Hirdetés

Aktív témák

  • isapeti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Uppantom ezt a témát, mert pont ez a helyzet :)


    Adott egy P4 2.4A NW proci (2.4/512/400/1.525). Koma jelezte, hogy ki akarja cserélni, mert állandóan újraindul vele a gép, más procival működik franyán, csak a proci lehet a ludas szerinte. Az ő lapja Asus P4C800 Deluxe. Csere megtörtént, srác örül.
    2.4-est elhoztam tesztelni, mert bíztam benne, hogy vmi más a gond. Abit BD7-II-es lapom van. Memtestben alapbeállításokkal hibázott (333-as ramok vannak a gépemben), 120 MHz-es FSB-n gond nélkül lefutott akár 6x is a teszt. Gondoltam, kircsó, jó a cucc.
    De nem :(
    Win XP alapfeszen be sem bootol, üdvözlőképernyő előtt restart. +5% fesz dettó, +10% fesznél bejön az asztal, de 5mp és újraindul, +15%-nál ez az idő 10mp-re nő. A srácnál ugyanez történt, pontosabban nála fesz babrálás nélkül is a 10 mp-en belüli újraindulásos buli jelentkezett.
    Hihetetlen logikámmal arra következtetek, hogy nem kap elég feszt szegény. :) Lehet csinálni vele valamit? Vagy egyértelműen kuka? Átvizslattam pár topikot és beszéltem több emberrel a témáról, de ilyen jellegű procihibával senki sem találkozott még. Lábak mindannyian épek.

    Ötlet valakinél?

    [Szerkesztve]

    "Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

Aktív témák