Browsing Restrictions of Microsoft Family Child Member on Windows 10 and Xbox One
• How to Manage Apps, Games and Media Content Restrictions of Child Member in Microsoft Family Group -
King Unique
titán
válasz hentes555 #133800 üzenetére
Mármint ha funkciófrissítésről van szó, akkor azt nem javasolt erővel megszakítani menet közben, normál esetben meg kellene várni, amíg befejeződik. Valamint ha épp nem alkalmas az upgrade, akkor előtte kellett volna beállítani a halasztást, nem közben, meg nem akkor amikor már javában tart...
Megszakítani végül is meg lehet erővel a frissítést pl. a PC kikapcsolásával, aztán utána max. nem bootol a W10, vagy jó esetben igen és visszavonja a módosításokat. Ha annyira fontos adatokról van szó, akkor meg ugye kérdés, hogy azokról miért nincsen máshol biztonsági másolat és miért csak a C-n vannak tárolva, sőt miért nincs a rendszerről biztonsági mentés amit szükség esetén vissza lehetne állítani, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Normál esetben nem kell semmit piszkálni, registry-t módosítani stb., nálam laptopon 20H2-es verziónál is adott kiegyensúlyozott energiasémánál a merevlemez kikapcsolási idejének állítási lehetősége. Ha esetedben nem, akkor kérdés, hogy mégis hogyan sikerült azt összehozni, milyen szoftverek, illetve driverek lettek, avagy éppen nem lettek telepítve, esetleg milyen rendszerbeállítások lettek módosítva, stb...
Amúgy meg lásd az előbbi útmutatót, registry szinten is be/ki kapcsolható az említett beállítási lehetőségnek a megjelenése, + a vezérlőpult mellett parancssorban is beállítható a kikapcsolási idő.• How to Add or Remove 'Turn off hard disk after' from Power Options in Windows 10
• How to Turn Off Hard Disk After Idle in Windows 10Továbbá az USB-s tárolóeszközök működése, készenléti módba váltása nemcsak az előbbi beállítástól, hanem az alábbi útmutatókban lévő beállításoktól is függhet.
• How to Turn On or Off USB Selective Suspend in Windows 10
• How to Add or Remove USB "Hub Selective Suspend Timeout" from Power Options in Windows
• How to Add or Remove "USB 3 Link Power Management" from Power Options in Windows
• How to Turn On or Off Stop Devices when Screen is Off in Windows 10+ Az i-re pont meg ugye az, hogy USB-s meghajtóknál elsődlegesen az abban lévő chip, illetve firmware vezérli a készenléti (alvó) mód működését, ahol ha pl. firmware szinten 5 perc utáni készenlét van beállítva, akkor 5 perc után abba vált, hiába van a Windows energiasémánál 10 perc vagy soha érték megadva.
+ Ha az a cél, hogy eleve ne álljon le a külső ház és a benne lévő HDD, ne váltson készenléti módba, akkor meg ott van pl. a HDS program és annál a lemezek leállásának akadályozása funkció.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ez a Modern Standby értelemszerűen csak olyan hardvernél aktív, ami támogatja, + szükség esetén kikapcsolható, illetve 2004 és 20H2 verzióknál is megoldható, lásd
CsEnabled
mellettPlatformAoAcOverride
kulcs. + Linkelve lettek az útmutatók hogyan lehet az beállítási opciókat registry szinten hozzáadni és "klasszik bővített beállításokat" kreálni, parancssorban beállítani a HDD kikapcsolás idejét, 3rd party programmal tiltani a leállását, + ugye USB-s meghajtónál elsődlegesen annak firmware-e vezérli a működést, stb., vagyis különösebben nem téma.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133782 üzenetére
Hát kinek mi, én meg szándékosan nem szívatom magam portable verziókkal, pláne nem minden programnál és nincs is ilyen problémám. Meg ugye nem véletlenül vannak a standard telepítők, alapesetben azt kellene, javasolt használni, de mindegy.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133876 üzenetére
Nem is az volt a felvetés, hogy ne működhetne a portable program és ne tudhatná programfunkciók terén azt amit a telepített, hanem hogy lehetnek fájltársítási, autostart stb. problémák, mint a saját példáid is szemléltetik. Meg továbbra sem világos minek kényszeresen mindenből portable változatot használni, ahol a mert nem "szemetel" a registry-be is gyenge érv, mivel egyrészt akár portable esetén is létrejöhet ott bejegyzés, másrészt attól hogy egy program bejegyzéseket hoz ott létre, még nem feltétlen lesz amiatt probléma, eddig X év alatt magam sem tapasztaltam hátrányát... De mindegy is, mert mint már említették, ha valaki szereti direkt bonyolítani a dolgokat és ezzel + vesződséget okozni magának, akkor csak tegye, az ő dolga, de attól még nyilván nem feltétlen az lesz az általánosan helyes és követendő megoldás.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #133878 üzenetére
How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10
Az új, modern Windowsoknál is alapesetben csak pár kattintás, kiválasztani a fájltársításnál a használni kívánt programot, majd alul bejelölni, hogy mindig azt használja és kész. + Szükség esetére külön beállítható fájltípus, protokoll és alkalmazás szinten is. Szerintem mincs ebben semmi nehéz és illogikus, meg a nagyja eleve nem újdonság.
How to Create Task to Run App or Script at Logon in Windows 10
Az autostart esetében meg pont hogy az indítópultus megoldás a kevésbé hatékony, nem minden programnál működik és eleve szakszerűbb, biztosabb a feladatütemező használata, sőt pl. az említett HDS program is eleve így oldja meg, + a korábban kérdezett feladatkezelő esetében is ugye így célszerű.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133889 üzenetére
Ez így megint érdekes, az eddigi X év alatt nem nagyon tapasztaltam egyszerű, általános programok telepítése miatt ezt a hatalmas nagy lassító hatást se W10, se korábbi Windowsok esetében, nem kellett emiatt újratelepítenem a rendszert, meg okvetlenül portable változatokat sem használnom... Meg ugye egy MPC HC, HDS megint nem azok a programok, amik akkora erőforrást igényelnének, pláne ha épp nem is futnak.
A téma topikjában nemrég el lett magyarázva (+ infó) hogyan oldható meg a HDS-nél az autostart a feladatkezelőben manuálisan létrehozva, ami ha annak megfelelően van csinálva, akkor nyilván működik is. Ahol nem, ott meg vélhetően nem a leírtak szerint lett csinálva, vagy pont a portable programváltozat okoz gondot, ami ugye normál esetben nem ilyen célra való - arra ott van a telepíthető változat - , mint már többször említve lett.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz zyben #133898 üzenetére
Lád egy másik válaszban leírtakat, ha drivert hiányol a telepítő.
Ahol majd szépen kiválasztod, hogy esetedben mi a helyzet, mivel se az alaplap típusa és az ott beállított AHCI/RAID és BIOS/UEFI mód, se a portok/meghajtók állapota a BIOS/UEFI-ben (ott megjelenik-e, nincs-e letiltva) és hogy pl. M.2 PCIe SSD használatánál nem-e tiltódtak le az egyes SATA portok, se az SSD típusa (2,5"/M.2 SATA / M.2 PCIe NVMe), se a W10 ISO forrása és a hogyan lett kiírva pendrive-ra stb. nem derült ki...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tobias40 #133895 üzenetére
Ha W7-et akarsz telepíteni, akkor nem világos miért nem annak a topikjában érdeklődtél...
Az útmutatót már linkelték a telepítéshez, aszerint kellene, ennyi. Ahol ugye alap, hogy a telepítésnél az adatok lementése után lehetőleg törölni kellene a célmeghajtót - meg pláne eredetileg XP-vel lett particionálva - majd a szabad területet megadni telepítési célnak stb., le vannak ezek írva a linkelt blogbejegyzésben.
"Felirtam rufus-al a win7 iso-t,beraktam egy másik gépbe hogy feltelepítsem a wint-t de probléma lett."
Nem világos erre miért volt szükség, amikor a leírtak alapján tud a régi PC USB-ről bootolni, ez esetben értelemszeráűen ott kellett volna megoldani. + Ha a 2 PC között nem egyeztek telepítésnél a BIOS/UEFI-ben az IDE/AHCI és CSM/UEFI móddal kapcsolatos beállítások, akkor megint nem meglepő, ha egyikből a másikba téve a rendszermeghajtót bootolási és egyéb problémák vannak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133891 üzenetére
Mint a linkelt példa is szemlélteti, működik ez ha megfelelően van létrehozva, igaz ott a fórumtag nyilván nem a HDS portable változatával vesződött, hanem a normális, telepíthető változattal, lehet esetedben sem ártana arra áttérni. :-)
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #133905 üzenetére
Ha sikerült értelmezni a választ, akkor az lett leírva, hogy megfelelően létrehozva nyilván működik és normál esetben nyilván nem a portable verzióval vesződik a user, nem az, hogy nem jól állítottad be... De amúgy nem mintha gyakran ne lenne létjogosultsága az utóbbi feltételezésnek, többen nem megfelelően csinálják, nem jó elérési utat adnak meg, nincs bejelölve az emelt jogosultság, + a másik topikból linkelt példánál is utólag derült ki, hogy sikerült benézni egyes beállításokat és azért nem működött először.
Az le lett írva a másik topikban is, hogy a HDS telepíthető változatánál normál esetben nyilván nem kell ezzel külön szórakozni, automatikusan létrejön a telepítésnél az autostart ütemezett feladat, nem újdonság.
Az UAC kikapcsolása szintén nem újdonság (nem javasolt), + olyan parancsikon, illetve ütemezett feladat létrehozása sem, aminél az indításhoz nem szükséges a szokásos ablakban megjelenő jóváhagyás..
Az igazi javaslat meg az, ami már többször le lett írva itt: nem feltétlen kellene minden programból portable változatot használni, vagy ha igen, akkor nem feltétlen kellene erőltetni olyan működést, amihez normál esetben a telepíthető változat szükséges, ennyi.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tobias40 #133907 üzenetére
Ha tud az a PC USB-ról bootolni, akkor márpedig nyilván működnie kellett volna. Ha esetedben nem, akkor lehet mégsem lett megfelelően beállítva pl. a BBS menüben a boot sorrend, vagy a telepítéshez használt pendrive-ra nem a bootolási módnak megfelelően lett kiírva a Rufus programmal - lehet a microsoftos MCT-vel is telepítési adathordozót kreálni - W10 ISO.
"mert vmi IO hibát ír ki."
Ilyenkor kérdés, hogy maga a HDD állapota (HDS) rendben van-e, adat- és tápekábel rendben van, illetve másik porton és másik kábellel csatlakoztatva ki volt-e próbálva a telepítés, stb.
Mivel van külön W7 topik és még aktív, ezért értelemszerűen lehet ott kérdézni, sőt normál esetben eleve ott kellene, kellett volna, ha W7 specifikus a kérdés.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz zyben #133909 üzenetére
Azokat kell kipróbálni, amik a linkelt válaszban le vannak írva. Ahol ha a BIOS/UEFI-ben megjelennek sz SSD_k, ellenben a W10 telepítőjének meghajtólistájában nem, meg ennél a laptopnál is RAID mód, Intel RST stb. van, akkor itt is a megfelelő drivert kellene letölteni és betallózni, mint a linkelt eseteknél: [link], [link].
-
King Unique
titán
válasz asanci #133923 üzenetére
Támogatott még a 2004-es verzió a Home és Pro kiadásoknál december közepéig, ráér az upgrade, nem feltétlen kell kapkodni.
+ Arról is volt már szó itt számtalanszor, hogy ha valaki erővel mihamarabb annyira upgrade-elni akar, akkor attól mert nem ajánlja fel a Windows Update az új funkciófrissítést, manuálisan bármikor megoldható újabb verzióra váltás nem feltétlen kell az előbbire várni.
• How to Upgrade to Windows 10
• KB4562830 Enablement Package Feature Update to Windows 10 version 20H2
• How to Disable Safeguard Holds for Feature Updates on Windows 10[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz nicu71 #133930 üzenetére
Lásd egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat.
Vagyis egyrészt ha annyira nem bírsz várni pár hetet, akkor eddig is letöltető volt innen-onnan a korai 21H1 ISO (példa), sőt még az sem feltétlen kell, mert pl. 20H2-re elvileg csak egy Enablement Package lesz a 21H1. Másrészt akkora újítások (azok majd a 21H2-ben várhatók) nem lesznek benne, hogy annyira kapkodni kellene és idő előtt okvetlenül nekiállni telepíteni.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- War Thunder - MMO Combat Game
- Esik a hóóó!!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Seed szerver topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Diablo IV
- További aktív témák...
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- AMD Game Bundle: Warhammer 40,000: Space Marine 2 és Unknown 9: Awakening - Ryzenhez! Baromi olcsón!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, kedvező ár!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest