Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Mosqu!to #11319 üzenetére

    Az ilyen embereket nem jószakin kell keresni :(
    A legtöbb "villanyszerelőnek" már a FI relé is kihívás, nemhogy a túlfesz. És jól tetted, hogy az első gyanús jelnél léptél tovább.
    Amikor elkezd gondolkozni, meg körmondatozni, akkor baj van.

    "és az se győzött meg, hogy egyszerre autópolírozással, villanyszereléssel és könyveléssel is foglalkozik."

    Igen, ez is lehet érdekes, de mi pl egyszerre autótöltőkkel, mesterséges növényvilágítással, és beléptető rendszerekkel mint IT szoftver foglalkozunk, mert a csomagológép javítást eladtam, nem érdekelt már.
    Ja a könyvelőm most végezte el az OKJ villanyszerelőit, szóval ő is könyvelő és villanyszerelő :D De tudom, ellenpélda

    "Végül e-autós csoportból kaptam szintén egy ajánlatot, 80k huf munkadíjra. Én ezt a munkát úgy, hogy nincs a csuklómban minden mozdulat, kb 2-3 óra alatt megcsináltam, így inkább nekiálltam egyedül, mert nem érzem indokoltnak ezt az összeget."

    Nem tudom, melyik részére kaptál ajánlatot, de nálunk Bp-en és agglomeráción belül általában 50.000Ft a töltő felszerelés, bekötés meglévő kiállásra, kiszállással együtt
    Erre jön rá a nyomvonal kiépítés ha nincs kiállás, anyag+munkadíj, és ha kell még az elosztóba is mókolni, vagy kell FI relé, túlfesz, akkor az is jön rá
    A 80e ha csak a töltő felszerlés, bekötés, akkor lehet kicsit sok, de nem őrült sok.
    + még ha társasház, akkor kötelezően kellene ÉV mérés jegyzőkönyvvel, ez + 40e körül van, az a fenti árban szerintem nincs benne
    Azt se feledd, te semmiképpen sem csinálhatnál ilyet, nincs rá képesítésed, és legrosszabb esetben saját teljes vagyonoddal és a szabadságoddal felesz, ha baleset történik. Egy normális villanyszerrelőnek van felelősségbiztosítása, és legalább az anyagiakat fedezi, plusz a felelősség más. otthon bekötni a lámpát, kicsit más kategória, mint kirakni egy 11kW-os csatlakozást egy kvázi nyilvános parkolóba (bármelyik lakó bármelyik hozzá érkező vendége hozzáérhet)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák