Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz todie #22323 üzenetére

    Hali!

    Lépje be a BIOS-ba, állítsd alapra (Load BIOS Defaults vagy hasonló), ezt követően a SATA üzemmódot állítsd át AHCI-ra (Általában 3 üzemmód van, IDE/AHCI/RAID), ments el a biost, W7 telepítőről bootolj, ha elérsz ahhoz a részhez, ahol megjelennek a partíciók, ott mindet töröld le, majd hozd létre a kellő számú és méretű partíciót és telepíthetsz.
    (Ha jól vettem ki az írásodból, akkor annak a HDD-nek már mindegy, nincs értékes adat rajta :DDD )

    Ebben az esetben azonban létre fog jönni egy kb 100Megás rejtett partíció, aminek eddig még nem tapasztaltam pozitív hatását, inkább bizonyos esetekben csak "hátrányát", pl el szoktak feledkezni versenyzők, hogy ha partíciómentést készítenek, akkor ezt a rejtett partíciót együtt kell menteni a rendszerpartícióval...
    (Ha nem így jár el valaki, akkor azt nem kell többet visszaállítani, pontosabban visszaállítható, de nem fog indulni a W7)

    Ha ezt a 100megás partíciót ki szeretnéd hagyni, akkor elő kell particionálni a HDD-t. Ha ezt a megoldást választod, akkor EBBEN a topic-ban folytathatjuk a beszélgetést, mert az már nem W7 téma...

    Fire.

    UI: Ez csak arra az esetre értendő, ha csak és kizárólag W7 lesz az OS, nem pedig XP-t és W7-et is szeretnél telepíteni! Az is megoldható, de ott több melóra lesz(lehet) szükség...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz todie #22323 üzenetére

    Hát ha xp meg 7 telepítőt alkalmaztál, akkor a biosban el kellene döntened, hogy milyen módban rakja fel a wint. AHCI vagy IDE. Nem mindegy. Szerintem gyaluld le a teljes vinyót és a win7 telepítővel hozzd újra létre. Meg előtte döntsd el, hogy AHCI vagy IDE módban raokd fel és utána ne változtass rajta.
    Mag írtad sokadikra isemri fel a vinyót. Akkor vagy egy új bios update, vagy a kébeleket cseréld ki egy másikra. Hátha ott a bibi. Vagy a vinyó haldoklik.
    (hasonló problémám volt egy Abit lap + maxtor vinyónál. Amint restart volt, nem volt vinyóm. Pedig volt bios update. Vettem egy Giga lapot és minden jól megy...azóta rack-ben van a vinyó)

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Aktív témák