Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falovas

    aktív tag

    válasz Falovas #1265 üzenetére

    Akit érdekel, annak elmondom a megoldást. Napok óta küzdöttem egy 1080p-és filmmel. Nevezetesen a Hindenburg.2011-es verziójával. Nem egy nagy volumenű film, ezt abból is le lehet szűrni, hogy kevesen seedelik...Sőt 1080p-és verzióban magyar oldalon nem találtam meg. Úgy gondoltam , hogy a témája miatt érdemes HD-ban beszerezni...De tényleg elég B kategóriás a film , sőt ha nagyon rosszindulatú akarok lenni akkor " zs" kategóriát is rá lehet aggatni mivel az egész film inkább a " beszélő fejek" feelinget hozza. Kevés a látvány , CGI, szóval ez egy elég alacsony költségvetésű valami...Ettől függetlenül , gondoltam teszek egy kísérletet , hogy 3-4GB-ban (1080p-ben) beszerzem magyarul. A lényeg, hogy külföldi oldalról sikerült 16GB-ban leszedni 24fps-sel. A magyar verziót SD verzióban 25fps-sel. Külföldön már bevett gyakorlat(Rarbg; YIFY) az 1080p-és filmeket átlagos 2500Mb/s-al rippelni, ehhez már nagyon jó kodekekek állnak rendelkezésre.Gondoltam az Avidemux-al elvégzem ezt a HD verzióval 25fps-be. De a próba konvertálás azt mutatta, hogy nagyon "ratyi" lesz így a képminőség( biztosan én nem tudom jól beállítani a kodeket!). Számomra a legjobb képminőséget még mindig az XMedia Recode hozza, már nem egy 1080p-és filmet konvertáltam le közel 20GB-ról átlagos 2500Mb/s-al és azt lehet mondani, hogy kifogástalan.Ehhez a megoldáshoz csak akkor fordulok, ha végkép nem lehet megszerezni az adott filmet (1080p) 2-3 GB-ban.Szóval adott volt a feladat. Egy BDRip SD 25fps verziójából 24fps-t kell csinálni, és akkor lehet a hangot alá tenni a FullHD-hoz. Mint már fentebb írtam Az Avidemux konvertálja ugyan a videósávot 24fps-be, de a hangot nem, azt csak vagy 25, vagy 23,976fps-be. Ez nem járható út. A következő variáció az Adobe Media Encoder volt. Lehet , hogy én nem értek hozzá, de azzal is csak azt lehet megcsinálni, hogy a videó hosszát engedi változtatni na meg az fps-t is, de többszöri nekifutásra sem hozta az elvárt eredményt. A következő variáció a FreeVideoFPSConverter-volt. Teljes csőd, nem részletezem, pedig egy egyszerű kis valami...
    Eközben végeztem még képkocka számításokat is. Kiderült, hogy a fullHD és az SD verzióm képkockaszáma megegyezik. Vagyis a két film teljesen azonos képkockaszámmal rendelkezik csak az fps-ben térnek el. Megnéztem mindkét filmnél az elejéből , közepéből és a végéből filmképkockákat és mindhárom esetben megegyeztek. Végül maradt a Premiere Pro.Behúztam mindkét filmet, az SD-ét megnyújtottam a Hd-hoz. Bár lehet külön a hangsávot is kikonvertálni, de az eddigi tapasztalatom az, hogy így nem tarja a sáv hosszát. Ezért a hangot mindig black videosávval renderelem, így fix marad a hang hossza.Ezzel a módszerrel " tökéletes " lett a szinkron.Ezután már jöhetett az MKVToolnix. Köszi a figyelmet.

    " Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

Új hozzászólás Aktív témák