Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khorvat

    senior tag

    Teljesen tanácstalan vagyok és az ötletekből is kifogytam már ezért leírom hátha vki csuklóból vágja már a megoldást! Előre bocsátom amíg bírtam idegekkel visszaolvastam itt is és a gugliban is kerestem a témában!

    Win 8 PRO x64 a rendszerem természetesen eredeti, angol Win 8 PR x64-ről lett upgradelve a Samsung SSD csomag részeként!

    Probléma az hogy a Program Files és a Program Files (x86) mappába akarok teljes hozzáférést de még jobb lenne a komplett C:\-re! Mi ennek a leghivatalosabb módja minél kevesebb buherálással pl. regedittel stb.??
    1. UAC minimálisra vétele volt az első lépés ez ok!, már win7-nél is kellett
    2. netplwiz parancs - itt az aktuális felhasználó legyen rendszergazda és kész? vagy mire kellene még figyelni?
    3. TakeOwnership trükköt is néztem már ezt ha lehet kerülném egyelőre, hátha enélkül is megoldható
    4. TotalCommander beállító fájlait a saját program mappájába helyezném el, hogy ez szerkeszthető legyen később is a TC ikon - Tulajdonságok - Kompatibilitás - Jogosultsági szint -> futtatás rendszergazdaként
    megoldással használom a TC-t! Ez is memorizálható és szükséges megjegyzendő lépés egy friss Win8 kezdeti konfigolásánál
    5. ??? Mit lehetne még megtenni a teljes akadálymentes win8 használat érdekében,milyen jogokat beállításokat érdemes ellenőrizni?

Új hozzászólás Aktív témák