Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz taranis #7550 üzenetére

    Ezek az out of camera színek ?? tátom a számat, első osztályú! a Dinamika is lenyűgöző! Nagyon egyben van a képe, jöhet még sok sok footage! Egy bőrszínt szívesen megnéznék.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz taranis #7550 üzenetére

    "Na, ezt tudja az X-T2 F-Log nélkül:"

    Tetszik, nagyon! Évek óta azt várom, hogy a Fujifilm eljusson legalább erre a szintre. Azért becsületes, hogy Log nélkül is ekkora dinamika kigyurmázható belőle, azért ez nem egy vészesen időigényes utómunka.

    "nem hiányzik az IBIS, amúgyis furcsállom, hogy anélkül ma már szinte szarnak számít egy váz"

    Múltkor volt a kezemben egy GX80-as. Sírni tudnék egy olyan IBIS miatt, egyszerűen döbbenet. Kívánom, hogy minden vázban legyen alap ez a szint 1-2 éven belül.

    "F-Log csak externalban van, de ki tudja miért csak 4K-ban elérhető, 1080p-ben nem."

    Tipikus Fujifilm... Annyira zseniális gépeket csinálnak, hogy nehéz nem szeretni őket, de az ilyenektől a hajam tudnám kitépni. Mint amikor az Fn gombra bármilyen hülyeség beprogramozható, de a beépített vaku kompenzációja nem, azt csak a menü mélyére túrva éred el.

    "Ami nekem nagyon hiányzik azok az alapvető expozíciót segítő funkciók mint pl hisztogram, zebra, ezekre kell külső monitor (peaking van). "

    Na az ilyen apró hétköznapi dolgokra gondoltam, mikor faggatni kezdtelek. Mert tudom, hogy a váz tud zebrát, hisztogramot és peakinget, de az nekem új, hogy nem mindegyiket tudja saját LCD-n is megjeleníteni. Nagyon szimpatikus amiket írsz az X-T2-ről, de pont az ilyen dolgok miatt ódzkodom még mindig erre a rendszerre alapozni a videót. Az ilyen dolgok máshol egyszerűen evidensek, itt még mindig kicsit hanyagoltabb a videós szekció (a fotóhoz képest).

    "Ja, az X-T20-ról tudni kell, hogy videó alatt sorkihagyással olvassa a szenzort"

    Kár. :( Azért még megvárom az első teszteket, de félek, hogy akkor az X-T20 sem lesz az én vázam. A Fujifilmet elhagyni nem akarom, inkább váltok X100-ra és mellé egy olyan rendszer kell, ami komolyabban veszi a videózást.

    (#7560) hibavissza: Az a baj, hogy te az összes internetfogyasztót veszed alapul, pedig lehet, hogy csak a célközönségedre szűkítve tök mások lennének az arányok. Ha én mondjuk el akarom adni magam a kreatív szakmában, ott mindenki nagyon-nagyon sokan Apple cuccot használnak. Ha feltöltöm a cuccaimat Flickr-re, 500px-re vagy hasonló helyekre, hogy a hozzám hasonlókkal (profikkal vagy amatőrökkel) megosszam, ott is jobb lesz a normálisabb megjelenítők aránya.

    Na meg nem kell véresen komolyan venni ezt a 100%-ot sem, ha valakinek egy teszem azt 96%-ot tudó megjelenítője van és bekalibrálja, még mindig sokkal beljebb van, mint a 70-80%-ot tudók.

    Egyébként nem csak az Androidos Chrome nem színmenedzselt böngésző, hanem az egész rendszer nem az (a 7.0 előtt, de ez is egy örökké valóság lesz, mire átlépi elterjedtségben a 10-15%-ot). Ellenben az iOS ebben jobban teljesít, most jelentette be az Instagram is, hogy az iOS-es app az sRGB-n túllépve már wide-gamut (DCI-P3) kompatibilis lesz.

Új hozzászólás Aktív témák