Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz kezo0 #119227 üzenetére

    Akkor most nekem van hírem káoszról a sorozatrögzítés terén.
    Egészen máig jól működött, viszont ma észrevettem, hogy a további előjegyzett rögzítések eltűntek úgy, hogy egyébként a sorozatnak nincs még vége. Érdekes módon a keresőben a címre keresve megtalálja a további rögzíthető részeket és ott felkínálja, hogy sorozatrögzítés leállítása stb..Tehát mintha tudna róla, hogy megy egy sorozatrögzítés, de ha bemegyek a felvételekhez, ezek a részek már nem látszanak rögzítendőként, annak ellenére hogy nem állítottam le a sorozatrögzítést. A felvetteket kitöröltem és nem maradt semmi. Na mondom most mi legyen?

    Furcsa hogy a keresőben a jövőbeni rögzíthető részek mellett két opciót kínál: sorozatrögzítés leállítása és rögzítés. Mondom jó, akkor rányomok, hogy rögzítés, de akkor csak azt az egy részt veszi be a felvételek közé.

    Mondom jó, akkor semmi gond: sorozatrögzítés leállítása, aztán újra beállítottam a következő olyan részen, ami egyébként normál működés esetén következne.

    Így már bekerült pár további rész a felvételek közé és az egyes részeknél felkínálja a rögzítés leállítását, ahogy eddig is működött. De a keresőben listázható azutáni részeket nem veszi fel a rögzítendők közé és az opciók is a fentiek, amit a csak keresőben elérhető részeknél felkínál: sorozatrögzítés leállítása és rögzítés.

    Most akkor jól értem, hogy amivel eddig nem is kellett foglalkozni, most hetente rá kell nézni, hogy leállítsak és elindítsak egy új sorozatrögzítést, mert önhatalmúlag úgy dönt, hogy nem rögzít tovább?

    Ja és nem telt be a felhőtárhely, tehát bőven lett volna még hova rögzíteni. Főleg, hogy ami még nem ment le, azt nem tárolja sehol, de ezek szerint a felvételek előjegyzései is komoly helyet foglalnak a felhőben. :DDD

    Szóval egy jó tanács annak, aki sorozatrögzít:
    Ezek szerint ajánlott legalább heti egyszer ránézni, hogy egyáltalán felveszi-e egy sorozat egy-egy részét a rögzítendők listájára vagy szépen elfogynak a részek és mikor visszanéznéd a felvételeidet, kiderül, hogy már nincs mit, mert esetleg nem is rögzített semmit. Mert ha eleve be se rakja a felvételek közé kétlem, hogy majd hirtelen pár nap múlva meggondolja magát és minden megy tovább a régi kerékvágásban.

  • kezo0

    addikt

    válasz kezo0 #119227 üzenetére

    Hogy ne csak panaszkodjak mindig a hibákra, napok óta úgy tűnik, hogy ez a bug végre megszűnt: immár egy folyamatban lévő rögzítés közben is el lehet kezdeni az adott műsor megtekintését a legelejétől kezdve, legyen az a műsor akármilyen hosszú. Az elmúlt napokban konkrétan három Tour de France-szakasz és két kézilabdameccs megnézését tudtam az elejétől elkezdeni, miközben az adott közvetítések (és azok rögzítései) még folyamatban voltak.
    És tetszik az is, hogy miközben a piros csík mutatja alul az idővonalon, hogy én hol járok az adott műsor megtekintésével, egy más színű (talán halványsárga? vajszínű?) vonal mutatja, hogy egyébként valós időben hol tart a műsor annak teljes időtartamához képest.
    Mindez az iPadon futó appra vonatkozik, a boxszal még nem próbáltam.

    Most már csak azt kéne megoldani, hogy amikor egy éppen rögzítés alatt álló műsort az elejéről szeretne valaki megnézni, akkor legyen erre egy külön indító gomb (mondjuk „Lejátszás az elejéről”), vagyis ne az legyen, hogy a lejátszás indítása után manuálisan kell a műsor elejére visszahúzni a csúszkát. Mert most elég könnyen előfordulhat, hogy egy sportközvetítésbe, amit az elejéről szeretnék megnézni, akaratlanul épp akkor kapcsolódom be, amikor már csak percek vannak belőle hátra, és elég gyorsnak és ügyesnek kell lenni, hogy ne tudd meg az aktuális eredményt, mielőtt a csúszkát visszarántanád a műsor elejére… :P

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák