Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz hajraolaj1 #11871 üzenetére

    Rosszul tudod. Van egy 750GB-os meghajtód, amin van egy 650GiB és egy 30GiB partíció. És valószínűleg a Win7-nek még egyszer 100MiB.
    Azért van ott a kis i betű, mert valamikor valami nagyokos kitalálta, hogy a lemez kapacitás mérésnél a korábbi 2-es számrendszer alapú (2^10=1024=1K) számolásról térjenek át az SI mértékegységekre, ahol 10^3=1000=1K Azaz kilobájtonként 24 bájt hiányzik.
    Azért hiányzik, mert a lüke Windows még mindíg 2-es számrendszer alapján írja ki a lemez kapacitását.
    Az a kis i betű pedig azt jelentené, hogy a kiírt szám a régi, 2-es számrendszerbeli, azaz 1024-el számolt 1K.
    Ami a kavarodást okozza, az a memória. Mert a RAM-oknál még mindíg a 2-es számrendszerben mérig a 2G RAM-ot, de pl. egy 2G-s pendrive, aza flash memória az csak 2milliárd bájt, nem pedig 2147483648 (2x1024x1024x1024).
    Az a 24 bájt nem sok, de amikor megára, gigára átszámoljuk, akkor sok kicsi sokra megy alapon már jelentős az eltérés. Pl. itt van az én 726G-s partícióm. Ami 726GiB, de pár mega híján 780GB.
    És ebbe még azt bele sem számoltam, hogy a formázott kapacitás is kisebb valamivel, mint a fizikai.

    "pár másodperc múlva bekapcsól a gép. Pedig nem érek hozzá."
    Szerintem rezeg az egér, és azért kapcsol be.
    Az eszközkezelőben be tudod állítani, hogy mely USB portokat kapcsolja ki, és hogy melyik USB eszköz ébreszheti fel a számítógépet.
    Nekem pl. a Wireless cuccokat be kell állítani, hogy ne ébressze a gépet, mert hibernálás után egy másodperccel már bootol is be újra a gép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák