Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #36268800

    törölt tag

    Sziasztok!

    Windows 8.1 Home (OEM) verzióról frissítettem a Windows 10 Home verziójára, az eszközöm hozzá egy Dell Inspiron 15-ös laptop. Amióta használom az új rendszert a következő rendellenességeket tapasztalom:
    -lassabban kapcsol be a laptop, tehát a bejelentkezési képernyőhöz való eljutáshoz több idő kell, mint a Windows 8.1 esetén
    -eléggé elkezdett melegedni a laptopom "bal felső sarkánál" (ahol a hűtőventilátor található)
    -amikor alvó módba kapcsolom (lecsukom a laptop tetejét), ugyanúgy pörög tovább a HDD és a ventilátor is, ergo áramot fogyaszt és nem hűl ki teljesen, ami gondolom nem túl egészséges
    -a szoftverek egy része nagyon lassan indul el, mintha elfelejtette volna a rendszer az elérési utakat és utána kellene mindig néznie, hol is keresse az exe fájlokat

    ez utóbbinak a megoldására feltelepítettem a CCleaner nevű szoftvert, ami kitörölte többek között a régi Windows mappát a C-ről, meg egy halom registry-t elvileg megjavított... Jelenleg sajnos csak egy ingyenes Avast vírusirtóra "futja", ami állandóan be van kapcsolva, mégis sikerült összeszednem valahol egy ilyen öntelepítős böngésző eszköztárat, amit akárhogy szedtem le, mindig újratette magát. Nagy nehezen sikerült kinyírnom, viszont a Google Chrome-on belül azóta is az általa beállított keresőmotor van, mert azt írja ki, hogy csak rendszergazdai engedéllyel lehet módosítani. Alapvetően csak egy felhasználói fiók van beállítva, tehát elvileg én vagyok a rendszergazda... Erről jut az is eszembe, hogy ha bármilyen fájlt szeretnék a C-re másolni, vagy pl. egy jegyzettömböt szeretnék a C-re menteni, kiírja, hogy nincs rendszergazdai jogosultságom (vagy Total Commanderben azt, hogy "as administrator").

    Összefoglalva: a win10 telepítése óta sikerült összeszednem egy vírust, a laptopom teljesítménye érezhetően gyengébb, a laptopom melegszik, valamint nem altatja el magát.

    Ezekre tudnátok nekem megoldást? (Ha a javaslat egyértelműen az újratelepítés, akkor ezzel kapcsolatban az volna a kérdésem, hogy gond-e az, hogy a megvásárolt rendszerem egy OEM Windows 8.1 volt? Újra lehet simán telepíteni a Windows 10-zel, vagy kell hozzá valami extra dolog? Van valahol fellelhető ISO, amiből például egy pendrive-ra tudok boot verziót készíteni?)

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák