Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz Noddy #20704 üzenetére

    Ahogy bármely más vallás, a kereszténység is egy ideológia, aminek a Biblia az alapja. Ha egy ideológia alapja zavaros, nem egyértelmű, az oda vezet, amit ma is látunk. Mindenki a saját belátása szerint értelmezi. Amíg egyesek csendben látogatják a vasárnapi miséket, addig mások az utcán harsogják, hogy a pokolra jutunk és jön az ítéletnap, mások kereskedőként házalnak, vagy temetéseket zavarnak meg. Milyen gonoszság történt az emberi jogokra hivatkozva?
    "Az ember nem a vallástól, Bibliától lesz gonosz" - ezzel egyet is értek, nem ilyen egyszerű és egysíkú a probléma. Arra viszont nagyon is alkalmas a vallás, hogy megerősítsen bizonyos nézeteket.

    "hagynál engem a szabadságomat megélni és nem kezelnél le a vallásom miatt"
    Azt hiszem én itt nem korlátoztam senkit semmilyen szabadságában, az pedig szubjektív, hogy valaki mit vesz lekezelőnek. Nem a sértegetés a célom.
    "Az igazi fanatikus keresztyén egyre jobban szereti Istent és embertársait."
    És újra itt vagyunk... hogy szerinted ki az igazi keresztény.

    "Te ezt nem érted, hogy azn információ feltétele a feldolgozó, kiolvasó rendszer és ez még szükségesebbé teszi, hogy ilyen nem jöhetett létre a semmiből, "véletlenül"."
    Ezt már cáfoltam korábban, a pénzfeldobás példájával. Egy számítógépes program hozhat létre random karaktersorokat, ami számunkra értelmezhető. Egy árnyék a Holdon vagy egy felhő látszódhat egy arcnak. Értelmezhető információ létrejöttéhez nem szükséges intelligens forrás.

    "Nézd meg mit írtam... már meglévő funkciók (subfunctionok) használt a rendszer. Ezt a szerzők állítják nem én"
    A kép egy génduplikáció három lehetséges kimenetelét szemlélteti, melyek egyike a Neofunctionalization:
    "duplicate genes accumulate mutations faster than a functional single-copy gene, over generations of organisms, and it is possible for one of the two copies to develop a new and different function. Some examples of such neofunctionalization is the apparent mutation of a duplicated digestive gene in a family of ice fish into an antifreeze gene and duplication leading to a novel snake venom gene and the synthesis of 1 beta-hydroxytestosterone." [link]

    A linkelt cikkel nem értem mi volt a célod, az egyik utolsó mondata ez:
    "A vallásos hit az eredetkérdésekben téved, ami nem jelenti azt, hogy a hit kutató foglalkozású birtokosai ne lennének képesek a tudományban akár a legkiválóbb teljesítményekre is. "
    Az őslénykutató pedig arra jutott, hogy "Isten keze egyengeti az evolúciót". Azaz a tudományos elméletet és tényeket elfogadja, és a hitében köt kompromisszumot.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák