Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B.Tibi

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Azoknak mutatnék egy alternatívát akik szeretnének maguknak egy felfrissített Windows 7 telepítő lemezt készíteni az igényeikhez igazítva.
    Nyilván mindenki ismeri az RT7Lite alkalmazást, amellyel viszonylag könnyen, hozzáértés nélkül lehet spéci telepítőt készíteni a Windows legfrissebb változatához. Legalábbis elviekben, mert a sok kis apró beállítás, driver és frissítés integrálása után a teszten nem megy át a dolog, mert a telepítés hibával leáll. Az sp1 és a "szöszmöszök" integrálására tényleg alkalmas, de a frissítésekkel már szinte biztos, hogy gond lesz. A legnagyobb problémám mégis az volt vele, hogy amikor elkészítettem a telepítőt, nem volt meg az egésznek a varázsa, inkább úgy éreztem, hogy összegányoltam valamit. Most szeretném megkérni az RT7Lite rajongóit, hogy ezt vegyék figyelembe amikor a dolgot jobban szemügyre veszik. Senkit nem akarok megsérteni, de én csalódott vagyok. A téma azoknak adott, akiknél megbukott az említett progi, akiknek nem elég az sp1 a lemezükre, hanem többet és jobbat szeretnének, ráadásul a spéciség érzetével társítva. Mert milyen szép is az amikor az ember hátradől a székében, kezében a kész alkotásával, amely még a várakozásait is felülmúlta.
    Itt van nekünk ehhez a Microsoft ingyenes alkalmazása az AIK, (azt hiszem ennek a cégnek a terméke a Windows7 is) :) . Lehet azért sikerült vele olyan telepítőt készítenem, amely negyed óra alatt felteszi a Windowst szinte az összes frissítéssel együtt, ráadásul ATI -s lévén mostantól ismét örülhetek a natív felbontásnak a telepítés befejezése szakasztól, mindezt mindenféle "Please select a valid Windows 7 operating system" üzenet, és elkészített de teljesen haszontalan install lemez nélkül. A háromórás W7 telepítés, mostantól ismét félórát igényel!
    Az egész folyamatot felvázoltam pár weboldalon (x64-es vonalon), hogy a többség számára érthetővé tegyem, mindent úgy írtam le, hogy egy kezdő is megértse, emiatt elnézést is kérek most azoktól, akiket majd a részletesség fáraszt.
    Ha a folyamatot átnézted, vagy lekövetted és készítettél egy saját lemezt, légyszíves gyere ide vissza és jelezd az észrevételeidet. Ha esetleg szakértője vagy a témának szívesen venném a hozzászólásodat, és a tapasztalataidat AIK -os területen. Érdekelne például, hogy hogyan lehetne eltávolítani (annak ellenére, hogy nem lehet eltávolítani a leírás szerint) az alapértelmezett ATI drivert, hogy natív legyen az egész telepítés, (mert ami szép az szép).
    A kiforratlanságomért a fórumos területen sorry, de ez volna az első. Köszönöm, hogy benéztetek, hozzászóltatok, vagy visszajeleztetek. Az oldalt itt találjátok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák