Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trisztan94 #10540 üzenetére

    "Én általában nem akarom, hogy egy esemény bekövetkeztekor (maradjuk most a színezési példánál) a szülő elemre is kihatással legyen az, ezért szoktam mindig return:false;-ot alkalmazni."
    Ez így nagyjából helyénvaló is, a leggyakoribb eset az, hogy az ember kifejezetten a klikkelt elem kattintására akar reagálni, és nem akarja, hogy az adott klikkelés kihatással legyen annak "környezetére" is, de mint a példából látható, előfordulhat olyan eset, aminél szükség lehet ilyesmire is, ha egy szülő click eseményére szintén feliratkoztunk egy eseménykezelővel.
    Az eredeti példában szintén nem indokolta nagyon semmi, hogy felszivárogjon az esemény, úgyhogy lehetett volna return false-t is alkalmazni, de teljesen jó a javasolt event.preventDefault() is, tulajdonképpen én arra a részére akartam reagálni, hogy a kettő között nincs "jobb és egyszerűbb" reláció, esete válogatja, melyikre van szükség. A return false;-ra rászokni mondjuk annyiból talán "jobb", hogy így nem szembesülünk nem várt anomáliákkal (mint például hogy egy szülő eseménykezelőjére is kihatással van egy klikkelés, és nem értjük, egy adott elem klikkelése miért változtatott mondjuk másik elemet is), és teljesen egyértelmű, hogy csak az adott klikkelt elem kattintás-eseményére fogunk reagálni, és annak nincsenek "mellékhatásai".

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák