Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarabe

    csendes tag

    Sziasztok! (előre is elnézést kérek ha hülyeségeket beszélek, messze áll tőlem a téma, de sajnos belerohantam ebbe és elakadtam a sok eltérő válasz között)
    Fázis és amper bővítés előtt állnék 1x16A -> 3x16A lenne egy budapesti társasházi lakásnál, mivel most minden szabály változott a regisztrált szerelők sem biztosak az elvárásokban és méreteket illetően, vagy csak rosszakat kérdeztem, nem tudom. Hátha van itt valakinek tapasztalata:
    Adott a szinten 4 lakás, a közös gáz és villanyóra tárolóban a folyosón ahol a jelenlegi órák vannak nem fér el az új szabványos 300*450? vagy 600mm-es? doboz (ha csak amper és fázis bővítés lenne a vége), illetve ha H-tarifás órát is szeretnék a lakás légkondicionálóihoz télire, a 600*900 as méretű?! :F nem is értem hogy férhetne el bármilyen társasháznál hasonló akár a kicsi akár a nagy... Zárójelben jegyzem meg, tavaly év elején volt fővezeték felújítás a társasházban, így tavaly minden mérőóra és hely szabványosítva lett új dobozokkal, ami mostanra már nem minősül annak (wow!)

    A lakásoknál is megkövetelt valóban ekkora monstrum doboz?
    Nem is értem mi forgott a szabályt író fejében.

    Esetleg van ilyen esetben más eljárás a szolgáltatónál amit ki lehet járni?
    Vagy megoldás, hogy a lakáson belülre az elosztó elé falba süllyesztve kerül kialakítani a mérőhely? Enged ilyet a szolgáltató?

    Köszönöm!

    "We never really grow up, we only learn how to act in public."

Új hozzászólás Aktív témák