Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    Sziasztok!
    Viessmann Vitodens 100W kazánom van, padlófűtés rendszer, eddig egy egyszerű Siemens RDH100 termosztát kezelte. Olcsón dolgozik, keveset fogyaszt, de a hőérzet nem az igazi. Amikor már elérte a kívánt hőmérsékletet, akkor már hiába áll le a fűtéssel, további 1-1,5 fokot melegszik még a lakás, ezt betudom a padlófűtés lassú reagálásának. Az viszont sokkal kényelmetlenebb, hogy hiába tartja a levegő a megfelelő hőmérsékletet a padló kihűlése után is, kellemetlen hidegnek tűnik (23,5 fokos nappaliban is plédden betakarózva ülünk a kanapén tv nézés közben). Erre reagálva munkatársam kölcsön adott egy HONEYWELL T6R készüléket, és bekötötte Opentherm vezérlésre. Nos, még csak 3 napja használom, még adok neki időt tanuljon csak :DDD
    De pár dolog már feltűnt. Eddig be tudtam állítani a fűtővíz hőmérsékletét, és igaz, hogy a T6R is többnyire 40 fok alatt viszi a rendszert, de ha szellőztetek, vagy főzés közben nyitva az ablak és érzi a hideget, odacsap a kazánnak és már láttam 60 fokra emelni a vízhőt, ami nem biztos hogy egészséges a padlófűtésnek. És ebbe nem enged belenyúlni a Honeywell, nem lehet manuálban megadni hogy mennyi legyen az előremenő vízhőmérséklet.
    Másrészt azt szeretném hogy mindig tartsa langyosan a padlót, úgy hogy ne emelje túl a hőmérsékletet a beállítottnál, de ne is engedje visszahűlni. Ez sok órán keresztül megy neki, de utána mégis kénytelen kikapcsolni a kazánt, gondolom hogy ne emelje tovább a lakás hőmérsékletét, de ezzel újra csak azt érem el hogy visszahűl a padló a kellemetlen tartományba.
    Szerintetek meg fogja szokni, be tudja tanulni a termosztát hogy működjön az elvásáromnak megfelelően, vagy inkább vegyek egy olcsóbb termosztátot, mert nem éri meg az árát a T6R?
    Vagy inkább kifejezetten padlófűtésre tervezett termosztát lenne jó?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • dethroner

    veterán

    válasz Audience #6519 üzenetére

    Kazánból az osztóba megy a víz, ott minden ág maxra van nyitva. Ennél a Honeywell-nél nem látok beállítást a hőleadó típusra.
    Kazán 26KW-os. Ház hőigénye? Na ez jó kérdés, nem tudom sajnos. Jól szigetelt, padláson is és a falakon is szigetelés, minden nyílászáró műanyag. Könnyűszerkezetes a ház, de fűtés+melegvíz egy naptári évben kevesebb mint 1000 köbméterből kijön.
    Panelból jövünk, ott szarráfűtötték a telet, nyitott ablak mellett aludtunk. Lehet ezért is lettünk ilyen "fázósak" :B
    Nem lehet megoldani a padlófűtést úgy, hogy mindig legalább langyos legyen a padló, de a hőmérséklet ne emelkedjen, stagnáljon a beállított értéken?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • dethroner

    veterán

    válasz 4D4M #6524 üzenetére

    Hát pont ez a gond, hogy a Honeywell T6 termosztátban nem lehet beállítani a vízhőfokot. Azt magának szabályozza, nem lehet belenyúlni. Amikor csak tartani kell a hőmérsékletet, tök jól elduruzsol magának 40 fok alatt, de ha kinyílik az ablak és ettől leesik a hőmérőn 1 fokot, na akkor elgurul a gyógyszere és 60 fokra is felküldi az előremenőt. Kazánon lévő beállító kapcsolók teljesen inaktívak lesznek az Opentherm miatt, ott sajna nem lehet piszkálni, de a termosztátban sem :F

    [Elemental] És ha van ilyen külsőhőfok szabályozás, akkor az egy egyszerű relés kapcsolású termosztáttal is összehozható, vagy mindenképp ahhoz is Opentherm kell?

    [ Szerkesztve ]

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • dethroner

    veterán

    válasz Audience #6540 üzenetére

    Ez a Honeywell csak kölcsön be van nálam pár hétig. Ismerős esküszik rá hogy ez a legjobb, én nem ragaszkodom márkához semmilyen téren. Elgondolkodtam amúgy egy jóval olcsóbb Emos termosztáton is. Még olvasgatok. Ez a keverőszelep csak azért nem tetszene, mert ettől függetlenül a termosztát még kisajtolná a kazánból a meleg vizet, tehát a gázt elégetné, csak feleslegesen. A Honeywell-t javasló ismerős most szerzett valami kapcsolási rajzot, épít egy gateway-t, aztán meglátjuk mit hoz vele.
    De amúgy rájöttem, hogy ha fél foknál nem több a különbség a beállított és a valós hő között, akkor csak alacsony hőmérsékletre melegíti a vizet. Így kicsit manuál lesz, de jobb mint a semmi.

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák