Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Kernel #1395 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat!

    Eddig csak a pillarbox eltávolításánál vágtam le a videó két szélét még a lekonvertálás előtt. FFmpegben a crop videofilterrel. Így pl. A Bounty film felvétele után pillarbox eltávolítása és 768x576 méretre konvertálás után a film képe teljesen kitöltötte a rendelkezésre álló képet. Egyébként a két változat között ( 720x400 2,5Mbps és 720x432 1,8Mbps - levágott szélekkel ) nem látok minőségbeli különbséget, úgyhogy minimum időspórolás szempontjából már nyerő az ötleted, hogy konvertálás előtt legyen levágva a két sáv.

    Az előbbi esetben azt furcsáltam, hogy a film nekem eredetileg 16:9-esnek tűnt, de az átkódolás után már nem így volt. Ezért is kérdeztem rá, hogy ez rendben van-e így. ( A film egyébként az 1972-ben készült Fuss, hogy utolérjenek volt, ha ez számít valamit ). Úgy tűnik, hogy néha a 16:9-es adásból is nyesegetni kell a függőleges sávokat.

    Ugyanakkor mintha még mindig látnék overscant, pl. a híradónál a téma felirata szélesebb mint mondjuk a külsős bemondót mutató adás képe.

    Eddig próbáltam egységes scripteket készíteni pl. m1 16:9 -> 4:3, de úgy látszik nem úszom meg a kísérletezgetést.

    Külön köszönöm, hogy kitértél a 16:9-es SD adásra is, mert azt nem tudtam hová tenni, hogy nem 768, hanem 720 pixel széles a sugárzott kép.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák