-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #133246 üzenetére
Ha Windows Update-en nem megy az upgrade, akkor a frissítési segéd / MCT / letöltött ISO-fájl használata az in-place uppgade-hez. Ahol ha valami nem stimmel, akkor általában kiírja mi a teendő (példa).
-
King Unique
titán
válasz Jorus #133247 üzenetére
Elég mesebeli, hogy nálad rejtélyes módon semmilyen megoldás nem használ, a Start menü és tálca problémákat másoknál az ezen leírásban lévő PowerShell parancs eddig kb. mindig megoldotta...
Ha más nem megy és nem valamilyen driveres (pl. VGA) probléma az oka, hanem ennyire szét van nálad csesződve a rendszer, akkor a repair install megpróbálható javítási céllal, aminél ugye Windows alól futtatva megtarthatók a személyes fájlok, telepített programok és beállítások, nem 0-ról történő clean installt jelent.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #133257 üzenetére
Egy teljes (nem Enablement Package) build upgrade hosszabb ideig is eltarthat, az nem meglepő. A hosszas fekete képernyő viszont nem éppen normális, de ha végül gond nélkül lefrissült 20H2-re a rendszer, akkor oké.
A Windows.old mappa a közvetlen in-place upgrade után nem újdonság, ami 10 nap után automatikusan törlődik, de akár előtte is törölhető manuálisan a megfelelő módon, erről is volt már szó itt többször.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Jorus #133261 üzenetére
Az azért volt írva, mert roppant érdekes, hogy esetedben semmi nem oldotta meg, meg olyan módszerek, amik másoknál igen. Az meg ugye hw/sw környezet függvénye is, hogy kinél melyik Windowszal mennyi probléma van, vagy éppen nincsen semmi, meg nyilván a W10, illetve a 20H2 sem feltétlen produkálja azt mindenkinél mint esetedben.
Ha refresh alatt a linkelt útmutatóban lévő alaphelyzetbe állításra célzol, akkor annál csak a személyes fájlok tarthatók meg, más elemek nem, meg eltarthat egy ideig a művelet, ahol ha nem cél a C-n a személyes fájlok megtartása, akkor értelemszerűen mehet egyből a clean install.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bringasisti #133262 üzenetére
Ez valóban érdekes egy kérdés, mivel a másolásnál a pendrive csak a célmeghajtó, az adatok meg értelemszerűen a forrásmeghajtón (pl. belső HDD/SSD) vannak, onnan lesznek másolva és ott utána is nyilván megmaradnak.
A másik hozzászólásod alapján ha az a kérdés, hogy pl. a pendrive-on létrehozott szöveges fájlba mentett jelszavak a fájl bezárása és a pendrive eltávolítása után is hozzáférhetők-e a PC-n, akkor a válasz nyilván nem, meg pláne ha pl. restart is történik utána és a memóriában sem marad semmi. De ha pl. a böngészőben be van állítva a jelszavak mentése és megőrzése, akkor ott értelemszerűen megmaradnak, hacsak utólag nem lesz törölve az is. -
King Unique
titán
válasz SeniorTilla #133270 üzenetére
Itt nem derült ki, hogy ez a "nem látja a meghajtót a gépben" pontosan mit is jelent, pontosan milyen meghajtót, BIOS/UEFI-ben milyen opciók vannak beállítva, stb. Ha drivert hiányol - ami általánosan nyilván nem újabb noti és CPU függvénye - , akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz SeniorTilla #133273 üzenetére
Az előző válasz, az ott linkelt instrukciók mind megvoltak?
Csak mert látom a HP notebook topicban is javasolták a driver betallózását, ami nem újdonság és amúgy világosan le van írva, linkelve az előző válaszban, hogy ha drivert hiányol a telepítő, akkor mi a teendő, amiket ezek szerint még nem sikerült megnézned és kipróbálnod... Meg ugye normál esetben nyilván nem kell a Windws 10 telepítőjének semmilyen drivert betallózni a telepítésnél, max. ha a BIOS/UEFI-ben AHCI helyett RAID mód van beállítva, vagy Intel RST van, mint az előző válaszban, illetve az abban linkelt másikban lévő ugyancsak HP laptopos eset is szemlélteti.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ledgeri #133288 üzenetére
Mármint ha az ilyen és ehhez hasonló szokásos javaslatok nem oldották meg, valamint biztosan nem is driveres (pl. VGA) probléma, akkor lehet próbálgatni az alábbit, ha nem opció a clean install.
How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
Ami nemrég le lett írva mit jelent, + ha a 20H2 upgrade helyett a jelenlegi 2004-es verzió megtartása a cél, akkor az innen letöltött 2004-es ISO-val kell elvégezni.
"Lefutott a defender 1 dolgot talált"
Nem derült ki, hogy mit és az megfelelően el lett-e távolítva. De ha össze van/volt vírusozva a rendszer, akkor nem meglepő az abnormális működés...
19041.870 a 2004-es verzió buildszáma jelenleg a preview frissítés nélkül, a 876-os nem világos milyen build.
Rendszer-visszaállítási pont lesz az, ahol nemrég volt arról szó, hogy a régi visszaállítási pontok X idő után törlődhetnek, ahogyan arról is, hogy biztosabb módszer a teljes rendszermentés lemezképfájlba.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ledgeri #133291 üzenetére
Vagyis "okosított" Windows 10, ahol ez esetben az is kérdés, hogy milyen, illetve honnan letöltött ISO-val lett telepítve, mert ha az is valami tákolt, akkor nincs miről beszélni és nem meglepő a probléma... Meg ez esetben lehet nem ártana egy clean install.
-
King Unique
titán
válasz pRoject22 #133287 üzenetére
• How to Enable or Disable Controlled Folder Access in Windows 10
• How to Add or Remove Protected Folders for Controlled Folder Access in Windows 10• How to Set or Unset Read-only Attribute of Files and Folders in Windows 10
• How to Change Owner of File, Folder, Drive, or Registry Key in Windows 10
• How to take ownership and get full access to files and folders in Windows 10A dokumentumok mappa normál esetben a felhasználói fiók mappáján belül van nem a C gyökerében, a játékok meg nem a dokumentumok mappában hanem pl. a WindowsApps mappában a Store-osak, szóval érdekes ez így.
-
King Unique
titán
válasz zsoltzsolt #133285 üzenetére
A hivatalos és jogtiszta azt jelenti, hogy gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptop, vagyis UEFI OEM Key van. Vagy közvetlenül a Microsfttól, vagy hivatalos viszonteladótól vásárolt licenc, vagy olcsóbban ezen feltételeknek megfelelő használt szoftver, vagy netán az adott munkahelytől illetve cégtől, oktatási intézménytől kapott licenc. Egyéb esetben, egyéb forrásából beszerzett licenceknél, termékkulcsoknál viszont már nem feltétlen használható az előbbi két jelző...
A Microsoft Store-on keresztól megoldható a Home
—►
Pro upgrade, ami mint már linkelték az előbb 45 ezres különbözet ellenében megtehető. Ami reális, mivel a Microsoftnál a Pro Retail kiadás 80 ezer forint körül van, a Home pedig 45 ezer, azaz nem kell kifizetni a teljes vételárat. + 45 ezerért nem veszel te home user szinten Pro Retail kiadást, max. használt szoftver formájában, vagy 2 csoki áráért pár ezres, nem feltétlen jogtiszta termékkulcsot..."bitlocker miatt gondolkodtam rajta."
Azt lehet úgyis, hogy telepíteni egy Pro kiadást, majd azzzal létrehozni a BitLocker-titkosítású kötetet, ami utána használható és olvaható Home kiadáson is. Vagy másik opció a Hasleo BitLocker Anywhere program telepítése Home kiadásnál, ami X napig ingyen tesztelhető, vagyis azalatt létrehozható a titkosított kötet. Vagy ingyenes alternatívaként ott van a VeraCrypt. Vagy ha modern laptop és van benne TPM chip, akkor adott az eszköztitkosítás lehetősége, ami Home kiadásnál is használható.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz zsoltzsolt #133302 üzenetére
Na, akkor van TPM és használható az eszköztitkosítás, vagyis minden oké. Illetve csak és kizárólag a titkosítás miatt felesleges Pro lenne kiadásra váltani, ha egyrészt megoldható máshogyan is, másrészt ha közben nem használnád ki célirányosan az egyéb előnyeit.
-
King Unique
titán
válasz ledgeri #133297 üzenetére
Hát értelemszerűen a
HackTool:Win32/AutoKMS
találat...Ha nem a billentyűzet a probléma, másikkal kipróbálva is ez van, akkor nem annak hibája okozhatja. Ellenben az nem derült ki, hogy milyen felugró ablakok voltak, ott mi lett nyomogatva, + hogy milyen ISO-val lett telepítve a rendszer, történt-e egyéb módosítás, stb. Ha a tulaj nem tud informatív választ adni ezekre, akkor meg felesleges tovább vesződni ezzel, mehet a repair install, vagy szükség esetén az adatok lementése után a clean install, aztán kész.
-
King Unique
titán
válasz ledgeri #133306 üzenetére
Ez és ez elég konkrét?
Amúgy meg a vírusirtó topic témája, ott lehet tovább fejtegetni, sőt már meg is történt ahogy nézem.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133312 üzenetére
Ránézésre elvileg még oké is lehet és az ára is reálisabb, mint a gyanúsan olcsó termékkulcsoknak. Ténylegesen meg ki tudja, illetve le lett írva nemrég újra, hogy ez ügyben elsődlegesen az adott boltnál, webáruháznál tessék érdeklődni, meg hogy ez most OEM/Retail/MAK termékkulcs-e, van telefonszáma és e-mail címe az általad linkeltnek is. + Arról is volt szó, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie egy használt szoftverlicencnek egy hazai szakértő szerint.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Nincs olyan, hogy általánosítva melyik a legstabilabb, max. olyan, hogy pl. melyik kiforrottabb, lásd régebbi - újabb / frissen megjelent verziók esetét. Meg ugye kinél melyik, ami lehet hw/sw környezet és felhasználói magatartás függvénye is. Nálam pl. a 1909-es verzió is oké, ahogyan a 20H2 is és nem nagyon tapasztaltam eddig az általad leírtakat, max. talán hosszas alvó állapotból ébresztve a rendszert néha kis fáziskését a bejelentkezési képernyő megjelenéséig.
A 1909-es verzió támogatása a Home és Pro kiadásoknál májusban véget ér, vagyis mindenképpen váltani kellene egy újabb verzióra a további aktív támogatáshoz. Ahol funkciófrissítés, teljes (nem Enablement Package ami utólag könnyen eltávolítható) build upgrade után 10 napig van lehetőség a gépházban közvetlenül visszaállni az előző Windows 10-verzióra, ha esetleg valami gond lenne az újjal. + Lehet előtte teljes rendszermentést is készíteni lemezképfájlba, amiről szintén volt már szó itt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Bubee82 #133332 üzenetére
Mármint esetedben, a nálad telepített rendszernél, mert én most pl. 20H2-nél a keresőt megnyitva akárhogyan nyomkodom azt a "b" billentyűt, az ugyanúgy "b" marad.
Ha esetedben ilyen abnormális módon működik, akkor meg lehet próbálgatni az alábbiakat.
How To Fix Keyboard Typing Random Letters On Windows 10?
+ Sok egyéb mellett azt sem derült ki a leírtakból, hogy nincs-e telepítve valamilyen keylogger protection program, mert az is tud ilyet okozni (példa).
-
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #133348 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #133355 üzenetére
Először is particionálni mindenképpen kell, nincs olyan, hogy particionálás nélkül használsz egy HDD/SSD meghajtót... Ha külön adatpartíció létrehozása a cél, az a kérdés, akkor meg azt kellene írni.
Másrészt világosan le van írva a linkelt eseteknél, hogy mikor lehet értelme a külön adatpartíció létrehozásának, ami nyilván nem szimplán a "rend a lelke" mindennek. Ahol ha azok téged nem érintenek és/vagy ilyen hatalmas kérdés ez az egész, akkor tényleg jobb ha inkább egyben hagyod a lemezterületet a C-nek, ennyi.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gordonfreemN #133362 üzenetére
Úgy, hogy nem klónozol, hanem értelemszerűen mentést készítesz vele ha az a cél egy esetleges későbbi visszaállításhoz, amiről igen, már számos alkalommal volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat, + az ott linkelt komplett útmutatókat.
-
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #133360 üzenetére
Azért átment itt is, hogy mire vonatkozhat, csak meg lett jegyezve, hogy a particionálást, meg a nem kell particionálni kijelentést ilyen vonatkozásban helytelenül használják egyesek - mint a linkelt példák is szemléltetik - , mert ugye nyilván eleve particionálva lesz a célmeghajtó a telepítésnél több partícióra ("kicsik" + C), max. az előbbiek mellett a külön adatpartíció (pl. D) létrehozása a kérdés.
De, szvsz egyértelmű hogy mikor lehet értelme külön adatpartíció létrehozásának, ami a linkelt eseteknél világosan le van írva, illetve példákkal - lásd pl. újratelepítés a 0-ról, rendszermentés és visszaállítás, akár dual-boot más rendszerrel, stb. - szemléltetve. Meg ennek semmi köze ahhoz, hogy 2 hónapja, vagy 2 éve volt erről szó itt, mert ugyanúgy érvényes lesz 2 év múlva is. + A "nem rendszerfileokat" bántja vagy sem" nem teljesen világos pontosan hogyan is kell érteni, de itt alapvetően főleg a C meghajtóról és annak tartalmáról van szó, ahol clean install esetén nyilván megy a C-n minden a levesbe, alaphelyzetbe állításnál max. a személyes fájlok tarthatók meg a C-n, repair install esetén meg a személyes fájlok mellett a telepített programok és beállítások is.
A hatalmas kérdés meg arra vonatkozott, hogy ha a user nem tudja azt eldönteni, hogy létrehozzon-e vagy sem célirányosan külön adatpartíciót a célmeghajtón a telepítésnél, meg több körön keresztül kell ezt magyarázni, akkor lehet jobb ha inkább egyben hagyja a lemezterületet a C-nek és nem bonyolítja, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz -szabi- #133366 üzenetére
Szükség esetén megoldható az újraaktiválás hardvermódosítás esetén is, amiről szintén volt már szó itt többször, lásd egy másik válaszban, az ott linkelt példákban leírtakat. + Arról is nemrég, hogy pl. a meglévő digitális licencet nem lehet csak úgy leválasztani, megszüntetni az adott hardvernél.
-
King Unique
titán
válasz -szabi- #133369 üzenetére
Akár, + az ott linkelt másik leírás alapján belépni a Microsoft-fiókba, az új eszközt kiválasztani az aktiválásnál, stb.
Másik lehetőség a telefonos automata ügyfélszolgálat és azon keresztül megoldani az újraaktiválást (példa), nem feltétlen kell Microsoft-fiókhoz kapcsolni a licencet.
Vagy a következő meg az lehet, hogy ha Retail típusú licenc, akkor az ugye átvihető másik hardverre, ha az előzőről el lett távolítva, deaktiválva azon (bővebben). -
King Unique
titán
válasz -szabi- #133371 üzenetére
Le lett írva és útmutatókkal szemléltetve hogyan lehet megoldani az újraaktiválást, több módszer is ismertetve lett, meg hogy akár még OEM licenc esetén is megoldható, legyen elég ennyi. Ha esetleg nem sikerülne megoldani - normál esetben és megfelelően végrehajtva, valamint érvényes licenc, termékkulcs esetén nyilván működnie kell - , akkor kellene ez ügyben legközelebb írni, kérdezni, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz -szabi- #133375 üzenetére
Hát NTFS fájlrendszer esetén értelemszerűen a hozzáférési engedélyeket, meg akár nemrég egy másik válaszban említett módon beállítva az adott meghajtón.
+ Ha már ide-oda van rakosgatva az a HDD, akkor erre is érdemes odafigyelni. -
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #133377 üzenetére
"macbook userek osx mellett nem filóznak partíciókról adatbiztonság miatt / pláne, mert icloud / Winnél meg még mindig ENNYIRE para? A többség véleménye szerint látszólag igen."
A Windows 10-nél is van integrált online mentési lehetőség, lásd OneDrive. Valamint más az adatbiztonság és más az, amiről - clean install esetén elég csak a C-t és a kicsi partíciókat törölni és nem kell a teljes lemezt (adatok/egyéb fájlok maradhatnak a D-n), rendszermentésnél nyilván kisebb méretű lesz a képfájl ha nincsen a C-n a pl. 500 GB-nyi letorrentezett film és nem kell a mentésbe azt is belefoglalni, egyazon lemezen dual-boot illetve több OS együttes használata esetén jól jöhet a közös adatpartíció, stb. - most szó volt.
Oké, akkor ne hozz létre a célmeghajtón külön D partíciót, a telepítésnél sem jön létre alapértelmezetten, meg pláne ha továbbra sem teljesen világos (pl. vírust én nem is említettem, meg az az ellen történő védekezésnél alap másik fizikai lemezen az offline mentés), hogy miért és mikor jöhet jól.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Myers #133388 üzenetére
Erről már számtalanszor volt szó itt a topikban, legutóbb pl. ennél és ennél az esetnél. Ahol ha még csak most tervezed laptop vásárlását, akkor adott a gyárilag Windows 10 Home / Pro kiadással előtelepített laptop vásárlási lehetősége is, amiknél nyilván nincsen semmilyen trükk és jogtiszta a licenc, ellenben a pár ezer forintos ki tudja milyen forrásból való termékkulcsokkal. Ha Windows 10 nélkül, illetve pl. FreeDOS kivitelben vennéd a laptopot és utólag ahhoz Windows 10 Home / Pro termékkulcsot, akkor meg lásd a linkelt eseteknél leírtakat. Ahol ha biztosan működő termékkulcs és jogtiszta licenc kell, akkor adott hogy milyen forrásokból javasolt vásárolni. Ha csak egy olcsó termékkulcs kell az aktiváláshoz és nem feltétel az előbbi, akkor meg saját felelősségre akár a pár ezer forintos is megteszi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Speeedfire #133397 üzenetére
Neked is újra, lehet ellenőrizni ezek közül mi van / nincs beállítva.
Ahol ha az alaplapcsere miatt feleslegesen (megoldható akár anélkül is) újra lett telepítve a Windows 10 a 0-ról, akkor nem meglepő, ha hozzáférési gondok vannak NTFS fájlrendszerű másik HDD/SSD meghajtónál ami még a korábbi Windowsban létezett felhasználó által lett létrehozva, lásd ebben és ebben a válaszban leírtakat. Már ha egyáltalán erről van szó, mert többek között még az sem derült ki a leírtakból, hogy a rendszermeghajtón vagy másik meghajtón van-e az említett probléma...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz No.01 #133401 üzenetére
Nemrég egy másik válaszban már világosan le lett írva neked + linkelve a szükséges információk, hogy az alaplapcsere miatt nem feltétlen kell clean install a 0-ról, a HDD
—►
SSD cserénél adott a klónozás lehetősége, hardvermódosítás után hogyan oldható meg az újraaktiválás, stb. Vagyis nem világos, hogy mindez miért kérdés most újra. -
King Unique
titán
válasz SeniorTilla #133403 üzenetére
Pedig van ilyen problémára több megoldás is, lásd pl. az ennél és ennél leírtakat, ahol a gépházban a hibaelhárító futtatása csak 1 a több közül. A Windows Search szolgáltatást meg értelemszerűen a szolgáltatásoknál kellene nézni, manuálisan újraindítani.
+ Nem derült ki, hogy a W10 20H2 esetedben naprakész-e (+ ugye ma van patch kedd), rendszer újraindítása után is fennáll-e a probléma, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Gabesz87 #133418 üzenetére
Itt nem derült ki milyen Windows 10-verzióról van szó, az naprakészre van-e a frissítve, újraindítás volt-e már, Adobe programverzió megfelelő-e és passzol-e az új rendszerhez, stb. + Ha sikerült szétcsesződnie a rendszernek, akkor adott a repair install lehetősége is, ami itt le van írva mit jelent.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Gabesz87 #133427 üzenetére
Van Defender Offline scan lehetőség is, + antivírus szoftvereknek pendrive-ról bootolható live változata (példák), ha már szóba került a másik topikban a Linux is tesztelési célra.
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #133456 üzenetére
C:\Windows\System32\Drivers
C:\Drivers
(3rd party driverek)De a szükséges illesztőprogramot normál esetben nem egy másik Windows 10-ből kell kibányászni, hanem a hardvergyártó weboldaláról letölteni, rákeresni VID-PID alapján, választható frissítéseknél megnézni stb., lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #133460 üzenetére
Le lett írva hogyan, ahol első körben a Windows Update-et érdemes megnézni, meg hogy a választható frissítéseknél nem-e ajánl fel hozzá illesztőprogramot.
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #133462 üzenetére
Amire már le lett írva, hogy a jelenlegi Windows 10-ben milyen útvonalon és mappákban vannak tárolva a driverek, meg honnan és hogyan lehet letölteni, keresni, stb. Ahol megoldható a mentés és visszaállítás is, már ha tényleg semmilyen letölthető illesztőprogram nincs az eszközhöz az interneten, se gyártói oldal, se más.
-
King Unique
titán
válasz funk648 #133472 üzenetére
Egyrészt adott a W7
—►
W10 upgrade lehetősége is (+ opcionálisan előtte egy rendszermentés) és akkor megmarad a belakott rendszer, nem feltétlen muszáj a W10 clean install a 0-ról
Megoldható a W10 & W7 dual boot, nem újdonság. Ahol lehet egyazon meghajtóra és külön fizikai meghajtóra is telepíteni a 2 rendszert, illetve az utóbbinál elszeparáltabb módon, akár eltérő bootolási mód szerint telepítve, stb.
Akik nem tudnak megfelelően Windows 10-et telepíteni (példa), azoknak igen, célszerű lehet a telepítés idejére a többi fizikai meghajtót a BIOS/UEFI-ben letiltani, vagy fizikálisan leválasztani (lehúzni)... Ellenkező esetben viszont nyilván nem szükséges, bár ha teljesen elszeparált telepítés a cél 2 külön fizikai meghajtóra, akkor végül is lehet alkalmazni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gabber01 #133486 üzenetére
Nemrég egy másik válaszban már le lett újra n+1-edik alkalommal újra + linkelve a szükséges információk, hogy az alaplapcsere és platformváltás (igen, ez utóbbi is működhet) miatt nem feltétlen kell clean install a 0-ról, a HDD
—►
SSD cserénél adott a klónozás lehetősége, hardvermódosítás után hogyan oldható meg az újraaktiválás, stb.Amúgy a téma összefoglalóban lehet nincsenek ezek elírva, de a topikban igen, amire a keresővel rá lehet keresni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz KovyZoly #133488 üzenetére
Az előző válaszban linkelve van a másik eset, ami szemlélteti hogyan lehet hardvermódosítás esetén megoldani az újraaktiválást, ami akár még OEM típusú licenc esetén is működhet és a Microsoft-fiókhoz kötés sem feltétlen létszükséglet, adott pl. a telefonos újraaktiválás is.
"nem fogadja el a kulcsot aktiváláskor"
Ha nem az előbbiek szerint jártál el, nem megfelelően történt az újraaktiválás, vagy érvénytelen illetve utólag letiltott a licenc, termékkulcs (lásd pl. MAK), akkor nem meglepő, ami nyilván nem a Microsoft ügyfélszolgálat hibája.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Attila2019 #133496 üzenetére
Ilyenkor kérdés, hogy miért egy muzeális és már lehet nem is támogatott Windows 10-verzióval telepítesz, amikor a Microsofttól ingyen letölthető az aktuális 20H2 ISO, ingyen kreálható pl. az MCT-vel telepítési adathordozó pendrive-ra, vagy akár DVD-re is kiírható, stb. + Miféle W10 ISO ez a "régi", hivatalos microsoftos, vagy valamilyen tákolt változat? Ha az utóbbi, akkor nem meglepő, ha nem úgy működik, mint kellene...
"De hogy frissitsek ha nincs internet?"
Hot mondjuk értelemszerűen másik PC-n, másik OS-en letölteni a hardvergyártó weboldaláról a szükséges illesztőprogramokat pl. egy pendrive-ra, majd azt csatlakoztatni az aktuális PC-hez és arról telepíteni manuálisan a drivereket.
Ha csak a W10 upgrade a cél újabb verzióra, akkor meg elég az új (20H2) ISO-t letölteni és azzal Windows alól in-place upgrade-et csinálni. Bár ha friss telepítés, akkor ennyi erővel mehetne a 20H2 clean install is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Remekelek28 #133528 üzenetére
How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
Ahol nem újdonság az említett letöltési források, meg az itteni téma összefoglalóban is linkelve vannak, Microsoft weboldala elég alap gúglis keresés után, stb...
Meg nyilván nem kell semmilyen MSDN ISO, jó otthonra a standard konzumer ISO, + az is le lett írva itt kismilliószor, hogy nincs csak Pro ISO, mivel pl. az MCT-s is eleve több kiadást tartalmaz, amik közül Pro is válaszható a telepítésnél (azt is lehetőleg a linkelt útmutatók, információk alapján kellene).Egyébként nem világos, hogy szimplán az SSD cseréje miatt minek okvetlenül clean install a 0-ról, amikor adott a klónozás lehetősége is, ami itt is le lett írva már számtalanszor (példa)?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Remekelek28 #133532 üzenetére
A klónozáshoz a forrásmeghajtó (régi SSD) és a célmeghajtó (új SSD) kell, ahol alapesetben vagy mindkettő a PC-be van téve, vagy a célmeghajtó csatlakozhat akár USB-n is a klónozás idejére, vagy klónozás helyett adott a képfájlba mentés (akár külső HDD-re, amit nyilván nem kell szétszedni emiatt) és visszaállítás lehetősége is, világosan le vannak ezek írva a linkelt példáknál.
A clean install annak egyszerűbb és akár gyorsabb is, akinek nem belakott rendszere van és könnyű a 0-ról reprodukálni ugyanazt az állapotot. Ellenben akinek nagyon belakott rendszere, Windows 10-e van sok beállítással és sok telepített programmal, akkor az nyilván nem fogja állandóan, meg csak egy szimpla SSD csere miatt újratelepíteni a 0-ról és kezdeni mindent elölről.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Remekelek28 #133536 üzenetére
Hát mondjuk többek között ezért sem feltétlen kellett volna egy szimpla SSD csere miatt újratelepíteni, mert akkor lehet mindent kezdeni elölről, drivereket telepíteni, stb... Illetve ha már friss telepítés, akkor talán meg kellene várni, amíg a Windows Update telepíti a szükséges Windows-frissítéseket és illesztőprogram-frissítéseket, + az utóbbinál szükség esetén manuálisan letölteni és telepíteni a VGA drivert.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Krystal_s #133538 üzenetére
Újraaktiválás témában lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, ahol ilyenkor bár célszerű lehet de nem feltétlen kötelező a Microsoft-fiók használata, csak egy opció a több közül. Meg digitális licenc nyilván lehet Microsoft-fiók nélkül is a hardverazonosító alapján, + már meglévő digitális licenc esetén újratelepítéskor nem kell az aktiválásnál megadni újra a termékkulcsot, stb. Ha nincsen korábbról digitális licenc az éles rendszernél, akkor meg értelemszerűen igen.
+ Ha a virtuális gépen lévő W10 már nem lesz használva, netán még deaktiválva is lett, akkor jó esetben az éles telepítésnél elég csak megadni a W7 termékkulcsot - az lehet ha matricás, mivel W8.1/10-zel előtelepített laptopoknál már UEFI OEM Key van - , vagy az sem feltétlen kell, ha az adott kiadáshoz (Pro) már van meglévő digitális licenc az adott hardverkonfigurációnál.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Remekelek28 #133543 üzenetére
Hát mondjuk értelemszerűen a hardvergyártó weboldaláról, már ha szükséges.
-
King Unique
titán
válasz Krystal_s #133549 üzenetére
Nem utána, hanem a helyi fiókról Microsoft-fiókra váltásnál - ahol egy fontos lépés a személyazonosság igazolása is, nem derült ki az megtörtént-e - kérheti a Windows 10 alapértelmezetten a PIN-kód beállítását, megadását, de az eltávolítható utólag, sőt már előtte is beállítható hogy ne legyen követelmény a bejelentkezéshez a Windows Hello és akkor választható a bejelentkezési képernyőn pl. PIN-kód és a Microsoft-fiók jelszava is a belépéshez. + Ezek működnek akár internetkapcsolat nélkül is, direkt kipróbáltam 20H2-es verziónál kikapcsolt Wi-Fi mellett is és be tudtam jelentkezni mindkettővel, meg nem volt semmilyen probléma a Microsoft-fiókra váltásnál, igaz "éles" rendszeren próbálva, nem pedig virtuálison.
Szóval működik ez, csak lehet esetedben bekavart a virtuális környezet, vagy lehet valamit nem megfelelően csináltál. Meg virtuális gépen amúgy is kb. felesleges volt csak a licenc miatt játszadozni ezzel, le lett írva előzőleg hogy egyéb módon is megoldható az újraaktiválás, meg a digitális licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolását is normál esetben éles környezetben szokás alkalmazni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Krystal_s #133554 üzenetére
Amire ugye már előzőleg le lett írva, hogy nem feltétlen szükséges, meg van más lehetőség, módszer is az újraaktiváláshoz, sőt lehet csak elég majd megadni a termékkulcsot a telepítésnél / utána és ennyi, vagy ha van meglévő digitális licenc a hardvernél, akkor az sem kell.
Ha helyi fiókról Microsoft-fiókra váltasz, akkor nem meglepő, ha az utóbbi lesz aktív, a Microsoft-fiók jelszavával vagy PIN-kóddal stb. lehet bejelentkezni. Ahogyan az sem meglepő, ha alapesetben szükséges a PIN-kód megadása, viszont linkelve vannak az előző válaszban leírások hogyan lehet bejelentkezésnél a Windows Hellót, PIN-kódot stb. a gépházban kikapcsolni, nem feltétlen kellett volna csoportházirendben matatni. + Ahhoz is linkelve lett leírás, hogy a gépházban hol kell visszaigazolni a személyazonosságot.
Nem teljesen világos pontosan mit csináltál és miért lett nálad ez, de mint leírtam, most direkt kipróbáltam újra és nálam éles rendszernél gond nélkül működik Microsoft-fióknál a bejelentkezés, meg aktív internetkapcsolat mellett sem lép be magától, hanem csak a PIN-kód vagy ha azt választom, akkor a Microsoft-fiók jelszavának megadása után. Automatikus bejelentkezés meg akkor van, ha külön az van beállítva. Az meg hogy a neten ki mit ír egy dolog, ahol ha nem ismertek a részletek, meg hogy esetlegesen mit állítottak be/el, akkor úgy nem sokat ér. Valamint kipróbáltam többször, több PC-n és több W10-en, ahol nálam gond nélkül működik és nyilván az utóbbi a normális állapot.Ha nem sikerül belépni a Microsoft-fiókba, azzal bejelentkezni, akkor komplett útmutatók vannak a hibaelhárításhoz, új jelszó kéréséhez, stb., valamint lehet utólag Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani, utóbbihoz is adott számos leírás. + Írtad, hogy van valamilyen mentésed, ahol adja magát azt visszaállítani.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz PitLee #133553 üzenetére
Ha 1909 volt a kiindulási verzió, akkor annyira nem meglepő, mivel annak a támogatása májusban véget ér. Ahogyan az sem, hogy egy teljes (nem Enablement Package) build upgrade hosszabb ideig is eltarthat.
Ha épp nem alkalmas a frissítés, akkor adott a szüneteltetés lehetősége a gépházban, + a funkciófrissítések külön is halaszthatók stb., ez is el lett már többször magyarázva itt (példa). Meg ugye ha a feltételek sem voltak mind adottak és funkciófrissítés közben méretezted át a C-t, akkor az megint szép.A korábbi hozzászólásodban felvetetett "blokkolás" amúgy saját felelősségre kikapcsolható, lásd az alábbi leírást.
How to Disable Safeguard Holds for Feature Updates on Windows 10
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz chopin42 #133557 üzenetére
Igen, volt, lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt információkat, példákat.
-
King Unique
titán
válasz chopin42 #133560 üzenetére
Elég a gyorsindítást kikapcsolni és úgy leállítani a rendszert (ami akár hardvercsere után is maradhat úgy), a hibernálást nem feltétlen kell. Az egyes drivereket meg ha szükséges, akkor igen, javasolt eltávolítani, + ott a Sysprep, stb. Azt meg értelemszerűen előtte kell megnézni, hogy a jelenlegi telepítésnél IDE/AHCI és Legacy/UEFI közül melyik van, majd ha szükséges, akkor az új alaplapnál is azokat beállítani a BIOS/UEFI-ben. + Igen, a rendszermentés jól jöhet előtte.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest