Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz Tuninger #15638 üzenetére

    Ha nem bánod kérdeznék:

    1. Amíg nincs meg a 3-4 referencia, addig mi alapján választják ki az adott videóst? A többi videója alapján, ami mondjuk teljesen más témájú és hosszúságú, de látszik belőle, hogy ért hozzá vagy se?

    2. Legelső esküvői videót egyből pénzért is érdemes bevállalni anélkül, hogy lenne benne gyakorlat (helyezkedés, mikor milyen objektív, megfelelő távolság, megfelelő b-roll stb.)?

    3. Hol hirdetitek magatokat, honnan vesznek tudomást az emberek arról, hogy "egy új videós jött a városba"?

    4. A 2 órás videó mit jelent, esetleg egy mintát tudsz mutatni hogyan kell elképzelni?

    5. A highlight ha nem tévedek az amit Kuckaman is csinált, csak 3 perc helyett 20 perces (Az egész nap rövidebb változata zenei aláfestéssel)?

    6. 1-1.5 havonta egy újabb esküvő esetén mennyi időt visz el a szabadidődből? Ilyenkor egy kicsi bufferel dolgozol, tehát nem tölti ki minden időd jut mellette idő magánjellegű dolgokra is, ezért kell a minimum 1 hónap vagy itt teljesen kitölti szinte a szabadidőd?

  • hibavissza

    veterán

    válasz Tuninger #15638 üzenetére

    Egy szál a6300-mal vállalsz esküvőt? Az kemény. Mit csinálsz, ha megdöglik a géped a benne lévő kártyával együtt? Vagy van több géped? Engem hívtak már párszor ide-oda videózni/fotózni ismerősök, de soha nem mertem bevállalni egy nyüves kamerával. Mondtam nekik, hogy keressenek valami profit.

    Eleve nem bírnám egyedül végigtolni és még hajnalban hazavezetni. Elég mócsing vagyok.

    (#15642) _q: PC-ről volt szó. Lehal a gépe Premier alatt. Én konkrétan 2 dolog miatt nem fogok bele ebbe a fotós-videós biznicbe. Pedig lenne rá bőven lehetőségem. 1. Nem tudom visszahozná e a felszerelésbe tolt pénzt. Azért ilyen gx80-akkal nem mennék neki az ügyfélnek....2. Nem bírom az éjszakázást.

    [ Szerkesztve ]

  • MrChris

    nagyúr

    válasz Tuninger #15638 üzenetére

    Jól értem durván csak a számok szintjén egy évben kb. 12db munka? 150e.ft/db?

  • Kukcaman

    senior tag

    válasz Tuninger #15638 üzenetére

    Na ez a foglalósdi sem egyszerű, amit mondasz :Y Ha havonta 1videó jut, akkor ezek egytől egyig egész napos kiszálások elejétől a végéig? Ahogy mondod, a stressz árazása :D
    150k egy teljes napi esküvőre értendő? Maximum highlight videót tudnék bevállalni.
    Végig nézve egy esküvői futamot, nem gyenge, meg nem is egy emberes mutatvány. A hang meg a másik kulcsfontosságú tényező hozzá. Főleg amit itt olvastam tőletek. Betársulva valakihez még elvállalnék ilyet, vagy hasonlót, mint másodhegedűs.
    Igazából azért is kérdeztem, mert múlt héten felkerestek egy ajánlás után, hogy jövő nyárra be tudnék vállalni egy esküvős témát.

    (#15640) zgospel: Mi alapján választottatok fotóst? Gondolom Ár/minőség arányban :D Vagy volt más feltétel is részetekről? Helyszín? Mint kreatív fotóra gondolsz?
    Értem már ezt a foglalásos témát, csak tőlem ismeretlen.

    (#15641) hibavissza: Nemrég újítottam ezt a gépet, de akkor még nem volt a fényképező. De most hogy van normális kamera, így egy nagyobb erőmű kell. Ha vennék valamit, akkor is egy Laptopot vennék, az meg használtba sem olcsó, ezzel is mázlim volt az árában. Premiere Pro sokáig bírja akadás nélkül, csak a színezés tán hányja el magát, na meg nem a legújabb verziót használom csak a CC2018-t amihez még elég a 8GB ram (tudom az újabb verzió is működik 8GB-vel, de csak nyugdíjas szakon).
    Nem tűnt fel a zöld fej :Y de mindenképpen gyúrok a szinezésre, mert nagyon sok múlik ezen.

    (#15642) _q: Nem hittem volna, hogy ilyen tág az időintervallum, akkor nagy lehet a verseny is.
    Igen, 25mm van nekem, de ha fényképezőt kellene váltani, akkor még a fentebb említett esküvős hölgy fényképezője elég jó :D (A hihhetetlenül tiszta képre értem). A Sony A7 képe is tetszik, amit még kovsol-tól is láttam, az is penge. A nagy DE...még ezt a gépet is normálisan meg kell tanulni használnom, meg ha késöbb lesz egy másik obi, azt is.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tuninger #15638 üzenetére

    20 perc highlight az nem túlzás egy kicsit? Szerintem egy 3 napos indiai esküvő se tenne ki 20 percet ilyen 1-3 másodperces snittekből.

Új hozzászólás Aktív témák