Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kammler

    senior tag

    válasz Luc22 #1893 üzenetére

    Most vagyok NordVPN tesztelésben. Meglehetősen gyors. Persze a távolabbiaknál nagyok a pingek, de kb. 25-30 Mbit mindenhol megvolt. A youtube HD simán jött. De sokszor van 40-80 Mbit is. Csak szerintem az a baj, hogy nagyon dinamikusan változhat. Lehet egy perc múlva csak fele. A saját protokolljukkal nagyon gyorsan csatlakozik. Azt állítják azzal nagyon gyors is, de szerintem UDP-vel jóval gyorsabb. Vannak aztán speckó szervereik. Pl; double VPN, két VPN szerveren bújtat át mindent. Totál összekutyulja a forgalmat, elvileg... azt visszafejteni nemigen lehet. Onion over VPN. Na ez nálam alig működött, VPN mellett még a tor hálózaton is átküldi. Aztán van olyan, hogy obfuscated servers, ez nagyon jó át tud menni a tűzfalakon. Állítólag ez még Kínából is működik. Úgy láttatja a forgalmat, mintha nem VPN volna, de persze az valójában. Azt hiszem ezt csinálja. Aztán P2P serverek. Na, nem tudom ezt hogy értik. Illetve tudom, csak pl. ha vuze-al torrentezek VPN-en át, működik, csak kb 70kbyte-al. Ha kikapcsolom a VPN-t, és a SOCKS szerverüket beállítom a vuze-ba, akkor oké, jött a torrent mint a barom. Viszont akkor a gépre meg nem tudok VPN-t kapcsolni, mert újra lelassul. Van neki chrome kiegészítőjük, azt bekapcsolhatom, de az meg csak a chrome forgalmát terelni VPN-re akkor, nem a teljes gépét. De ez a SOCSK szerverük se az igazi. Dobálja a authentication failed hibákat. Maga csak a rendes VPN része szerintem jó. Nem próbáltam, de netflix-el működik állítólag, de még felsoroltak néhány ilyen hulu, meg mittudomén mit. Illetve aki tutira akarna menni, kaphat tőlük egy fix IP-t, azt tuti nem szúrják ki, hogy VPN. Egy gond van vele, előfizun felül még 20 ezer ft ára euró vagy dollár...
    Aztán néha a desktop app akarja, hogy újra jelentkezzek be. Captcha...válasszam ki a hajókat a képekről. Ez a mániája. Első évre most asszem valami 18 ezer. Másodiktól 29 ezer. Kicsit sok...
    Én telón böktem rá, hogy akkor egy év 18 ezer. De ez úgy van, hogy elkéri a kártya adatokat, illetve én google pay-en keresztül csináltam, ott azt írta, hogy oké, február 9 előtt lemondhatom, előtte szólnak, addig nem kell fizetni. Utána megterheli a kártyám. Azt látom, hogy rohadt nagy, és komplex infrastruktúrájuk van. Ennél nem hiszem, hogy minőségre jobb lesz a NordVPN. Rosszabb ne legyen. Az airvn nálam fele ilyen jó nem volt. Annak az az előnye, hogy még két napot is lehet fizetni. Ha amúgy nem kell, de hirtelen kicsit mégis.
    Ja a NordVPN telós appja az stabil, csak ott meg nem lehet nagyon részletesen kiválasztani milyen szervert akarsz. Csak azt, hogy pl. Albánia. De azon belül az asztali appba látszik, hogy van 25 szerver. A telón nem, így aztán ő választ egyet. Ami nem mindig a legjobb gyorsaság szempontjából. Az asztalin se érdemes a quick connect-et használni.

Új hozzászólás Aktív témák