Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz *Ropi* #18267 üzenetére

    "Persze, hogy az Almás termékek defaultja, mert terjeszteni akarják - kihasználják a céges image-t, hogy a MAC-ek arra vannak kitalálva, hogy ne kelljen semmit állítgatni csak működjenek, az egyszeri Apple user meg elfogadja amit ráerőltetnek: olyan mint az a nyugdíjas, aki a telefonját a gyári csengőhangon használja, mert nem tudja / akarja elállítani, mert "jó'vanazúgy"."

    Bocs, de a consumer monitor/notebook gyártók mit tesznek hozzá, hogy legalább megközelítőleg színhelyes eredményt kapj a dobozból kivéve, még akár sRGB-t tudó eszköz esetén is? Nem követem, nem tudom, hogy a Windows 10-es default "Fényképek" képnézegető már tud-e színmenedzsmentet (meg nekem az otthoni monitorom színtere is gyakorlatilag teljesen egyezik az sRGB-vel, nem ég és föld a különbség), de sokan panaszkodtak rá, hogy a korábban használtat (Kép és Faxnézegető) úgy cserélték le, hogy nem kapott színmenedzsmentet az új, szóval az sRGB fotók úgy néztek ki vele, ahogy azt hiszem neked nem kell elmagyaráznom. Nem hiszem, hogy az Apple-t érintő kritika jogos azért, mert már dobozból kivéve default beállításokkal meg akarja adni a felhasználóinak, hogy Display-P3 környezetben fogyasszanak tartalmat, ráadásul sRGB fehérpont és gamma mellett, egy színmenedzselt képnézegetővel/böngészővel semmi hátrány nem ér majd. Nem teszteltem, így kizártnak tartom, hogy hajszálpontosan hardveresen kalibrált az összes eszközük, de az biztos, hogy PC/Windows/Android környezetben még megközelítőleg sem adottak ilyen körülmények a normális sRGB megjelenítésre ha a felhasználó nem tesz érte.

    "Nem volt túl sok Androidos telefonom, így erről nem tudok általános véleményt alkotni, csak azt tudom, hogy az előző és a mostani gyári defaultja is az sRGB (amit a Samsungnál Basic-nak hívnak), egyébként tud még DCI-P3-at és Adobe RGB-t is (mellé még be is kalibráltam)."

    Szúrj egy beállításokat is nullázó Hard Resetet a telefonnak és nézd meg újra. Egészen biztosan nem sRGB lesz a default színprofil a Samsungon, hanem az Adaptív (vagy minek hívják), ami a kontrasztot, szaturációt és ilyesmit is jól meglöki az egekbe képtartalom függvényében. Nekem OnePlus van, nálam is van Adaptív, sRGB, DCI-P3, Manuális (itt csak a színhőmérséklet változtatható) és újabban Display P3 is.

    "Nekem az a véleményem, hogy jobb egy (hardveresen) csak sRGB színteret visszaadni képes kijelző mint egy nagyobb, mert a nagyobb színterűn az sRGB tartalom neonreklámmá változik és olyan tónusai lesznek, amik sosem voltak. Lehet, hogy "eye candy" módon jól néz ki, csak éppen nem sok köze van a valósághoz."

    Egyetértek, meg van a jobb monitorokban dedikált sRGB, Rec709, AdobeRGB, DCI-P3 mód is, de ezek szinte soha nem default vannak beállítva (nem az EIZO/NEC szintről beszélek). De Androidon is ezen megy a küzdelem, hogy semmi sem színmenedzselt, csak a káosz van. Ezért szoktam megnézni a fotóimat telefonon többféle képmóddal is. Az sRGB-re jól belőtt színek az összes többi (nagyobb színtérben) már neonfényben ragyognak. Még a Display P3 olyan szempontból hálás, hogy tudom az Apple eszközöket használók legalább megközelítőleg ezt látják. És ők sokan vannak. Androidon meg csak az őskáosz, oda kár bármit tervezni még akár csak megközelítőleg is, úgyis szét lesz fosva a felhasználók 99%-nál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák