Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz kenwood #86325 üzenetére

    Sikerült elkapni, de rossz a módszer, amit javasolsz. Elképzelhető, hogy pl a játék beállításával vannak gondok vagy az engine-el van valami, ami ezt a hibát lehetővé teszi bizonyos körülmények között, és CB ide vagy oda mindenképp rossz lesz. Win10 nem fog rákerülni amúgy egyik gépemre se soha, de van natív Linuxos változata is a játéknak, úgyhogy ez nem gond. Kipróbálom majd a natív Linuxos változatot alapbeállításokkal, esetleg csak néhány fontos beállítást módosítva egy full másik gépen, és ha úgy sem jó, akkor biztosan nem a kliens gépen van a probléma, hanem valahol a hálózaton vagy a szerveren. Utána kipróbálom, hogy mi van, ha a CB-t direktbe a bejövő vezetékre kötöm mindenféle elosztó nélkül, hogy kizárjam az itthoni kábelezést, mint hibaforrást. Utána meg megnézem modem mode-ban is, hogy kizárjam a router részét. Ha úgy is rossz, akkor ki lehet próbálni másik modemmel. Ha tényleg 2 pénzből megoldható, akkor meg is teszem. Ha másik modemmel is rossz, akkor vagy a külső kábelezés vagy valami a UPC hálózatában rossz, vagy a szerver. Évekkel ezelőtt teszteltem több eltérő szerverrel is, és mindegyik ugyanúgy rossz volt, de ki fogom próbálni megint. Illetve megnézem, hogy localhoston mi a helyzet, ha indítok saját szervert. Van valami anticheat program ami szolgáltatásként fut a játék mellett, és akár még az is okozhatja. Mindez rohadt sok idő. Általában érezni a hitbox helyzetén, ha jelentkezik a probléma, de ahhoz, hogy látványosan kijöjjön, pl eltűnjenek emberek, ahhoz akár órákat is játszani kell vele. Nekem meg nincs időm arra, hogy egy teljes napot végigjátsszak ezt debuggolva. Igazából mióta legutóbb írtam, azóta a játék közelébe se mentem, mert van fontosabb dolgom. Irtam is, hogy ez inkább hobbi dolog, gyakorlati haszna az én esetemben kevés van jelenleg, mert nincs időm játszani. Inkább csak szakmai kíváncsiság meg dac, ami miatt 10 év után is meg akarom oldani.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák