Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milestone

    tag

    Sziasztok,

    Kérdés: Hogy az ördögbe tudok belépni a BIOS-ba?

    Háttér: frissítettem Win 8.1-ről 10-re (többé-kevésbé sikeresen) egy Lenovo B590-t, majd később vissza akartam állítani 8.1-re, de nem sikerült. Végül úgy döntöttem, hogy csinálok egy gyári visszaállítást.
    Ahhoz, hogy a személyes fájlokat lementhessem egy külső vinyóra, Linux Mint alól akartam bootolni, pendrive-ról. Ahhoz, hogy egyáltalán bootolni tudjon pendrive-ról, át kellett állítani a BIOS-ban 2 dolgot (de a BIOS-ba csak a Windows Recovery menü alól tudtam belépni, hagyományosan F1-gyel nem):
    Secure Boot: Disabled és
    UEFI: Legacy only
    Boot priority-nál az USB HDD-t tettem előre, ill. LAN-bootnál szintén az USB HDD-t jelöltem meg.

    Lementettem az adatokat a Mint alól. Vissza akartam állítani a BIOS-ban UEFI-re + a többit, ahogy volt eredetileg.
    Most próbálok bootolni, de nem sikerül, hiába nyomom az F1-et (azt írja ki nyomjam az F1-et a BIOS-ba való belépéshez), azt mondja:
    ...Media test failure, check cable... mintha nem látná a vinyót.

    Megint elindítottam a Linux Mintet pendrive-ról, vinyót látja, olvassa, F1 billentyű is működik.

    Mit rontottam el? Hogyan tudok belépni a BIOS-ba és elindítani a gyári Win8 visszaállítását?

Új hozzászólás Aktív témák