Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz trisztan94 #9095 üzenetére

    Ennek a Jekyllnek én egyedül abban az esetben látom értelmét, ha valaki folyamatosan nagy mennyiségű tartalmat tol ki az oldalára és nem akar wysiwyg szerkesztővel szenvedni. Ráadásul ruby alapú ami azért nincs mindenhol.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trisztan94 #9095 üzenetére

    Igen, tudom, mire való a Jekyll, mert párszor belinkelted, szerintem többen is megnéztük. Statikus oldalak legenerálására való.
    Olvasd el még egyszer a kérdését, azt kérdezte, most mit tanuljon, ami hasznos, nem azt, hogy miben tudna a leggyorsabban blogolni (ergo szerintem te értetted félre a mondandóját). Tehát fejleszteni szeretné magát. Ebben meg túl sokat nem segít a Jekyll. Biztos jól használható egy spórolós - akár saját - szerveren, ahol még PHP és MySQL sem fut, erőforrás igen csekély, és csupán HTML-oldalakat tud valaki kiszolgálni, vagy valami tényleg egyszerű bemutatkozó oldalhoz, esetleg olyan jellegűhöz, mint a GitHub oldalak (amire használják), ahol a többmillió oldalnál már nagyon nem mindegy az erőforrás-használat, meg úgyis ritkán van update-elve, plusz dinamikus tartalom nem nagyon generálódik belőle megjelenítéskor, de normál környezetben (de akár osztott tárhelyen, ahol eleve van PHP, MySQL), főleg munka céljára túl sok lehetőséget nem kínál. A lényeg: ha valaki nagyon tudja, hogy tényleg ez kell neki, mert valamilyen okból meg van kötve a keze, használja, de amíg valaki fontos dolgokat akar tanulni, elmélyíteni a tudását, addig szerintem teljesen felesleges a használata. Nem elvenni akarom a kedvedet, csak reagáltam a kolléga kérdésére, amire sztem ez a Jekyll most nem jó tanács.

    "PHP-ba annyira nem ment még bele, és ha az ember nem akar CMS-ezni, de mégis blogolni akar, akkor ez a legjobb választás."
    Szerintem ha csak az írások megjelentetése a cél, addig jó választás egy blog.hu-jellegű aloldal átmeneti használata is. ;] Ahhoz meg aztán Ruby sem kell.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák