Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lwolf

    csendes tag

    Üdv!

    Komoly nézetkülönbségem támadt egy Win2000 Server-rel...
    Domainnév: KKSZI.local
    belső IP: 172.16.0.1
    Tűzfalat tettem fel, de lekapcsoltam próbálkozások idejére.

    Friss telepítés, beállítom az Active Directoryt, nagy örömködés, rákötök egy tesztkliens notebookot Windows XP Pro-val. Beállítom az alap Group Policyt és az frankón működik, mert a szerver önmagára érvényesítette a következő újraindításkor!
    Létrehoztam egy Terem9 UO-t, abba bepakoltam a ''tanulo'' usert és még az ''rnote'' tesztgépet is, ennek is beállítottam a saját Group Policyját. Read és Apply jogok kiosztva a GPOra.

    Elindul az XP kliens, beállítom az AD-ben belőtt usernevet, tartomány KKSZI. Ezen morfondírozik kicsit majd közli, hogy üdvözöl KKSZI tartományban és rebootoljak.
    Reboot, bejelentkezek ''Tanulo'' néven, beléptetett, bár elég sokáig tart. Hálózaton látszik a szerver és a fájlmegosztás is, de a GPO nem lett végrehajtva!

    A kliens a logban ilyeneket ír:
    - A számítógép sikeresen csatlakoztatva a következőhöz: domain KKSZI
    reboot utáni log
    - A ''KKSZI :1d'' nevet nem lehet regisztrálni a 172.16.0.4 IP-című kapcsolaton.
    A 172.16.0.1 IP-című számítógép nem engedte, hogy a számítógép átvegye a nevet.
    - A Windows nem tudja megállapítani a felhasználó vagy a számítógép nevét.
    (a megadott tartomány vagy nem létezik, vagy nem lehet csatlakozni hozzá)
    A csoportházirend-feldolgozás megszakadt.

    Ajánlgatja a súgót, meg a gyorslinket a microsoft tudásbázisban, de cseppet sem meglepő módon semmi információ sincs ott. :F
    Ezekután már meg sem lep, hogy a gpresult azt mondja nem tartozik a felhasználóhoz eredőházirend adat... :(

    A szerveren levő logokban semmi hiba nem látszik (az időkiszolgáló kivételével, de az most nem érdekel)

  • lwolf

    csendes tag

    válasz lwolf #1 üzenetére

    A kérdést két órás küzdelem után sikerült megoldani:
    A kliens nem kapta meg a DNS szerver címét DHCP-n keresztül, ezért nem tudta feloldani a \\KKSZI.local címet, és nem tudta tallózni a \\KKSZI.local\SYSVOL mappát... és innentől már érthető miért nem futottak le a scriptek. :))

Új hozzászólás Aktív témák