Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cseneles

    őstag

    válasz Weareus #47635 üzenetére

    Beszéltünk már róla, elméletileg most ez a legjobb venti a piacon radira annak ellenére h a légnyomása amit feltüntet a gyártó nekem kissé nem kielégítő vagy a többi gyártó hazudik ezekben az értékekben. Az EK vardarnak is nagy a marketingje de az életbe nem vennék, hangos és teljesítménye magas fordulaton van. nekem teljesítmény 1100RPM-en kell max, ezt még a fülem elviseli egy átlagos ventitől is :)

    Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Weareus #47635 üzenetére

    1 - Mivel a nevezéktanra nincs szabvány, ezért gyártója válogatja mit hogy nevez. Mo-Ra egy külön kategória és leginkább azért van nevesítve a dolog, mert abból lehetett? csak magát a radiátort is kapni, mindenféle keret vagy rögzítés nélkül. A hagyományos radik mindkét oldalról ventizhetőek, mert ugyanezen furatokkal van megoldva a rögzítésük is.

    2 - Minimális. A "hagyományos" U kialakításúakban is annyira párhuzamosítva van az áramlás, főleg a vastagabbaknál, hogy nincs értelme az áramlásból adódó hőátadás-romlással kalkulálni. Ezt tipikusan azzal kompenzálják, hogy az átvezető-csatornák disznómód vékonyak:

    Nagyítás

    A vizet meg nem hűti jobban vissza, mert akkor a vezérlés csökkenti a ventik fordulatát. Az ideális az, ha az egész radiátorban közel egyforma a vízhőmérséklet. Persze vannak speciális esetek, de ebbe nincs sok értelme belemenni. Azok és az egyéb különbségek csak azoknak a bolondoknak valók, akik a puszta hűtésen és esztétikumon túl is foglalkozni akarnak a vízhűtéssel, de ehhez kell egy bő 50-80k-t még betolni plusszba mérés- és vezérléstechnikára. Az már ott egy másfajta játék.

    Valahol itt a topicban felvázoltam már korábban 1-2 ilyen különleges esetet, de a hétköznapi gyakorlatban az ember tesz a hatásfokra, inkább vesz +4-5k-ért egyel nagyobb radiátort. 80-100k-nál az már nem pénz, cserébe spórol a vezérlésen.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák