Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz Formaster #45994 üzenetére

    Én a vga-k hangja miatt cseppentem bele a vízbe, 2 db refhűtős hd 7970 játèkok alatt hangban azért verte az orosz rakéta porszívót és ez nem vicc. Jött a mora, jött a d5, és érdekes módon utána már a procihűtőt is hangosnak találtam, pedig a lapkán egy Noctua D14-es csücsült 1 szem ventivel, leszabályozva, ami azért koránt sem hangos. Naná, hogy a proci is vizet kapott, a leszabályozott venti meg átkerült a tápra (mert azon még hangosabb venti volt...). Utolsó felállásban ez az egy szem légkavaró volt az egyetlen zajforrás, a morán lèvő sylverstone ventik max hétvégén ha beüzemelődtek a több órás játéküzem miatt. Szóval végül két permanens zajforrás maradt: a tápventi és a vinyó, e kettő közül az utóbbi bőven hangosabb volt (!). Szóval lehet nagyon csendes (szinte néma) rendszert vízzel, persze ha a tuning a cél, akkor a radit is érdemes megküldeni jóféle ventikkel, de itt is igaz: ha nagyobb a radi, nagyobb lesz a csend is ugyanolyan túlhajtás/beállítás mellett.

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • DigitXT

    félisten

    válasz Formaster #45994 üzenetére

    Ott valami el van cseszve, ha csobog a vízhűtés... Az régen rossz.:R
    Szivattyúzajt sem kell túlmisztifikálni. Meg kell venni egy D5-öt, szépen
    leválasztani, leszabályozni, mindjárt nem lesz hangosabb egy ventinél...

    Nálam konkrétan az LCD TV tápja a leghangosabb, karöltve az UPS-em
    trafójával, pedig megy 4 db venti (3V-on:D), azokból semmit nem hallani.

    Ja és két szivattyú is, amiből az egyik a hírhedten zajos DDC, de azt se
    hallom most, mert le van szabályozva + szivacson ül: csobogás? Ugyan.
    Jah, ha feltekerem a szivattyúkat, és 2-3x akkora térfogatáramot zavarok
    át a kis tartályon, akkor tud csobogni, de miért csesznék ki magammal?

    Szerk: egyébként egy FULL víznél nem kell venti a házba. A tápban van
    egyedül nekem, de az is passzív bizonyos terhelésig / hőmérsékletig.:B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák