Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • panaro

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni. Hétfőn érkezett meg az új gépem, win7-et felraktam rá (Win7 Home premium 64 HUN legális OEM)

    A Virustotal-ra felküldtem az svchost.exe-t (több is van a win7-ben, a 4-ből 3-mal megtettem), és az e-safe (gateway-eket gyártó cég) motorja mindháromra win32.trojanhorse risztást adott. A többi 40 motor semmit. A gépemen egyébként Norton 360 fut, az teljes ellenőrzés során nem talált semmit, akárcsak az Avira, az eset online, a spybot és a malwarebytes antimalware. A fájl - úgy tűnik - nem volt módosítva, amióta a telepítő cd-re felírták. :-)

    Kicsit paranoiás vagyok, ezért kérdezem: Ti tapasztaltatok ilyet?

    Köszi:
    panaro

  • panaro

    csendes tag

    válasz sfdrakex #9430 üzenetére

    Köszi, de nem akarom törölni, bezárni, nagyjából tudom, hogy mire való. Csak a kérdésem, hogy a win7-ben lévőt másnál is vírusosnak érzékelte-e az e-safe. Mert ha igen, talán újrahúzom a gépet. Mert azt is olvastam erről a fájlról, hogy egyes vírusok előszeretettel írják hozzá a saját kódjukat. Nemigen tudom egyébként, hogyan kaphattam el, mert csak legális dolgokat telepítettem, meg interneteztem, de azt is csak a norton és a siteadvisor által megbízhatónak ítélt oldalakon, bekapcsolt Norton 360 mellett. És gyanús program még csak meg sem próbált rndszert módosítani, vagy legalábbi a win7 nem jelezte. Persze 100%-os védelem nincs. De ha nincs gyanús jel, és 41 motorból csak egy jelez vírust...

    Ezért kérdezem, hogy másnak is jelez-e. Az nem lehet, hogy alkalmazások a telepítés során hozzápiszkálnak, és egy heurisztikus keresőn ez akad fenn?

  • panaro

    csendes tag

    válasz sfdrakex #9442 üzenetére

    Talán ez lehet, de nem írja, hogy valaha is módosították volna. Defender be van kapcsolva, és nem akarta ismeretelen program módosítani a rendszert. Gondolom ez is hozzájáruláshoz kötött. Ezek szerint viszont másnak nincs ilyen gondja.

    Egyébként a Nortonnal szerintem sincs már semmi gond. Főleg, ha az ember néha más vírusirtókkal is leellenőrzi a rendszerét. Az általam használt Norton 360 pl. sok mindent tud a biztonságon kívül is (egy egyszerűen kezelhető programba összegyúrva a Norton IS, a Ghost és a Systemworks fontosabb funkciói), és nem szekál olyan (főleg biztonsági) kérdésekkel, amelyekre úgysem tudom a választ. A vírusirtó kérdés sokszor egyfajta immans "hitvita". A munkahelyemen a rendszergazdák pl. az NOD-ot szapulták, pedig a munkahelyi gépkeken nem is az van. ;)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák