Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#2601) bim válasza Simi121 (#2600) üzenetére

bim
(veterán)

csatlakozom t-shirt kolégához a hőmérővel kapcsolatban. az NB. hőfokát kézrátéttel ellenörzöm mindig .ez a teszt eddig bevált . az asus P4C800-on nekem is passziv volt és 2 ora farcry meg D3 után megfogtam és az ujjlenyomatomat közvetlen az asus feliraton rögzitette:DDDamugy minden hőfok rendben volt de mégis gépelésnél egy-két napig nam tudtam azt az ujjamat használni.:O

(#2602) Router válasza Simi121 (#2600) üzenetére

Router
(őstag)

azon mi van i865/875?

www.reballing.hu/forum

(#2603) bim válasza Router (#2599) üzenetére

bim
(veterán)

BIZTOS HOGY ATTOL!!!!!!!!!PROCI KÖRÜLI FESSZSTABOK ÉS KONDIKRA LEVEGŐT FELTÉTLENÜL!!!!

simi:IS-7 865pe

(#2604) asturel válasza bim (#2603) üzenetére

asturel
(őstag)

szerintem kondikra nem kell csak a feszstab ic-kre.. enis beallitottam egy 8cm-esventit 5Vra oda szepen.. es lam 10 fokot lezuhant.. mivel csak 1ventis tapom van :D
nekem 1 venti van a hazamba a 9800omon..de azse sokaig :D

(#2605) Viewsonic válasza szutyok111 (#2593) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

Én lehet eladom az enyémet :

1.kép : Bővebben: link
2.kép :Bővebben: link
3.kép :Bővebben: link
4.kép : Bővebben: link

Ha kell még kép akkor holnap rakok fel

A rendszerbe van 3db Zalman blokk+radi+hydor pumpa+Ako termosztátor+tartály+ a kiegészítők!
Mennyi pénzed volna rá?

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#2606) bim válasza asturel (#2604) üzenetére

bim
(veterán)

:C:C:C nekem kettő 92mm zalman van .az egyik szemben a másik ferdén kicsit a ramot is hütve.és mind a kettő fujja az NB.-t is:DD

(#2607) bim válasza Viewsonic (#2605) üzenetére

bim
(veterán)

az NB.hütőröl dobnál egy totál közelit amin látszik a lefogatás jol?:U
és mennyibe fájna ? ha nem vagyok indiszkrét:F

(#2608) Simi121 válasza Router (#2602) üzenetére

Simi121
(aktív tag)

Úgy 20 perce lekapcsoltam a ventiket. Jelenleg az alaplap 45 a vinyo 39 fokos. Mindenki vonja le a következtetést. Én úgy gondolom igaz, hogy a proci-vga-nb a legnagyobb hőforás egy számitógépben de azért van ott még bőven hőforrás amit azért nem árt hűteni. Szerintem a legjobb megoldás a víz és a léghűtés együtes alklalmazása. Meg kell találni a megfelelő kompromiszumut, legyen megfelelőn halk és hatékony a hűtés. A lap 865-ös de nagyon frankó és megy rajata a PAT.

Simi

(#2609) Viewsonic válasza bim (#2607) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

figy per pill az irodánkba csücsülök és a gépem otthon van amugy már más alaplapom van szal nemtok sokkal közelebbit! :DDD

Zalman van rajta is felraktam elég 1xerűen fogta mint az állat :D
Mennyibe fájna miis? elsősorban kompletten szeretném eladni amit még kihagytam,hogy van még hozzá 4+db 17cm es fémventi amit az AKO termosztátor vezérel :)

(#2610) bim válasza Simi121 (#2608) üzenetére

bim
(veterán)

most nézem hogy nem is te kérdezted a lapot , hanem a tiedet kérdezték:B

(#2611) Router

Router
(őstag)

Hi emberek csinálok még egy tápot a gépembe!
Terv: bemenő fesz 12V egy molex tápcsatlakozón keresztül
kimenő: 8V/5V és ezek fix feszültségek lesznek tehát mindíg ugyanakkora áramot kapnak a ventik, lesz vagy 5/6 kivezetése azt még nem döntöttem el hogy külön külön vagy egybe lehessen kapcsolgatni hogy 5 vagy 8Voltot kapjanak a ventik és mindezt beletolom egy plexidobozba vagy 3,5 vagy 5,25-ös helyre!

www.reballing.hu/forum

(#2612) Router válasza Simi121 (#2608) üzenetére

Router
(őstag)

nekem is megy a PAT csak jobban visszafogja a rendszert mintha be se lenne kapcsolva ugyanis ha bekapcsolom akkor leszabályozza a RAMot 300 MHz-re és ettől valami iszonyú lassú lesz a cucc ja és mindezt 3GHz-n ha visszaveszem 2,66-ra PATtal akkor meg asszem 260-on mennek a ramok!

www.reballing.hu/forum

(#2613) Viewsonic válasza asturel (#2604) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

És a tápodba 1venti sincs ?:DDD

(#2614) asturel válasza Router (#2611) üzenetére

asturel
(őstag)

elso szavaidbol ugyvettem ki hogy 1 enermax clonot csinalsz :D :D
en szerintem amugy az nb-t meri.. mivel mikor en levettem a chipsetrol a bordat kapasbo 7-8 fokot ugrot.. azota igyvan
amugy 9800 refhutesnel 1 akarmien szar blokk is jobb nem ?
ya de a tapba van 1 venti ami 6Von megy :D :D ledes venti raadasul :)

[Szerkesztve]

(#2615) bim válasza Router (#2612) üzenetére

bim
(veterán)

akkor valamit nem jol csinálsz, vagy bedölsz a cpu-z nek ami ilyenkor hibásan irja ki a ram értéket +5/4-et is odabigyeszti. sebességnél nőnie kell 500-100 pontot ha mükszik a pat

(#2616) Mike 32 válasza Viewsonic (#2613) üzenetére

Mike 32
(aktív tag)

egyébkén még mindig nem közölted hogy mennyi a cucc

Kerti butorok eladók, 3D munkáin http://www.renderosity.com/mod/gallery/browse.php?user_id=335454

(#2617) bim válasza Viewsonic (#2609) üzenetére

bim
(veterán)

jol látom hogy nincs benne radi?a nagy viztömeg a hőleado?:))

(#2618) pjtr

pjtr
(aktív tag)

sziasztok!

Nagy örömmel olvasgatom a hozzászólásaitokat!:)
Szeretnék én is vízhűtést a gépembe, de a gyári cuccok az áruk miatt nem jöhet számításba nálam.(nem azért mert zsidó vagyok, hanem azért, mert 1 aranygaras + 1 aranygaras az 2 aranygaras)
A hűtőt már megszereztem, merci fütőradiátor :)) a blokkokat faterom csinálja majd.....

2,5 barton idle 40-42 terhelve:48-50 c
asus a7n8x-x alaplap idle 35 terhelve: 40 c
fx5900xt videókártya ezt nem tudom sajnos :B

ezekre szeretnék vizet rakni.
Érdemes lenne? Mert sztem ezek nem olyan vészes hőmérsékletek.
vizzel milyen eredményeket tudnék elérni?

köszi a válaszokat

(#2619) bim válasza pjtr (#2618) üzenetére

bim
(veterán)

szerintem jok a hőfokok de lehet még faragni rajta vizzel:DDD
ha végigolvastad a topicot akkor már képbe vagy radi,pumpa,blokk ügyben és bőséges képanyag van hogy kinek hogy sikerült a hütése.de segitünk csak irj be a topicba:DD

(#2620) szutyok111 válasza Viewsonic (#2605) üzenetére

szutyok111
(csendes tag)

Mit kérsz érte? Dögösnek néz ki:)

(#2621) Mike 32

Mike 32
(aktív tag)

ugy látom hogy sokmindenkit érdekel hogy mennyi az annyi

Kerti butorok eladók, 3D munkáin http://www.renderosity.com/mod/gallery/browse.php?user_id=335454

(#2622) Viewsonic válasza szutyok111 (#2620) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

Van minden hozzá radi is!:DDD

Ha minden kell akkor 35-40k ba fogom adni tekintettel arra,hogy nekem anno mennyi volt.... pl : termosztátor 10k,cpu blokk12k,tartály 10k ! ésmég sorolhatnám.... ha kell kép akkor teszek fel itt a számom ha komolyan gondoljátok:70/595-43-98

Ja és Zalman cuccok hoz megvan minden mintha most vennéd!
plCpu blokk jó Intelre/AMDre/A64-re is!

[Szerkesztve]

(#2623) Finwe

Finwe
(őstag)

Jajdelóittlenni! Van pumpám egy Hydor s30 II-es nincs is hangja ha bedugom, már csak blokk és cső kell, ezzel viszont az a bajom, hogy a Zalmanhoz 8/11-es csati is van (mintahogy a ''hős topic megmentő'' segített kitalálni de vízcsövet pl innovatek 8/10-eset lehet kapni:( szal most mi legyen?
Az ilyen kékhal, akua, mis**al helyeken lehet kapni?
(bár ebben nem bízok a héten bementem az új akuavába és fingjuk sem vót semmiről)
amúgy nagyon ott van ez az ftp! megnéztem, majd rakok én is ha lesz mit!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2624) Finwe

Finwe
(őstag)

Jajdelóittlenni! Van pumpám egy Hydor s30 II-es nincs is hangja ha bedugom, már csak blokk és cső kell, ezzel viszont az a bajom, hogy a Zalmanhoz 8/11-es csati is van (mintahogy a ''hős topic megmentő'' segített kitalálni de vízcsövet pl innovatek 8/10-eset lehet kapni:( szal most mi legyen?
Az ilyen kékhal, akua, mis**al helyeken lehet kapni?
(bár ebben nem bízok a héten bementem az új akuavába és fingjuk sem vót semmiről)
amúgy nagyon ott van ez az ftp! megnéztem, majd rakok én is ha lesz mit!

(#2625) Finwe

Finwe
(őstag)

Bocs nemén küldtem 2x reggel óta ba**akszik a proh..

(#2626) bim válasza Finwe (#2623) üzenetére

bim
(veterán)

nem 6-8-10 -es gyorscsati van a csomagban.
bocs félreértettem 8/10 is ugy megfogja mint állat ettől ne parázz!!

[Szerkesztve]

(#2627) Finwe válasza bim (#2626) üzenetére

Finwe
(őstag)

a 8as belső átmérők stimmelnek a külsők nem a Zalman 1mmvel nagyobb (atatok szerint)

(#2628) Router válasza asturel (#2614) üzenetére

Router
(őstag)

lehet hogy nem is lehet majd kapcsolgatni csak lesz 4db 5Voltos meg 4db 8Voltos!
amúgy a 6Voltot hogy csináltad a tápban? raktál még rá bordát?

www.reballing.hu/forum

(#2629) Finwe válasza Finwe (#2627) üzenetére

Finwe
(őstag)

Úr I.... lehet h hülyeséget beszélek:

3. Three types of compression fitting are offered for use with water tubes
(8X10mm,8X11mm,10X13mm)
no prob megoldom, bocs a felesleges szövegért

(#2630) Router válasza bim (#2615) üzenetére

Router
(őstag)

de én everestben néztem a cpuz el van felejtve!

www.reballing.hu/forum

(#2631) bim válasza Finwe (#2627) üzenetére

bim
(veterán)

az egy olyan specko csati hogy bizti jo lesz .de én pl.megvenném a blokkot ha már ilyet akarsz, és bebalagsz egy mg. boltba a csatival és ráprobálod a csőre. ami jo hozzá aszt veszed meg:U

(#2632) bim válasza Router (#2630) üzenetére

bim
(veterán)

és nem nőtt a mem olv?hát ez érthetetlen:Faz SPD. nél irja ki milyen a gyári orajele.

[Szerkesztve]

(#2633) Router válasza bim (#2632) üzenetére

Router
(őstag)

nemtom de holnap megnézem :)

www.reballing.hu/forum

(#2634) pjtr

pjtr
(aktív tag)

Akkor ezek lennének a kérdéseim :) :

A radiátornak kinnt kell lennie, vagy a házban érdemes elhelyezni? elég nagy a felület kb 600 cm2 ezt kell még külön ventikkel fújatni?
Kell víztartály, vagy elég ha a pumpán keresztül folyik át a víz? (a tunningnet.hu láttam tartály nélküli zárt? rendszert)
a chipsetet mindenféleképpen kell hűteni?, vagy megteszi a rajta lévő pasziv hűtő?
csöveknek csak műanyag alapú csövek jók, vagy ''fémcsővek'' is jók?
irjátok le lécci hogy milyen sorrendben kövessék egymást a bekötések. gondolom a proci az első...

az ftp-n lévő képeket köszi hogy megosztottátok velünk :))

(#2635) SzaChe

SzaChe
(tag)

Lenne 1-2 kérdésem, de nem tom jó helyen teszem-e vagy valami...

Elöször h honnan lehet egytalán Réz tömböt venni... :F
Illetev 0,5 ös rézcsövel is gondba lennék hol lehet ilyet Shoppingolni...

Na meg Apum tett fel egy kérdést.. a Alkoholnak alacsonyan van a párolgásiforráshője, és hoyga miokr a mikrobunorékok meg minden, tudom-tudom legtelenítő tartály de azt is folyamatosan kell légteleníteni, vagy az hoyg ven megoldva, mert a sima lakásfüttésnél is kell renceresen a radiátoroknál egy kis mértékű légtelenítést véghez vini...

Szal bocs a zavargolódásért.. esteleg Mail-ba kérhetema választ? mert nem gyakrn fogok jönni időhiány miatt :(

Ne vitatkozz hülyékkel! Lealacsonyodsz az ő szintükre, és megvernek a rutinjukkal!

(#2636) t-shirt válasza pjtr (#2634) üzenetére

t-shirt
(veterán)

A radiátort ha megoldható érdemes inkább házon kivűlre rakni, hogy a hőleadás kikerűljön házon kivűlre. Az hogy venti nélkül elmegy-e csak úgy derül ki, hogy kipróbálod, de szerintem mindenképpen érdemes rakni rá ventit, egy lassú fordulatú csendes ventit, sokat segít. A víztartálynak több szerepe is van, általában itt lehet feltölteni - légteleníteni, és úgynevezett tágulási tartály is, ha a víz felmelegszik megnő a térfogata és több helyre lesz szüksége. Fontos, hogy a tartály ne legyen teletöltve. Egy tartály néküli rendszer csak akkor müködhet ha nagyon kicsi, kevés benne a víz és így nincs nagy tágulása. Semmi képpen nem javasolnám, nagyon nehéz lehet egy tartály nélküli rendszer légtelenítése, és veszélyes is, a tágulás miatt kialakult nyomás szivárgást okozhat egy csatlakozásnál. A chipset passive hűtése is csak akkor működik ha marad légmozgás a házban, ha igyekszel minden felesleges ventitől megszabadulni akkor érdemes inkább azt is vízzel hűteni, ha marad légmozás a házban akkor nem lesz gond a passive megoldással sem. Bármilyen csövet használhatsz amit nem kezd ki a hütőfolyadék. A fém cső azért nem túl eltrjedt megoldás mert nehezen kezelhező - alakítható és nem túl flexibil megoldás, szinte minden szempontból jobb megoldás egy műanyag cső, de ha akarod fémből is mehet.
A bekötési sorrend majdnem mindegy, ahogy praktikusabb az elhelyezés.

(#2637) asturel válasza Router (#2628) üzenetére

asturel
(őstag)

fingom nincs.. tapon megmertem a feszt..6V volt.. fixen :D (marmint ahova a 12Vos venti vandugva..) nemtom hogy lehetett ilyen hangja 1 csiftek ventinek 6V-on mindenesetre tt kekventi yohalk :D nagyjabol :D azer viz nem artana bele..

(#2638) t-shirt válasza SzaChe (#2635) üzenetére

t-shirt
(veterán)

A réz lelőhelyet majd a többiek megmondják, én sajnos nem tudom.

Egy vízhűtés ha jól van összerakva, teljessen zárt és nem tud párologni belőle a víz. Gyakorlatilag az első feltöltés és légtelenítés után semmit nem kell vele csinálni. Nem kell újra és újra légteleníteni.

(#2639) Bigya válasza bim (#2588) üzenetére

Bigya
(őstag)

Hali! Most erre mit mondhatnék....
Hát én!
Az ötlet jó, de az sem rosz, ha a tárhelyet használjuk továbra is és egy topikban megbeszéljük, hogy ki-hogyan/mivel csinálta, kiéről mi a véleménye, szal akár top 10 is lehetne! :DD Csak akkor egységes jelölések kellenének a fájloknak sztem. Szerintem...
(:))de szőnyeges topik is lehetne:)))

ÜDV!

[Szerkesztve]

(#2640) popey37

popey37
(őstag)

hali
T-shirt hozzád szólnék: jönnél-e paintball nov.27-én?
KB: 8-10k-ból kijön
ha igen válaszolj a paintballos topicban
fiuk bocs hogy nem idevág már itt sem vagyok de ha valaki jönni akar ne tartsa vissza magát.

Teló: 06302105384

(#2641) aurum válasza Viewsonic (#2605) üzenetére

aurum
(senior tag)

a 3. kepen levo tartalyt hol szerezted?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#2642) aurum válasza pjtr (#2618) üzenetére

aurum
(senior tag)

kb ez jon ki vizzel is. ha nem zavar a zaj felsleges belevagni.

(#2643) aurum válasza pjtr (#2634) üzenetére

aurum
(senior tag)

a radit ki kell rakni ha nem akarsz ventillatort. ha csak a procit hutod akkor 6m 8-as cso is leeg hutesre.

tartaly kell, mert a viz melegszik es ha nincs hova tagulnia akkor valahogy lerugja magat egy cso elobb utobb.

ha a nagyobb hotermeloket vizezed akkor nem nagyon kell chipset hutes. nekem nf7-s lapon most eppen 27C gyari ventivel bordaval.

a femcso is jo, de nehezebb szereni. ha femcsovet hasznalsz akkro mar csinalhatnal hocsoves hutest is...

az a jo ha nem sorba vannak kotve a cuccok. ugyanis ha sorba kotod minden elemmel no az aramlassal szembeni ellenallas. a pumpa egyre kevesebb vizet nyom ezert egyre gyorsabban porog. elobb utobb kiverodik a csapagy es zorogni fog.

jobb ha parhuzamosan vannak kotve. a legkisebb kaphato pumpa eleg a huteshez, olyan 80..400l/h korulit keress. barkacs aruhazakban 1..2khuf szokott lenni.

(#2644) bim válasza Bigya (#2639) üzenetére

bim
(veterán)

üdv!eddig figyelmetlen voltam!a házat már láttam a hardverpiacon te akartad eladni, vagy te vetted?alakitsunk szönyegpártot:DDD

(#2645) popey37 válasza aurum (#2643) üzenetére

popey37
(őstag)

bocs hogy beleszólok, de nem sok értelme van párhuzamba kötni,kipróbáltam, nekem 3 blokkom van, a megosztások miatt nagyon lelassul a vízáramlás+ a radiban nagyobb az átmérő az is lassít valamennyit, hacsak nincs 1200L/h teljesítmény fölötti pumpád.
egy 400L/h-ás pumpa másodpercenként 10-15-ször cseréli ki a blokkokban a vizet. mérd le, hogy 1 liter vizet mennyi idő alatt tol át a blokkokon, azután kösd párhuzamba őket és így is mérd le, meg fogsz lepődni az eredményen. egy szó mint száz sorban jobban mükszik./bocs a hosszú hsz-ért./

Teló: 06302105384

(#2646) bim

bim
(veterán)

dobtam fel pár képet én is ftp.re:D

(#2647) t-shirt válasza aurum (#2643) üzenetére

t-shirt
(veterán)

A nagyok szerint nem jó a párhuzamos kötés, nagyon lelassúl a víz áramlása a blokkokban. A blokkok ellenállása különböző és így a nagyobb ellenállású blokkban kevesebb víz fog átmenni mint a kisebb ellenállásuba.

(#2648) Bigya válasza bim (#2644) üzenetére

Bigya
(őstag)

HI! Én vettem, egy széri ház volt. Kivül kicsit, belül eléggé átlakíttottam!

(#2649) Bigya válasza t-shirt (#2647) üzenetére

Bigya
(őstag)

Jaja mint az elektronikában. Ott is hasonló a párhuzmos kötés, csak ott áram folyik :D

(#2650) Viewsonic válasza aurum (#2641) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

12k boltban ez vmi vizkőszürő elvileg de semmi sincs a belsejében ami erre utal szal simán tudtam használni tartálynak is.

(#2651) aurum válasza t-shirt (#2647) üzenetére

aurum
(senior tag)

milyen rendszerben, milyen szivattyuval, milyen csovekkel??? ennek a kijelentesnek semmi ertelme sincs alapveto adatok nelkul.

(#2652) aurum válasza popey37 (#2645) üzenetére

aurum
(senior tag)

abban az esetben igazad lenne, ha ezeknek a szivattyuknak a vegnyomastol fuggetlen lenne a szallitasi kapacitasa. de ez nem igy van.

Bővebben: link

nekem ilyen szivattyum van. ha sorba van kotve a ket blokk 6-os belso atmeroju csovel akkor nagyon zorog, mivel a ket blokk es a csovezes nagyon lefojtja. a kimeneti nyomas megno es lecsokken a szallitott mennyiseg. a zorges megszuntetetsere ki kellett vagnom az elroemeno csovet hogy noveljem a viz elvetelt es lassitsam a rotort. ez igy boven eleg a huteshez.

ha a ket blokk sorban van akkor a masodik mar melegebb vizet kap mint parhuzamos kapcsolas eseten.

a szivattyu .8m max emelo magassaggal bir, itt a vegnyomas 10m vizoszlopnal 1bar -> 1000mbar akkor .8m-nel 80mbar. a max szallitasi kapacitas 450l/h ez nulla nyomasnal ertendo a vegnyomasnal ennek 8..10% realis.

ha a ket blokk sorban van akkor az ellenallasuk osszeadodik es ilyenkor a kifolyo csovon eppen csak csorog a le. szemre 10..15% lehet vagyis a ket blokk ellenallas -80mbar koruli. ha a ket blokkot pahutamosan kotjuk akkor a keresztmetsze a dupaljara no es az eredo ellenallas is a felere csokken.

mivel ezeknek a szivattyuknak eleg meredek a nyomas/szallitott mennyiseg gorbeje, kisebb nyomason nagyobb mennyiseget tudnak szallitani.

tehat elmeletileg az aramlasi sebesseg nem csokken parhuzamos kapcsolaskor inkabb no es a szivattyu nem porog annyira es mind a ket blokk hideg vizet kap.

a fenti szivattyunal parhuzamos koteskor a zorges megszunik es a proci hofok sem valtozik.

ami hiba lehet, az osztoig es a gyujtotol azonos atmeroju cso megy a oszto es gyujto kozottivel. vizhuteskor a legnagyobb ellenallast a hosszu csovek fejtik ki. probalj egy 1m-es es egy 3m-et 6-os belso atmeroju csovon atfujni... szoval ilyenkor tenyleg nem erezheto javulas. ezert ezeket a csoveket sokkal, legalabb 2.5x vastagabra kell meretezni a blokkokhoz meno csoveknel..

van amikor a ket blokk ellenallas nem azonos ilyenkor a bekoto cso hosszaval szepen be lehet hangolni a rendszert.

(#2653) aurum válasza Viewsonic (#2650) üzenetére

aurum
(senior tag)

hat eddig az egesz vizhutesem kerult ennyibe....

(#2654) bim válasza Viewsonic (#2650) üzenetére

bim
(veterán)

ez bizony az!de csak akkor vizkőszürö ha veszel bele specko fehéres átlátszo kavicsfélét amit beleteszel.(ez lágyitja a vizet) kb.1 évig elég egy komplett háztartás vizkőmentesen tartásához.és lehet ezt kicsiben is kapni,amit a mosogépcsapra tekersz rá ,a mosogépet meg ebbe. pár ezerből meguszod és nem kell kalgonizálni :DDD csak azt a mosogépszerelő csávo nem mondja a reklámban:DDD

[Szerkesztve]

(#2655) t-shirt válasza aurum (#2651) üzenetére

t-shirt
(veterán)

a víz arra fog menni ammere kisebb az ellenállás, mindegy hogy 8-as vagy 10-es csővel vagy hogy 300 vagy 600l/h pupmával szerelt-e a rendszer

(#2656) t-shirt válasza aurum (#2652) üzenetére

t-shirt
(veterán)

ha a ket blokk sorban van akkor a masodik mar melegebb vizet kap .

egyszer mérd meg a radiátor be és kimenő ága között a hőmérsékletkülönbséget kb 2 fok, kb 1 fokot melegít a vízen az első blokk ennyivel kap melegebbet a második

neked azért vált be a párhuzamos kialakítás a soroshoz képest mert 6mm-es redszert használsz ami túl kis kersztmetszettel rendelkezik, és a pumpád megkönnyebbült a keresztmetszet növeléstől, így jobbnak találtad a sorost,
de ha valaki 8mm-es rendszert használ jobban jár a sorbakötéssel, és a rendszerek nagy része 8mm-es

(#2657) bim

bim
(veterán)

lassan nyitni kéne egy vizhütés topic III.-at. ez már eléggé feltelt.nem ugy gondoljátok?;]

(#2659) Viewsonic válasza aurum (#2653) üzenetére

Viewsonic
(aktív tag)

Minőségnet mindig is megkell fizetni:DDD

Bim::))

(#2660) Krisz.......

Krisz.......
(csendes tag)

Kb mi féle árban vannak a vizpumpák?Csak azért kérdezem mert én szeretnék összetákolni egy vízhűtést és már csak egy vízpumpa kell hozzá.Előre is köszönöm a segítséget.

Abit NF7-S AMD XP 1,7T+@2,5GHz víz :)

(#2661) Proci85 válasza bim (#2657) üzenetére

Proci85
(senior tag)

hát akkor a folyt köv. a III-asban:)
Bővebben: link

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.