Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #16282 üzenetére

    Az evolúció elmélet értelmezése szerint minden ma élő élőlény (baktériumtól kezdve az emberig) a legsikeresebb a törzsfejlődében, tehát nem mondhatod, hogy az E. coli fejletlenebb, mint Einstein, mert mindegyik él, az képessé tette magát az életben maradásra.

    Mivel sok ma élő élőlény képtelen színérzékelésre, nem mondhatod, hogy az elengedhetetlen a túléléshez, hiszen élőlények százezrei nem rendelkezik vele, sok pedig a látás, fényérzékelés képességével sem.

    Nagyon sok kavar van itt a fejekben... ez még a materialistáknál sajnálatosabb, hiszen nekik ez lenne az alap amire felépítik az életüket. De szerintem nyilván való mindenkinek, hogy itt nem azon megy a vita, hogy mennyire igazolható az evolúció vagy a teremtés, hanem azon, hogy beengedem-e Istent a világnézetembe vagy kizárom. És itt ti ez ellen lázadtok, csak nem meritek kimondani?

    Egyébként pont lao ce mondta egy beszélgetés kapcsán, hogy milyen már, hogy az ember érzelmeket vetít ki az élővilágra (lásd önző gének...) Tehát Huma, honnan tudod, hogy nem az emberi érzelmeket vetíted-e ki a kutyára vagy tényleg annak a jószágnak vannak érzelmei? (Mari néni elkezdi ecsetelni, hogy Csöpike csak a szín sonkát hajlandó megenni előmelegítve és csak a jóbarátokat szereti és a x-faktort ki se állhatja Keresztes Ildikó miatt mert akkor megy ki vécézni... )

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • szoke12

    őstag

    válasz Huma #16282 üzenetére

    Nana...

    "'Mivel sok ma élő élőlény képtelen
    színérzékelésre, nem mondhatod, hogy az
    elengedhetetlen a túléléshez, hiszen
    élőlények százezrei nem rendelkezik vele,
    sok pedig a látás, fényérzékelés
    képességével sem.'
    És? Hol állítottam az ellenkezőjét?"

    Itt:
    "'ha csak 4 színt látnánk, kihalnánk?'
    A színérzékelés bizony elég fontos túlélési
    képesség."

    "Mint ahogy az állatok nagy részének is
    megadatott ez. Természetesen a beszéd
    eléggé csökevényes az esetükben, de létezik."
    Én csak annyit mondtam, hogy ezek nem szükségesek az élethez. Az állatokat szóba se hoztam.

    "Az öröm és a bánat mióta nem érzelem?"
    mint írttam 9.-es tananyag. és nem hittanból. arra sose jártam.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Új hozzászólás Aktív témák