Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Raptor 666

    tag

    Sziasztok!

    Milyen vízhűtést ajánlatok a következő konfignak?

    alaplap: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
    proci: AMD Phenom II 965 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
    memória: 2xKINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz

    Videokari egyenlőre integrált, 1 hónapon belül viszont HD 5870 lesz.

    Húzni valószínűleg fogom a rendszert, illetve a keret max 50k. Remélem megoldható ezen kereten belül :)

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz shteer #29470 üzenetére

    Egyenlőre még nem akarok a vga-ra rakni, az gyárival menne, amíg lesz rá pénzem, hogy cseréljem. természetesen addig húzás sem lesz. viszont olyan rendszert akarok már most építeni, ami a jövőre nézve bírni fogja, tehát csak egy videokari blokkot kell beleépítenem, és semmi mást nem kell cserélnem.

    Ilyen tekintetben tudnál ajánlani valami jó, és időtálló vízhűtést? Jelenleg nekem most Ordasi blokkokkal és hűtővel, illetve Lada fűtőradiátora lett átalakítva radiátorrá - van a gépben, de biztos vagyok benne, hogy az új proci evvel a rendszerrel megsülne :)

    A házam chieftec dragon torony, 5 venti van beállítva a konstans szellőztetésre (persze minimum fordulatszámon, hogy ne legyen hangja egyáltalán) - szóval evvel nem lenne gond.

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29467 üzenetére

    hehe köszi, az előző hszemben kifejtettem, hogyhogyan gondoltam, tudom az eredetiben nem rendesen írtam le. :W Bocsi, de még nem voltam pontosan tisztában az árakkal :)

    Ha az új infókkal együtt tudsz valamit ajánlani azt megköszönném :R

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29479 üzenetére

    A pumpámra az van írva, hogy "powered by EHEIM, HPPS 12V, Innovatek HighPowerPumpSystem" (szerk: találtam linket hozzá :) Innovatek Eheim HPPS) ezen kívül nem tudok sokat mondani. Ph-ról vettem vagy 1-2 éve, de nem emlékszem már rá :D sürgős volt a dolog, mert az ordasi pumpa tönkrement. Kiegyenlítőtartály is saját gyártmány: Kézkrémes doboz, alján 2 luk fúrva :D ha részletesebben is érdkele, akkor tölthetek fel képeket :D elég csúnya, de vicces :C Szóval, hogy őszinte legyek egy igen masszív cserén gondolkoztam, mivel ez egy kicsit túúúl házi gyártmány, illetve az ordasi blokkoknak a kivezető nyílásai nem tetszenek. igen nehéz megoldanom, hogy ne szivárogjon egyáltalán a víz, mivel nem kónikus.

    Szóval vélemény? :DD

    Szerk.: ne haragudj, csak a munkám miatt nem tudok túl sokat ne közelben ülni, ilyenkor érek mindig haza :O Délelőtt meg suli, szóval komplikált az azonnali válaszom :))

    [ Szerkesztve ]

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29489 üzenetére

    Hmm. K.mamut blokkjai nekem is tetszenek, kérek tőle árajánlatot, kíváncsi vagyok mennyiből tudom megúszni a vga hűtéssel együtt. Alaplapi chipsetre én is szeretnék tenni, illetve a FET blokkról meg fogalmam sincs, hogy micsoda, eszik-e vagy isszák :D A csövekről köszönöm az ajánlatot, mert avval nagyon sokat szenvedtem, hogy az OBI-ban vett kertészeti csövet törés mentesen oldjam meg a házban :)
    Radiból milyet ajánlanál? Igazából azt szeretném, ha ventik nélkül passzívan menne, de erre nem látok sok esélyt. Ironhead vödrös megoldása veszettül tetszik, csak sajnos így sincs hely a szobámban, szóval nekem az a lehetőség kiesik, pedig nagyon szimpatikus.
    Milyenek azok a HF-es csatik? MEg a másik, hogy k.mamutnál sem értem, hogy a felfogatás hogyan megy, de hát nem nagyon dolgozok ilyen dolgokkal :) 2-3 évente egyszer, amikor vízhűtést, avagy valamit a lakásban cserélek.
    Illetve még a folyadékról érdeklődnék. Az jó, ha a pcvízhűtés.hu-ról rendelem meg az Innovatek készre kevert terméket, higítom egy kis deszt vízzel, illetve korr gátlót teszek hozzá? avagy inkább 2l innovatek és annyi?

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29494 üzenetére

    Kaptam K. Mammut -tól ajánlatot. Egyértelmű, hog yőt választom :C ha radit is csinál, úgy azt is tőle fogom megvenni, meg valőszínűleg a kiegyenlítő tartály is így lesz megoldva. a blokkok amik tuti lesznek az alaplapi északi blokk, illetve cpu blokk. namármost. Az ő csatlakozóira is megy a HF csati? mert akkor megrendelem azokat is :)

    A FET-ekre nem lehet valahogy ráerőszakolni valami féle hűtést? Vízzel természetesen. (egyébként maguk a FET-ek mire valók, és hol helyezkednek el?)

    A vödrös módszer azért nem működhet nálam, mert így is alig férek el a szobámban, atán meg még egy vödör plussz... hmm akkor távolugorhatnék az ágyamba :P

    Az álmod fenomenális :D nagyon kíváncsi lettem volna rá! Hihetetlen ötlet :D

    A subcoolingos szett az ugrott az tuti. Max a radi jönne onnan mostmár :D

    A folyadékról meg azt olvastam, hogy nemárt az a korrodálódást gátló folyadék, de ha mind1, akkor inkább nem költök súlyos forintokat arra :D A jhelenlegi rendszerem egyébként csak sime fagyállóval illetve deszt vízzel megy... kicsit büdös volt mikor szivárgott, meg lemarta a festéket a házam aljáról, szidtam is, de nem volt hangulatom cserélni...

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz Tikakukac #29516 üzenetére

    Szia! Neked is szeretném figyelmedbe ajánlani K. mammut hirdetését. Nem csak a blokkok fantasztikus minősége miatt, de egy fórum kolléga ott ismertette ugyanúgy extrém elképzelését, és megoldását is vízhűtésével kapcsolatban, mely véleményem szerint a pénztárca kímélő mivolta miatt, illetve hatékonysága révén szerintem az egyik legjobb megoldás, ha van rá elég helyed a géped mellett. Sajnos nekem ez a hely nem adatik meg, így nem tudom megvalósítani, de, ha te be tudsz üzemelni egy hűtőt a géped mellett, akkor inkább ajánlanám eme másik módszert, mely gyakorlatban már működő képes :C

    Le a kalappal a kitaláló előtt, szerintem nagyon kreatív volt Ironhead.

    Itt a link:

    X Blokkok Vízhűtéshez

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29507 üzenetére

    Sajnos nem tudok most képet linkelni, mert nem találom a telefonomhoz a kábelt, a rendes fényképezőgépet meg elvitte öscém külföldre. Ha megtalálom a gépet, akkor mutatok pár képet e jelenlegi radimról, meg kiegyenlítő tartályomról :D

    Köszönöm a FET-ekről szóló tájékoztatót :) Megpróbálom kiokkulálni mjad, hogy a gigabyte lapra hogyan szerelhető hűtés rájuk, ha melegednének nagyon.

    Szép nagy Radid van, de sztem nekem a mo-ra 2 egy kicsit drága lesz egyenlőre, valami barátibb megoldást próbálok találni. (kéne 1 nm plussz a lakáshoz és mehetne a vödör! :D)

    Meglátom, hogyan fogom megoldani, most várom K. mammut válaszát egyenlőre :)

    Köszönöm szépen a segítségedet! Legalább egy kicsit másképp fogok nézni a dolgokra, nem úgy, hogy egy elismert gyár kész szettjét vegyem meg borsos árért, mikor egy kis gondolkodás meg PH és máris megvan a jobb és olcsóbb rendszer :D

    Szerk: Tikakukac: hehe az aquárium vicces lenne egy olyan megoldással, hogy raksz belülre egy elválasztó üveglapot, rendeszen leszigetelve természetesen, és míg az első és látható részben úszkálnak a halak, pöpec kis vizi növényekkel van tele, addig a hátsó részben zakatol a pumpa, és így egy szép kis díszletet adva a szobához, ugyanakkor a vízhűtéshez is segítség. (igaz nem tudom, hogy mennyire a halaknak a jég-akku hatása, illetve a komolyabb hűtés, ha netalán rászorul a rendszer ;] )
    De megértelek, ami már szép és jó és igényes, azt nem kell elrontani egy háztartási cuccal :D

    [ Szerkesztve ]

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz fsb1000 #29527 üzenetére

    Avval nem vagyok tisztában, de már asszem írtak rá választ. én csak az eredményeket néztem róla, és azok elég jók.

    A másik:
    Nebancsa: eldöntöttem végre. Vödrös megoldás lesz, megy a mélynyomó helyére a vödör, a mélynyomó meg hmm.. valahol neki is lessz helye ^^

    Addig fúrt bent a kukac és gondolkodtam rajta, hogy végül úgy döntöttem, nem akarok radira áldozni. A víz forgatását a jelenlegi pumpámmal fogom megoldani, mert nem akarok újat beszerezni. Visszaömlő cső felülre megy, a beszívó pedig megy az aljába. Evvel megúszom a kiegyenlítő tartályt is, ami megint csak belekerülne egy-két forintba. Ha ügyesen ki tudom fúrni a ház hátulját, akkor rádobok egy gumi gyűrűt, és ott vezetm ki a csöveket, a pci blokkok mellett. Gyakorlatilag venti akkor így a hűtőrendszerre egyáltalán nem kell ^^

    2 Házhűtő meg fog maradni, az esetleges egyéb alkatrészek hűtéséhez, de a chieftec torony egyébként is szellőzik.

    Már csak a folyadékkal vagyok gondban, milyen összetételben kéne kevernem, hogy ne algásodjon. Kb. 20 liter vízről van szó ugyebár. deszt. víz az legalább olcsó, viszont mennyi hűtővíz kell?

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz fsb1000 #29533 üzenetére

    Köszönöm :R

    A pénz amit megtakarítok a radin, illetve az új kiegyenlítőn bőven elég lesz a folyadék fedezésére, szóval nem fogok elhasalni a 2 litertől sem :)
    Már nagyon várom az új rendszerem, meg az új hűtést :C Fogok vele pöcsölni, mire rendesen összeáll, de ha jó lesz, akkor neagyon megéri.

    Ami még érdekelne, hogy mindenféleképpen olyan folyadék kellene, aminek nincs szaga. Mert akármennyire is zárt a vödör, szagok tudnak kijönni belőle, és a jelenlegimmel az a legnagyobb bajom, hogy a hűtővíz rettentően büdös. Esetleg tudtok valamilyen szagtalan cuccot ajánlani, ami működőképes is?

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz lpc #29546 üzenetére

    Ironhead adta az ötletet k.mammut topikjápan, le is tesztelte, és jól működőnek tűnik. A benzin tartály is jó ötlet, csak ott a szigetelést, illetve a csövek bevezetését, anélkül, hogy hosszab távon por kerülne bele nehezebb megoldanom. Műanyagot könnyen tudok kezelni, míg fémnél már vannak problémák. A másik, a belsejében nem látom, hogy mennyire koszolódik a vizem, ha kinyitom a fedelét.
    20 liter víz 1-2 óra játék után nem tud 'felmelegedni'. Ahhoz hosszabb ideig kell, hogy folyamatosan járjon a rendszer, akkor meg idézve Ironhead-et 1-2 jégakku és meg is van oldva :)

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz kenesei1982 #29550 üzenetére

    az én radiátorom egy lada utastér fűtőradija ^^ eddig nagyon jól szuperált, 2x8 cm-es venti fut rajta, totál minimumon, de nem tudom mire lenne képes, ha nagyon hőleadő rendszerre van kötve. Képet felrakok még ma vagy holnap az enyémről. barbár munka, de működik ;)

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29548 üzenetére

    A vga-ra a dolog folyamatban van, képeket, amit találtam küldtem neki, úgyhogy most megy a centizés :D Szerintem fog tuni csinálni.

    A vödörről: ha már a vödrös módszert alkalmazom, akkor a radit teljesen ki akarom venni a rendszerből (hiszen pénz takarékos és működőképesrenszeren dolgozom, és akkor minek belerakni még függő és ráadásul nagy komponenst (vödör teli vízzel), ha radit mindenféleképpen akarok benne hagyni). Ráadásul akkor a kiegyenlítő tartály is benne kéne, hogy legyen, azt is cserélnem kéne, mert a teljes légtelenítése nem a legjobb, szóval az sok pénz és macera lenne fölöslegesen. A tervem az, hogy 2 cső megy a vödörbe --> kiegyenlítő tartályként is funkcionál --> szívócső alulra fixálva, a visszajövő víz pedig a tetejére engedve, persze a cső is benne a vízben, hogy n keltsen kül buborékokat. A pumpa pedig maradna ez az Eheim száraz pumpa, de lehet, hogy állítok a teljesítményén ;] A másik, hogy a jelenlegi radimbó, csak kín keserves munka árán tudom kikergetni a buborékokat. Szóval ez biztosan repül.

    Szerk: ma vagy holnap jönnek meg a hardverek, szóval nagyon várom a hűtést mostmár :D
    Suli és meló mellett nem tudom, hogy mennyi időm lesz hétvége előtt összedobni, de hétvégére tuti elkészül a vödör is, szóval akkor már lehetnek akár eredmények is :C

    [ Szerkesztve ]

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29569 üzenetére

    Itt van az én régi radim és kiegyenlítőtartályom:

    kiegyenlítő tartály:

    És a kettő együtt a gépemen:

    A képek telefonnal készültek, szóval minőségben nema legjobbak, de legalább látszódik a lényeg. szépségben nagyon hátul van, de anyag költségben verhetetlen! ;]

    Nemsokára meglesz az új. Vödröt még mindig nem találtam megfelelőt. Amik vannak, az mind nagyon gagyi, vagy nem zár jól :W
    Viszont a víz meg a hűtőfolyadék már megvan legalább, a fúró is , amivel a házat, illetve a vödröt igényeimnek megfelelően formálhatom :C

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz nebancsa #29609 üzenetére

    hehe :DDD

    Mindenesetre az egyész a kukában végezte, kivéve a blokkok, amiket eladok. Jelenleg várom k.mammut blokkjait, sztem pár nap és az is meglesz. Majd rakok fel képet a vödörről. Sztem rakok rá valami dizájnt is, mert anélkül nem az igazi :P

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

  • Raptor 666

    tag

    válasz gezatata #29611 üzenetére

    Igen valami hasonlóban gondolkoztam én is :) De még nem volt időm utánanézni, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb. Majd hétvégén ;)

    "Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

Aktív témák