Hirdetés

Aktív témák

  • l4ci

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagy valószínűséggel bekaptam vmi jó kis vírust, mert nem tudom másnak tulajdonítani a furcsaságokat amit a gépem művel. A tünetek: a windows teljesen lefagy, használhatatlanná válik, még ALT-CTRL-DEL-re jön be a feladatkezelő, de közben látom az adsl modemen hogy van forgalom és dolgozik a hálókártya. Ezen a problémán egy reset segít, utána valameddig megint stabil a gép.
    Másik tünet, hogy nem tudok belépni rá remote destoppal, mert valami olyasmit ír ki, hogy a jelszókezelő hibát észlelt és leállt, de a rendszerlogban csak vmi figyelmeztetés van hogy vmi ccPwdSvc leállt, de ez elvileg vmi Symantec termék része, nem értem mi köze lehet a beléptetéshez... Ma reggel kipróbáltam, LAN-on másik gépről sikerült belépnem rdesktoppal, de utána nem tudtam újra belépni a saját gépemen, hasonló hibaüzenet miatt...

    A gépen Windows XP van, csak SP1 (rühellem az SP2-t), IE-t nem használok csak olyan oldalakra ami mással nem megy (pl netbank oldalak), Firefox-ot használok helyette és Thunderbird-öt. Vírusirtónak a NOD32-t használom, adatbázis friss, mégse talál aktív, memóriában levő vírust, ellenben azokat a kisebb vírusokat kiszűri, amik már bejöttek. Ezért is gyanús hogy valami ismeretlen vírus van a háttérben, mert ilyen tök kommersz vírusokról ad a NOD riasztást, miközben semmilyen letöltés vagy netes alkalmazás nem futott.

    Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet ez és mivel tudnám kiirtani, akkor várom a javaslatokat.

    Előre is köszi:
    Laci

  • Dredd bíró

    tag

    válasz l4ci #1 üzenetére

    NEM VAGYOK SZAKI de egy kémprogram írtót szerintem megpróbálhatnál.

    ''Én vagyok a Rend!''

  • WillChi

    senior tag

    válasz l4ci #1 üzenetére

    Tedd fel a kérdésedet a következő topicban: 'Vírus a gépben!' (kiemelt topic) - [link]!

    [Szerkesztve]

    Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

Aktív témák