Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alf25

    tag

    Sziasztok! Kellene egy kis segítség. Házunkba utólagosan cat6 kábelt raktam és az egyik helyen 1gbit helyett csak 100mbit látszik.

    Röviden, úgy van felépítve a rendszer, hogy van egy switch, amiből 3 felé megy a kábel, 2 helyen megvan az 1gbit, a 3.-on viszont csak 100mbit.

    A harmadik kábel, ahol csak 100mbit van, ott a kábel hossza kb 20 méter (ez a leghosszabb).

    Megnéztem UTP teszterrel és az látszik, hogy a master-en rákötött dugónál szépen végig megy 1-től 8.-ig, de a slave részen rákötött részénél 1-6-ig egyesével majd a 7. és 8.-as egyszerre gyullad ki.

    Gondoltam rövidzár van a 7. és 8.-asnál, ezért raktam rá egy új dugót. Újra leteszteltem, de most megcseréltem és erre kötöttem a master részt és a másik felére a slave tesztelőt. Simán végigment 1-8.-ig, míg most a másik felén gyulladt ki egyszerre a 7. és 8.-as.

    Rájöttem, hogy tökmindegy melyik felére van rádugva a tesztelő slave része, ott a 7. és 8.-as egyszerre gyullad ki, a Master része viszont mindig végig megy 1.-8.-ig. Teljesen tanácstalan vagyok.

    Tesztelő típusa: WH-468A
    Kábel típusa: UTP Belden Cat6

    Esetleg valakinek valami tipp, hogy hol a hiba?

    [ Szerkesztve ]

  • Alf25

    tag

    válasz inf3rno #166 üzenetére

    Igen, igazad van, tényleg kicsit nehéz követni amit írtam. Jelenleg a falon kábelbilinccsel van rögzítve a kábel. Megvettem, de még nem raktam fel a fali aljzatot, csupán mindkét végére dugót raktam. De jó ötlet, hogy mindkét végére keystone modulos fali aljzatot szerelek.

    Köszönöm a tippeket, megnézem a switch másik portját is. Ma rakok fel új dugókat mindkét végére hátha azzal van gond.

  • Alf25

    tag

    válasz inf3rno #168 üzenetére

    Na megoldódott a problémám. Másik végére raktam egy dugót és akkor se volt jó, viszont elkezdtem gyanakodni, hogy mi van ha nem a kábellel van a baj... Odaraktam egy másik asztali gépet, és lám az megy gigabiten. Vettem egy olcsó tp-link-es pcie gigabites kártyát és láss csodát, megjavult. Én is mennyit szoptam mire erre rájöttem, pedig ezzel kellett volna kezdenem. :D

    Nincs szükségem fali aljzatra, szépen bevásároltam mindenből..
    Vettem 3 legrand cat6 fali aljzatot kiemelő kerettel (ronda lesz, de ez van), és majd szépen bekötögetem később. Most még élvezem, hogy jó a hálózat! :-) 90mbyte/sec-el tudtam másolni a NAS-ra. Ez nekem már boldogság! :)

    Szerencsére nekem csak fali tömör Belden Cat6 UTP kábelem van, ami eléggé hajlékony!
    Te viszont szépen megoldottad. Gratula! :-)

Új hozzászólás Aktív témák