Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cariddi

    csendes tag

    válasz Vyndree #1221 üzenetére

    Annyira unalmas már ez a "nem arra van kitalálva" szöveg. Ha száguldozni akarok, akkor nem veszek Trabantot, mert az "nem arra van". Persze, a Ferrari inkább "arra van", csak az "picit" drágább, és mint ahogy az előző hozzászólásomat kezdtem, most még egyszer leírom: ha nem számítana a pénz, akkor nem lenne dilemma sem. Sokcsillió pénzért tényleg olyan és annyiféle kütyüt lehetne venni, amivel minden efféle igényemet ki tudnám elégíteni, de sajnos nem rendelkezem sokcsillió pénzzel, de még az egymilliomod részével sem. Tehát muszáj kompromisszumot kötni, az igények figyelembe vételével.

    Az okostelefonoktól pedig a hideg futkározik a hátamon, ha van vmi, ami parasztvakítás, az az okostelefon (az Androiddal karöltve):

    1. Csak telefonáláshoz túl nagy és túl drága, felesleges.
    2. Videózáshoz, navigáláshoz, játékhoz viszont túl kicsi a kijelzője.
    3. Aminek már nagyobb a kijelzője, az meg már indokolatlanul drága és nagy.
    4. Wifi vagy 3G nélkül semmit nem ér, tehát megint feleslegesen drága.
    5. Csak fészbúk és twitterezéshez megint feleslegesen drága.
    6. Android-ot már nem is minősítem...
    7. Az "almás" gépeket meg tényleg hagyjuk...

    A fentiekből is kitűnik, ha már okostelefonra adod a fejed, akkor is kell kompromisszumot kötni.

    Ha pedig nem csak 1 db kütyüvel oldanám meg a dolgot, hanem funkciónként 1-1-gyel, még többe kerülne, mint az ájped, ami szintén egy kalap s*ar, 1 hét alatt megunható.

    Amúgy az 5"-os kijelző pl. egy olyan kompromisszum a nagyság terén, ami szerintem vállalható, és értelmesnek tűnik. A Navigáció-ra ez talán a legoptimálisabb, ennél nagyobb már felesleges lenne. Videózni igen is lehet rajta, pl. tömegközlekedési eszközön teljesen megfelelő, se nem túl nagy, se nem túl kicsi. Mondjuk sima netezésre már necces, de egy kis fészbúkolásra, vagy gyors email olvasásra már teljesen elég, ebookhoz is elegendő lenne. Telefonálni meg bőven elég egy kisebb kütyü, ami állandóan a zsebünkben van és nem kényelmetlen, ezt pedig bele lehet tenni pl. egy hátizsákba, vagy táskába, és ha kell, gyorsan előkapható. Nem én találtam ki most a spanyol viaszt, erre van a Tablet-et, csak az meg már bizonyos dolgokra nagy (és drága).

    Az egyetlen baj pl. ezzel az X960BT-vel az alatta lévő hardverrel van. Nem értem, hogy miért nem lehetne mondjuk egy 1GHz-es procit és 512 RAM-ot beletenni az 5"-os 800x480-as kijelző mellé egy kis 3D-s támogatással (pl. Mali400) és esetleg wifivel. Szerintem az árát ki lehetne hozni mondjuk max. 35-40ezerből, ami nem lenne konkurenciája még a nagyobb, de gagyibb Tab-oknak, amik 50-nél kezdődnek, de szerintem simán megvennék azok, akik már kiadtak rá 25ezret, én legalábbis simán áldoznék rá plussz ennyit az erősebb hardver miatt.

    De hát egyelőre ez van, talán olvassák ezt a gyártónál is, és néha olykor tehetnének egy kis szívességet a felhasználók felé is. Addig is navira tökéletes, a videókat pedig konvertálom serényen.

Új hozzászólás Aktív témák