Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz Stauffenberg #7549 üzenetére

    Na, ezt tudja az X-T2 F-Log nélkül: https://www.youtube.com/watch?v=tuo1PhpycoY

    Az X-T2 teljesen jó videóra, de pár dologgal azért számolni kell. Egyrészt ha 10 percnél hosszabb felvételeket akarsz, ahhoz kell a grip, ami nem olcsó. Viszont jól jön a 2 extra akksi, és a fogása a gépnek szerintem ezzel vált jóvá, meg az extra súly segít a remegésnél. Nekem egyelőre csak a 18-55-ös van hozzá, és meglepően jó a stabi, nem hiányzik az IBIS, amúgyis furcsállom, hogy anélkül ma már szinte szarnak számít egy váz. A folyamatos fókuszálás is használható, viszont face tracking nincs 4K alatt, csak 1080p-ben. Ha két pont között váltogatod a fókuszt a joystickkel, akkor viszont nem olyan sima az átmenet, mint Canon/Sony oldalon, kicsit ilyen fokozatos. F-Log csak externalban van, de ki tudja miért csak 4K-ban elérhető, 1080p-ben nem. Gondolom majd FW update javítja ezeket. Ami nekem nagyon hiányzik azok az alapvető expozíciót segítő funkciók mint pl hisztogram, zebra, ezekre kell külső monitor (peaking van). Mondjuk én akkor is vennék ha lenne a vázban ilyen, mert déli napsütésben nem sokat látni az lcd-ből (pedig a tesztek alapján ez az egyik erőssége), a keresőt meg nem szeretem sokáig használni, fáj tőle a szemem (dioptria jól van belőve). Ha meg már amúgyis venni kell ilyet, akkor miért ne gyűjtenék az Atomos egyik 1400 nit-es rögzítőjére, és mindjárt van F-Log is :) Persze így már komolyabb a végösszeg, csak videós használatra meggondolandó. Viszont én is hibridként használom a gépet, úgyhogy ez nem fog annyira fájni.
    Idegesítő apróságok: alapesetben érzékeli a váz, ha belenézel a keresőbe, és akkor lcd-ről átvált oda. Na, néha ez nem sikerül neki, volt, hogy ki-be kellett kapcsolnom, remélem javítják, más is panaszkodott miatta. Aztán a másik, ami lehet, hogy egyszerűen javítható, csak én vagyok béna, szóval hogy full manualban is változik az expozíció a keresőben, de csak látszatra, ettől még a felvétel jó lesz. Mindenesetre elég zavaró.
    Ja, az X-T20-ról tudni kell, hogy videó alatt sorkihagyással olvassa a szenzort, szóval nem fog X-T2 szintű minőséget produkálni. Cserébe nincs crop, ami az X-T2-nél 1.17x-es.

    colorizer.net

  • hibavissza

    veterán

    válasz Stauffenberg #7549 üzenetére

    [link] Ez alapján elég sokáig a hd tn panel lesz a mainstream kishazánkban. Az androidos Chrome pedig semmilyen színkezelést nem ismer egyenlőre.
    Nem vitatkozni akarok, mert elméletileg teljesen igazad van, de a való életben még messze nem alap a 100% sRGB. Most hirtelen ránéztem a monitorguru 25-27 col kínálatára és kb. 130 ezer volt a legolcsóbb monitor amire rá merték írni a 100% sRGB-t. De ha emlékeim nem csalnak fHD 24 col-ban már van 70-80 körül.
    Szóval nem gondolom ezt annyira alapnak itthon. Illetve keveseknél alap. :)

Új hozzászólás Aktív témák