Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabifotos

    senior tag

    válasz korren #4715 üzenetére

    Egyébként panel, de ahogy néztem egész jó a csövezés. Persze van munka vele, érthető.

    Mi indokolja a C-t? Mindenhol azt látom, hogy sorban fikázzák a szerelők, ha a szaki C-t használ, merthogy az nem lakossági közegbe való.

    [ Szerkesztve ]

  • PROTRON

    addikt

    válasz korren #4715 üzenetére

    Nem értek egyet a "B" karakterisztikájút ne, ahogyan azzal se hogy C16-ot használjon 1,5 rézre, vagy 2,5 alura. Azokra max 13-ast kéne ráengedni, pláne hogy állítása szerint nincs olyan fogyasztó ami tényleg igényli a 3,5 kW állandó teljesítményt.
    Értem én hogy ha mindent egyszerre bekapcsol egy adott áramkörön, a pillanatnyi hirtelen áramlöket felesleges leoldásokat okozhat "B" esetén, mert "túlterhelheti" 1-1 pillanatra.
    De ahhoz pl 70 [m] led szalag kell 3 méterenként tápegységgel.
    Tehát igen, én is találkoztam ilyen dologgal hogy 25 db kis 75W állandó teljesítményű tápegység hirtelen induláskor levágja a kismegszakítót, miközben a normál működés során valójában 2kW alatt van, valójában nincs veszélyben a 3x1,5 kiskábel.
    De az hogy jelenleg mi van bekötve, nem jelenti azt hogy 2 év múlva valaki más nem fogja túlterhelni normál üzemben azokat a vezetékeket ha C16 kerül rá.

    Ugye ha valamire ráengedsz szakemberként 3,5kW-ot, egy laikus simán mondhatja hogy Te számoltál a tűrésmezővel és simmán odarak állandó 4,6-ot, hisz az első 2 percben nem vágta le, nem melegedett túl, akkor tuti bírni fogja hisz a szaki bebiztosította a rendszert...laikusként rád fogja.

    Egyébként panel marás témában kicsit pontosítás terén épp tegnap futottam bele az Ő videójukba. Persze Ő is csak egy vélemény, de azért elég korrektnek tűnik a további videók alapján. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák