Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz _stick_ #14408 üzenetére

    Nézz rá a Baseus Bowie EZ10-re.
    11 dodó, két hét alatt itt volt.
    Van appja, át is lőttem az EQ-t a gyáriról, máris sokkal jobban szól...azaz az ízlésemnek jobb.
    Van benne gaming mód, így kisebb a hangcsúszás.
    Ezt majd este film alatt tévén kipróbálom, mobilon én nem vettem észre hangcsúszást.
    Nincs más fülessel tapasztalatom (max a QCY H3 fejessel), így nem tudom azt mondani hogy jobb mint ez az.
    Talán kicsit lehetne több basszus, de hát ennyi pénzért ilyet nem mondok :D

  • nfsu17

    veterán

    Biztos a fülemmel van a baj, de ezt a Baseus Bowie EZ10-et (azért ezt, mert nincs másom :D ) alig tudom beapplikálni a fülembe, pedig már videót is néztem róla, hogy mi merre nézzen, hogy kell (nem volt hasonló fülesem sem korábban).
    Legkisebb harang van most rajta, a közepes méretű (ezzel jött gyárilag) még rosszabb érzésre, a legnagyobb meg kész katasztrófa.
    Mire beapplikálom a fülembe, már 16x leállt/elindult/köv. számra lépett, stb.
    Hogy ebben (vagy bármi ilyen cuccban) futni hogy lehet, hogy nem esik ki, lövésem sincs.
    Van egy-két pozíció, ahol egész jól tart, csak az teljesen a gyári ajánlás (hogy hogyan viseld) ellen van, azaz irtó bután néz, hogy fejjel lefelé áll a cucc, kifele néző töltőporttal.
    Többet volt már a földön a cucc, mint a fülemben. :C

    A fejes meg szorítja a fülem/fejem.

    Még milyen alternatívák léteznek?

    A half-in-ear nem tudom mennyire lenne jó, ránézésre ebben sem bíznék, hogy nem esik ki.

    Mondjuk ez tetszik. Hasonlóm, sonyban volt régen kazettás walkmanhez :)) [link]

  • nfsu17

    veterán

    Üdv.

    Múltkor írtam, hogy vettem egy Baseus Bowie EZ10-et.
    4000-ért teljesen jó vétel volt, első vez. nélküli fülesnek, kicsit ismerkedni a témával teljesen jó. Hangminősége is bőven vállalható. Mondom ezt úgy, hogy gőzöm sincs hogy szólnak az 50e-s fülesek.
    Annyi a bajom vele, hogy egyszerűen nem illik a fülembe. Egyik harang sem jó úgy igazából, végül a legkisebb mellett döntöttem, aztán tényleg agyig betolom, de még így is képes kiesni, vagy percekig matatnom kell rajta, hogy ne essen ki.
    Aztán rájöttem még, hogy a pálcikások jobban tetszenek, bár ez most másodlagos, utcán nem is nagyon használnám.

    Találtam egy ezeréves samsung vezetékes fülest, valamelyik régi mobilhoz adták.
    Ilyet...ilyesmit. [link]

    Nem esküszöm meg, de lehet eggyel nagyobb harang van rajta, lehet ekkora, passz.

    Lényeg: megfogtam, úgy ahogy van bedugtam a fülembe és ott maradt. Max egyet igazítottam rajta és kész. Nem esik ki, nem mozdul, jól tart.
    Mondom ezt úgy, hogy egy percig nem használtam korábban ezt a fülest, szóval nem igazodott hozzá a fülem.
    Kínomban áttettem ezt a harangot a baseus-ra, valamivel jobb lett, azért így sem tökéletes, annak ellenére hogy a samsung harangja a saját fülesével ugye tökéletes, mint írtam.

    Kérdésem:
    akkor ezek után most mit is kellene vennem, ami ugyan ezt tudja, mint a képen, csak vez. nélkül? Nem kell samsungnak lennie persze, ez csak példa volt.
    Szerintem kell a harang hozzá...mert láttam olyat is, amin nincs.
    Az tuti kiesne egyből.

    Ezt is in-ear-nek hívják?

    Köszi előre is.

  • nfsu17

    veterán

    válasz patomi #14566 üzenetére

    Folytatom a kálváriámat a "milyen füles legyen, ami nem esik ki a fülemből" témakörben, szóval jöjjön a vol2.:

    Találtam a szekrényben egy szifon 5s dobozt, és benne egy fülest...ezt

    Mivel korábban is már láttam ilyen kinézetű füleseket képeken, de nem volt rajtuk sem gumiharang (gondoltam az kell nekem, mert az tartja bent), és nem is úgy néztek ki, mint a régi, hagyományos "retro" fülbevalók (azokon még szivacs volt), nem is foglalkoztam vele, mert gondoltam ez úgyis ki fog esni elsőre...fényes is, csúszik is...

    Na tegnap elfogott a döbbenet.
    Betettem, egyet igazítottam rajta és már jó is volt.
    Mobilon meghallgattam pár zenét...hú, hát nem rossz, na. A samsung fülesnél szebben szól ez tuti, több basszus, jobb az egész élmény, nagyon tetszik.
    Rángattam a madzagot (igen, a madzagot, rossz aki rosszra gondol :DDD ), forgattam a fejem, nem esett ki.
    Visszatettem a gumiharangos samsung fülest...na az pár madzagrángatásra már kezdett kiesni...ráadásul sokkal jobban szorította a fülem...míg az apple cucca úgy marad bent és úgy van a helyén, hogy nem lötyög, de közben nem is szorít, nem is kell agyig betolni, de közben kellően jól szól így is.
    Egy újszülöttnek minden vicc új, de tényleg nem volt még dolgom ilyennel.

    Viszont így új értelmet nyer a keresésem, mert most akkor nem a gumiharangosok között kell nézelődnöm...viszont azért formára hoznia kellene a vez. nélkülinek is ezt, amit fentebb képen linkeltem.

Új hozzászólás Aktív témák