Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • djadji

    senior tag

    válasz Prego #1162 üzenetére

    Nem rossz, csak rövid. Igaz lehetne írni sok1000 oldalt..
    Egy észrevétel:a vízhet nem azért rakunk alkoholt hogy jobban vigye a hőt.. hanem hogy ne algásodjon.. (én legalábbis ezért teszem bele..)

    http://djadji.fw.hu

  • OC

    őstag

    válasz Prego #1162 üzenetére

    Szia!

    Nos egyrészt jó látni, hogy faglalkozik valaki leírás készítésével. Viszont a cikk hemzseg a régi, helytelen információk által berögződöt hibáktól, amiket végre elkéne már felejteni. A rendezettség igénye nélkül:

    A cél az, hogy az átfolyó víz a lehető legnagyobb felületen érintkezzen a blokkal, de úgy, hogy ne gátolja nagymértékben annak folyását. Ez ebben a formában nem igaz, nem csak felület kérdése az egész.

    A Thermaltake Volcano különös megoldása: a hűtőfolyadék a hőcsövekben kering
    A hőcsövekben a víz-gáz halmazállapot változás segítségével történk a hőelvonás, a közeg áramoltatása. A TT megoldása pedig tudtommal egy herélt vízhőradi, ami a blokkra van rögzítve. Sz@rt sem ér, de ez most mindegy.

    a szivattyúnak meg kell küzdenie a szintkülönbségekkel is
    Zárt rendszerű vízhűtés esetén ez csak a feltöltés idejére igaz. A szállítómagasság pedig azért fontos inkább, mert ez egyenesen arányos a szivattyú által maximálisan kifejteteni képes nyomással (na ezt megaszontam, de majd Reset Elek javít :D ), ami az ellenállások leküzdése szempontjából fontos.

    Ha túl lassan kering a víz, akkor nem hatékonya hűtés, ha pedig túl sok, akkor viszont nem képes felvenni az összes hőt az alkatrészekből.
    Ez így butaság, volt róla már itt sokszor szó. Itt megjegyezném, hogy korrekt képet egy szivattyúról a szállítómagasság és a vízszállítás együttes vizsgálatával kapunk. Ha több ponton megnézzük, hogy adott szállítómagasáághoz mkkora vízszállítás tartozik, a pontokat pedig összekötjük, akkor a szivattyú jelleggörbéjét kapjuk.
    Ebből ''pontosan'' leolvasható értékeink lesznek.

    A hűtőfolyadékra már reagáltak előttem...

    Remélem finom voltam. :U

Aktív témák